Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1061  
Old 08-22-2010, 23:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by porika View Post
Igazad van, nevetséges. Tudod mit, ha ennyire jó szerinted az 1/a, akkor ne tegyük kötelezővé a fellépést, fél év múlva 20-30 ori kivételével senki sem lesz.
Úgy könnyú játszani, ha van mögötted egy nagy klán végtelen pénzzel, nem gond elfokozni 500k katonát a támadáshoz.
Miért lehetséges nullás ütés? mert végtelen pénzekkel rendelkeznek emberek de ezen is lehet segíteni, 30% feletti üres terület beépítése épületenként 1 milliárd, rögtön megoldódik a nulla földszerzés.
Nem a mostani kékszámosokat érinti a topic hanem a leendőket. Van olyan ismerősöm kék 4-essel, aki a mai napig nem érti, hogy kis csoportban miért nem tud 20 hellyel lejjebb tolizni.
Ne haragudj, de most irtad le,hogy mennyire fingod nincs az egészről. Szted melyik nagy klán kezdte ott ahol van??? szted mennyi időbe és fáradozásba telt felépiteni azt amit elértek??? ahol én vagyok klán, volt hogy nem volt csak 20yard kp a 10országra az összvagyon, most 2x akkorák vagyunk már és van nem kevés tartalékunk. és hogy miért??? mert megtanultuk azt,hogy hogyan osszuk be a termelést, és hogy hol vannak a határaink.
és a végtelen pénz meg hülyeség... kb ha 2klán van az A-ban aki rendelkezik annyi tartalékkal hogy 4-5x elfokozzon egy országot, anélkül hogy megrenditené a klánt...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #1062  
Old 08-23-2010, 00:05
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by porika View Post
Igazad van, nevetséges. Tudod mit, ha ennyire jó szerinted az 1/a, akkor ne tegyük kötelezővé a fellépést, fél év múlva 20-30 ori kivételével senki sem lesz.
Úgy könnyú játszani, ha van mögötted egy nagy klán végtelen pénzzel, nem gond elfokozni 500k katonát a támadáshoz.
Miért lehetséges nullás ütés? mert végtelen pénzekkel rendelkeznek emberek de ezen is lehet segíteni, 30% feletti üres terület beépítése épületenként 1 milliárd, rögtön megoldódik a nulla földszerzés.
Nem a mostani kékszámosokat érinti a topic hanem a leendőket. Van olyan ismerősöm kék 4-essel, aki a mai napig nem érti, hogy kis csoportban miért nem tud 20 hellyel lejjebb tolizni.
Maximálisan egyet értek .
Mindenkinek vannak tapasztalatai sokszámos orikról , amik tök bénán játszanak már elnézést azoktól akik nem ilyenek .
Megoldás lehet a félszemcsi adása amit korábban olvastam pár helyen ...
De ezek a félszámosak pl kicsit lesznek mondjuk vándorok ?
3 kör az 2,5 kör vagy hogy gondoljátok ?

Nekem az a véleményem , hogy aki fix hekiről fordul az is kapjon rendes számot mindenestül . Mert ő nem akar megalomániás lenni , csak játszani akar és pörögne ..
Akik meg a nagyklánokban vannak fullpénzzel a topban nevetve forognak a 2 ből , mert megtehetik . Lényegesen kevesebb energiából és pénzből mint a többiek akiknek nincs a topban fullos orijuk ..

Nekem inkább úgy tünik már , hogy adunk esélyt a kicsi ambiciózus klánoknak ?
Vagy kinlódjanak tovább ha van kedük hozzá ?

Totya
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1063  
Old 08-23-2010, 00:09
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Rob View Post
szavaztam. maradjon, ahogy van. magyarázatom teljesen prózai, ha én vért pisáltam mire felértem akkor a többiek se ússzák meg némi lébecolással
pár éve mikor még nem volt kötelező az A, akkor csak úgy ontotta a játék a kékszámosokat akik nem tudtak játszani, ne menjünk vissza erre a szintre, legyen a kéknek rangja

egyébként az 1. ötlet tűnik a legszinpatikusabbnak, ha választani kellene.
Aki akkor szerezte attól elveszed ?
Reply With Quote
  #1064  
Old 08-23-2010, 02:01
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Pedig azt mondtam h nem szolok tobbet bele de ezt muszaj...

Nem ismerem az 1A piacot de feltetelezem h az arak egysegeknel nem 50k per db. ... ha igen akkor tenleg baj van a piaccal... de akkor is csak kb 5x no az ido amely szukseges ahoz h kitermeljek a penzt.
Az 500.000 egyseg elfokozasahoz szukseges love nem valami sok...
Ha ez nagy teljesitmeny egy 10 tagu klannak akkor nagyon szegenyek lehetnek tartalekban...

Csak viszonyitasi alapkent lenne egy kerdesem.
Mennyi tartalekkal lephet egy ori az 5. szintrol amikor jol ment a vagyonszerzes?
Szerinetm biztos van egy jo par ori (90%-a azoknak akik tenleg akartak vagyont szerezni) aki a felet osszeszedte annak a lovenak ami kell az 500k egyseg elfokozasara mar az 5 szinten, ha az 5. szinti arakat veszem.

9k-ert is siman lehet katit venni egyes csopikban (vagy ennel olcsobban is), de legyen 10k egy kati h legyen kerek szam... akkor is csak 5 miliard, na szoval nem hiszem h egy 10 fos klannak annyira nehez lenne megerezni ezt az 5 miliardot. Egy 8k hekis ori akinek kereskedo szemelyisege (is) van, ha csak 10% bank akkor a sajat 1/10-ed reszet kevesebb mint 3 es fel nap alatt alitja elo csak a bankokbol...

Egyaltalan nem vagyok a jelenlegi piaci rendszer ellen (sot jol mukodik szerintem), csak eppen illusztralni szerettem volna h csekely erofeszites egy topban levo klannak ezeket megejteni. 10k hekis orinal mar 2 es fel napra esik a penz osszeszedese csak a 10% bankbol stb... es van jovedelmezobb is szerintem mint a bank... szoval nem olyan irto nagy dobas enyit elfokozni egy jol mukodo klannal es foleg ha megeri! Ha maximalis arban van a katipiacon minden akkor is ezen idoszakok 5x-et kell csak venni vagyis fel honap alatt a klan ossze tudja gyujteni... hany honapja jatszanak azok akik a topban benne vannak?... Hanyszor tudtak volna ezt osszegyujtenni eddig?

Minden azon mulik h mit erdemesebb, fedezgetni abbol az 500k egysegbol vagy elfokozni oket h be lehessen utni az ellenfelt. Az 5 miliardot kitermelni meg nem nagy cucc a nagy orikban. Ha megis azt mondjatok h igen akkor alig varom h oda keruljek.

Jah es hadjatok ehez a nevhez fuzodo orit mert nem az enyem nem azt kell figyelni...
555817 3/G ErdélyMagyaria 52.447 ---> Ez nem az enyem! Ekezet is van a nevben en mar reg nem irok ekezetekkel a gepen.
Szegeny csaj elore sajnalom h ertem fog szenvedni.

Ati, ahogyan kerted nem szoltam bele maga a javaslatban, ugy h nyugodt lehetsz.

Last edited by ErdelyMagyaria; 08-23-2010 at 02:12..
Reply With Quote
  #1065  
Old 08-23-2010, 08:34
porika porika is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

és biztosasn semmi jksz nem volt benne?
én meg ezt nem hiszem el.
Véded az eddig összeszedett vagyonodat, tedd de akkor is változtatni kell az 1/a-ban mert tamagucsi lett belőle.
Reply With Quote
  #1066  
Old 08-23-2010, 08:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by porika View Post
1. ok: a hatalmas gazdasági különbség. Gondoljatok bele mennyi pénz kellet ahhoz, hogy kivegyék a lakás vagy a mezge tekiket. biztos, hogy egy(!) 10 fős klán 42 milliárdja kevés rá. legaláb 20-30 ori kellett oda.
A tekercsek elvesztéséhez az esetek nagytöbbségében (amiről tudok, abban mindig) a FRISSEN FELLÉPŐ országok járultak hozzá. Nem a sok éve A-ban levők, hanem az egy hete sem ottlévő fellépő országok!

Quote:
Originally Posted by porika View Post
3. ok: megváltoztatott újrázás inkább a kicsiket sújtotta, aki ha felhozott 8*3 milla tekit az összesen a kp-vel együtt 10 milliárd arannyat tud újrázni, ami az 1/a-ban aprópénz. Jelenleg 30 milliárd talán elegendő a toppig felfedezni, de nem mindenkinek van 3 újrázási lehetősége.
Az újraindulás nem azért van, hogy pénzt duplázgass.

Az A nem azért van, hogy a topig fedezz. Ha ennyire nem akarsz ott játszani, akkor élj a tervezett lehetőséggel, és inkább játssz lent -> nem kell a felfedezgetésekkel tamagocsiznod.

A mostani javaslat pont erről szól, és pont az a célja, hogy az ilyen eseteket kiküszöbölje.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1067  
Old 08-23-2010, 11:26
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by porika View Post
Sziasztok!

Nem biztos, hogy a könnyítés felöl kellene megérinteni a témát. Azt az okot kell megkeresni amiért nem szeretnek az A-ban játszani és azt kell megszüntetni.
1. ok: a hatalmas gazdasági különbség. Gondoljatok bele mennyi pénz kellet ahhoz, hogy kivegyék a lakás vagy a mezge tekiket. biztos, hogy egy(!) 10 fős klán 42 milliárdja kevés rá. legaláb 20-30 ori kellett oda.
2. ok: Jelenlegi fordulási rendszer miatt rengeteg az beton elf ezért játszhatatlan.
3. ok: megváltoztatott újrázás inkább a kicsiket sújtotta, aki ha felhozott 8*3 milla tekit az összesen a kp-vel együtt 10 milliárd arannyat tud újrázni, ami az 1/a-ban aprópénz. Jelenleg 30 milliárd talán elegendő a toppig felfedezni, de nem mindenkinek van 3 újrázási lehetősége.




Megoldási lehetőségek:
1. Köridőhöz kötni a fordulást. Így bármilyen fajjal lehetsz, ha szétszednek nem érdekes mert tudsz fordulni. Ha játszani akarsz megteheted, ha nem akkor mehet a tamagucsi. Forduláshoz 2000 kör vagy 336 top30% kör kelljen.
2. Limitálni a piacra kitehető árukat. pl tekifajtánként/katonánkánt max 100 milla lehessen kint orinként. Ezt nagyon fogják utálni
3. Kötelezővé kellene tenni a fordulást, vagy ha nem akar fordulni akkor SZK jellegű szankciók érjék. Ezt még jobban fogják utálni

Ez a három megoldás valamelyike gyökeresen megváltoztatná az 1/a-t.

Ha csak könnyíteni akarunk akkor legyen az 1/a-nak a heki átlaga a top ami szerintem 4-5000 hektár környékén van.

Szerintem az nem lesz gond ha ellepik a kékszámosok a játékot, mert úgysem a kékszám adja a Játékost, hanem maga a Játékos.

*ati*
te aztán nagyon hiányoztál ide a hülyeségeiddel
30 yard éphogy elég a toppig fedezni???annyiból 3x felütöd magad simán!!
te is egy nagy fedezőmatyi vagy aki az A-s "játékot" csak fedezgetésben tudja számolgatni!mellesleg szerinted mekkora nagy vagyon kikapni a tekit,ha a 90% a sajátja valakinek???szánalmas rálátás nélküli egyből jksz és csaláskiabáló fedezgetőmatyik lehet jobb lenne,ha nem egyből a "zseniális "ötleteikkel jönnének!
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Killer For This Useful Post:
  #1068  
Old 08-23-2010, 12:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
te aztán nagyon hiányoztál ide a hülyeségeiddel
30 yard éphogy elég a toppig fedezni???annyiból 3x felütöd magad simán!!
te is egy nagy fedezőmatyi vagy aki az A-s "játékot" csak fedezgetésben tudja számolgatni!mellesleg szerinted mekkora nagy vagyon kikapni a tekit,ha a 90% a sajátja valakinek???szánalmas rálátás nélküli egyből jksz és csaláskiabáló fedezgetőmatyik lehet jobb lenne,ha nem egyből a "zseniális "ötleteikkel jönnének!
Nem szeretem az ilyen hozzászólásokat. Ha valaki hülyeséget ír, akkor érvekkel cáfold (mint Ati), vagy ne törődj vele.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #1069  
Old 08-23-2010, 12:58
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Pedig azt mondtam h nem szolok tobbet bele de ezt muszaj...

Nem ismerem az 1A piacot de feltetelezem h az arak egysegeknel nem 50k per db. ... ha igen akkor tenleg baj van a piaccal... de akkor is csak kb 5x no az ido amely szukseges ahoz h kitermeljek a penzt.
Az 500.000 egyseg elfokozasahoz szukseges love nem valami sok...
Ha ez nagy teljesitmeny egy 10 tagu klannak akkor nagyon szegenyek lehetnek tartalekban...

Csak viszonyitasi alapkent lenne egy kerdesem.
Mennyi tartalekkal lephet egy ori az 5. szintrol amikor jol ment a vagyonszerzes?
Szerinetm biztos van egy jo par ori (90%-a azoknak akik tenleg akartak vagyont szerezni) aki a felet osszeszedte annak a lovenak ami kell az 500k egyseg elfokozasara mar az 5 szinten, ha az 5. szinti arakat veszem.

9k-ert is siman lehet katit venni egyes csopikban (vagy ennel olcsobban is), de legyen 10k egy kati h legyen kerek szam... akkor is csak 5 miliard, na szoval nem hiszem h egy 10 fos klannak annyira nehez lenne megerezni ezt az 5 miliardot. Egy 8k hekis ori akinek kereskedo szemelyisege (is) van, ha csak 10% bank akkor a sajat 1/10-ed reszet kevesebb mint 3 es fel nap alatt alitja elo csak a bankokbol...

Egyaltalan nem vagyok a jelenlegi piaci rendszer ellen (sot jol mukodik szerintem), csak eppen illusztralni szerettem volna h csekely erofeszites egy topban levo klannak ezeket megejteni. 10k hekis orinal mar 2 es fel napra esik a penz osszeszedese csak a 10% bankbol stb... es van jovedelmezobb is szerintem mint a bank... szoval nem olyan irto nagy dobas enyit elfokozni egy jol mukodo klannal es foleg ha megeri! Ha maximalis arban van a katipiacon minden akkor is ezen idoszakok 5x-et kell csak venni vagyis fel honap alatt a klan ossze tudja gyujteni... hany honapja jatszanak azok akik a topban benne vannak?... Hanyszor tudtak volna ezt osszegyujtenni eddig?

Minden azon mulik h mit erdemesebb, fedezgetni abbol az 500k egysegbol vagy elfokozni oket h be lehessen utni az ellenfelt. Az 5 miliardot kitermelni meg nem nagy cucc a nagy orikban. Ha megis azt mondjatok h igen akkor alig varom h oda keruljek.

Jah es hadjatok ehez a nevhez fuzodo orit mert nem az enyem nem azt kell figyelni...
555817 3/G ErdélyMagyaria 52.447 ---> Ez nem az enyem! Ekezet is van a nevben en mar reg nem irok ekezetekkel a gepen.
Szegeny csaj elore sajnalom h ertem fog szenvedni.

Ati, ahogyan kerted nem szoltam bele maga a javaslatban, ugy h nyugodt lehetsz.
Némi gondolkodásra kérlek. nem azért nem tud többet megengedni 1 klán mert nincs esetleg több tartaléka, hanem mert nem tud hozzáférni ilyen gyorsan... hiába van 10milla katid a piacon, ha nem tudod felvenni, akkor amikor kell!!! márpedig, vagy úgy van kint a piacon,hogy folyamatosan becsorogsz, vagy olyan mintha nem is lenne, amikor éppen kell. De a legtöbb klán nem is halmoz fel ennél több tartalékot,mert fölösleges,ha van mindenkinél emellett maxon egysége,és közel max kp...
Az bőven elég akár 5-6klánütésre ráállásra épülésre.stb.

ráadásul az elfkozosás, csak akkor megoldás, amikor nagyon távolról fokoznak rád, vagy ha éppen hiénáznak több sereggel. különben fölösleges pénz kidobás, mert a morálod így is úgyis szétcseszik és úgyis rádmennek megint.
De ennek semmi köze a forduláshoz amúgy, mert elfokozós játékot nagyon a top30-ig nem tudsz játszogatni, mivel kis hekin nem müködik.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 08-23-2010 at 13:00..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #1070  
Old 08-23-2010, 13:39
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nem szeretem az ilyen hozzászólásokat. Ha valaki hülyeséget ír, akkor érvekkel cáfold (mint Ati), vagy ne törődj vele.
ott van 2 cáfolat benne egyből.
idegesítő hogy mégcsak a topikot se olvassa el csak egyből jön a hülyeségeivel.
a "zseniális" ötleteiről már nem egyszer leírta Ati hogy ilyen nem lesz,de neki túl nagy fáradtság lett volna elolvasni.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 18:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu