Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #931  
Old 08-18-2010, 12:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

teged mi akadalyoz hogy elerd az 1A top30-at a fellepeshez? Minek ez a topic egyaltalan?

Ezzel a hozzaallassal ciki megszolalni ilyen temaju topicban ahol konnyitesert pedalozol, de a masik jatekosra nagyivben teszel...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to monro For This Useful Post:
Sponsored Links
  #932  
Old 08-18-2010, 12:46
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem halat kell adni az ehes embernek hanem horgaszbotot.

Aki nem szereti az 1A-t az ne jatszon fenn de ne is akarjon plusz szemeket!

En csak az 1A-ban jatszom 10 eve! A legtobb 5-6 szemes ori gazdija azt se tudta akkor meg hogy mi is az a Hodito. En nem jatszom lenn igy nincs is tobb szemelyisegem.

Hogy van az hogy amig a nemszeretjuk az egyAt sracoknak lessuk a kivansagait hogyan is lehetne meg konnyebb dolguk addig nekem pld 10 ev utan is be kell ernem az alap orival? Mitol jobb az aki nemszereti az 1A-t annal aki szeretié

Ati nekem mikor talalsz mar ki valamit, hogy karpotolodjak a ringlispirjatekosokkal szembené
Tökéletesen egyetértek. anno amikor A-ba léptem nem terveztem hosszabb maradást,csak fordulok és jön fel a többi ori,azt majd ha lesz pár szemem akkor probálkozom meg vele, nah ez volt úgy 3éve, és még azóta sincs meg a kék számom sőt az egyéb országok is szabiztak.
bár ha minden jól megy akkor meg lesz az első heteken belül,de az is megy vissza szabira a fordulás után
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #933  
Old 08-18-2010, 12:48
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Tökéletesen egyetértek. anno amikor A-ba léptem nem terveztem hosszabb maradást,csak fordulok és jön fel a többi ori,azt majd ha lesz pár szemem akkor probálkozom meg vele, nah ez volt úgy 3éve, és még azóta sincs meg a kék számom sőt az egyéb országok is szabiztak.
bár ha minden jól megy akkor meg lesz az első heteken belül,de az is megy vissza szabira a fordulás után
Nekem eddig 2 orim volt A-ban azóta az 1.-ik lefordult most L-ben csücsül szabin a másik pedig lassan 8300 kör óta csücsül A-ban de azelőtt Claív is vagy 4-5000 kört volt A-.ban

Én szeretem az A-t!
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #934  
Old 08-18-2010, 13:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Aki nem szereti az 1A-t az ne jatszon fenn de ne is akarjon plusz szemeket!
A játék EGYIK lehetséges célja az 1/A-ban legjobbnak lenni.

A játék egy MÁSIK lehetséges célja minél több személyiség összeszedése.

A kettő együtt nagyon ritkán találkozik.

Felmerült problémaként, hogy micsoda elf mocsár alakult ki, amivel nem lehet kezdeni semmit. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy a felfedezgető elfek miatt egyre feljebb megy a top30% határa. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy sokan csak tamagocsiznak az A-ban, hogy más országukkal foroghassanak, és ez milyen rossz hatással van az A-ra is, és nekik is milyen rossz. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy sokan eleve úgy kezdenek neki az A-nak, hogy betonelf, és ki se próbálják, hogy milyen ott igazából játszani, mert féltik a nehezen megszerezhető földet, ami kell a forduláshoz, vagy a másik országuk fordulásához. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy a nagy klánból kis klánba kiválás, majd visszalépés problémás a leadandó föld miatt. Közvetve -- egyre több aktív klánnak esélyt adva a top30%-ra, ezáltal a leadandó földre kedvezményt kapva -- itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy bármilyen könnyítés "ront" az eddigi személyiségek értékén. Úgy érzem, hogy ezzel a megoldással ez ki van küszöbölve, hiszen a könnyítésért cserébe máshol kell játszani, semmivel se szerzi meg előbb a plusz személyiséget senki. Az egyetlen változás, hogy közben szórakozik, nem csak tamagocsizik.

Mik az ellenérvek?
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 08-18-2010 at 13:08..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #935  
Old 08-18-2010, 13:09
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
teged mi akadalyoz hogy elerd az 1A top30-at a fellepeshez? Minek ez a topic egyaltalan?

Ezzel a hozzaallassal ciki megszolalni ilyen temaju topicban ahol konnyitesert pedalozol, de a masik jatekosra nagyivben teszel...
Az offhoz csak annyit: van országom A topjában, a többire meg no comment, nem is értem mi a bajod: szerintem az a ciki hogy a 10 éves múltaddal példálózol, miközben... áhh mindegy hagyjuk

ON: én Ati javaslata melett állok, azaz maradjon a mostani, plusz könnyítve dupla forgás. (Bár akár maradhatna minden úgy ahogy van, elvégre van országom top30-ban, és ahogy monro kolléga megállapította, a többiekre nagy ívben teszek)
__________________
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Alg For This Useful Post:
  #936  
Old 08-18-2010, 13:30
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A játék EGYIK lehetséges célja az 1/A-ban legjobbnak lenni.

A játék egy MÁSIK lehetséges célja minél több személyiség összeszedése.

A kettő együtt nagyon ritkán találkozik.

Felmerült problémaként, hogy micsoda elf mocsár alakult ki, amivel nem lehet kezdeni semmit. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy a felfedezgető elfek miatt egyre feljebb megy a top30% határa. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy sokan csak tamagocsiznak az A-ban, hogy más országukkal foroghassanak, és ez milyen rossz hatással van az A-ra is, és nekik is milyen rossz. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy sokan eleve úgy kezdenek neki az A-nak, hogy betonelf, és ki se próbálják, hogy milyen ott igazából játszani, mert féltik a nehezen megszerezhető földet, ami kell a forduláshoz, vagy a másik országuk fordulásához. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy a nagy klánból kis klánba kiválás, majd visszalépés problémás a leadandó föld miatt. Közvetve -- egyre több aktív klánnak esélyt adva a top30%-ra, ezáltal a leadandó földre kedvezményt kapva -- itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.

Felmerült problémaként, hogy bármilyen könnyítés "ront" az eddigi személyiségek értékén. Úgy érzem, hogy ezzel a megoldással ez ki van küszöbölve, hiszen a könnyítésért cserébe máshol kell játszani, semmivel se szerzi meg előbb a plusz személyiséget senki. Az egyetlen változás, hogy közben szórakozik, nem csak tamagocsizik.

Mik az ellenérvek?
Érvnek erős,de véleményként itt van 1:
Az elfmocsár nem fog eltünni, se lejjebb menni. nem hiszek abban hogy bármelyik elf gazda is változtatna a játékstilusán.Sztem minden egyes mocsári elf úgy lesz a módositással,hogy ha már eddig felfedezett,nem fogja leforditani,mert B-ből így is tud majd forogni, anélkül hogy 2x kéne A-ban járnia. Ami teljesen érthető, hiszen több ezer kör munkáját hagyná ott, azért hogy dupla annyi idő legyen 1országa fordulása.Ez pedig rögtön egybe esik a 2.ponttal,hogy a top30% úgyanúgy felfele fog kúszni tovább.
3.pont is ehez kapcsolodik, nem azért fog valaki felhagyni a tamagocsival és játszani,mert időben többe fog neki kerülni a fordulás, ugyan kevesebb hekiért, hanem azért, mert vmiért megszereti a játékot ott fent.

4.pont, az egyetlen lényegében amivel egyetértek hogy érdemileg változtat a játékon vmit is ez. Az új fellépőknek nem lesz olyan kilátástalan a helyzet, és talán tényleg bemerik válalni a hadit, amivel lehet hogy maradnak és a top30 fölé is másznak. Emmellett azoknak is kedvezne akiknek nincs idejük és még nincs fent elfjük a mocsárban. Akik már felmásztak oda azok sztem ott fognak meggebedni amig esetleg abba nem hagyják a játékot.

az 5.pontot nem egészen értem, de ha ez azt jelenti hogy nem csak a top30% határától, hanem már a fix hektártól számitana a belépési kedvezmény, az mindenképpen pozitiv a feltörekvő klánoknak és ez hatalmas segítség lenne nekik.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #937  
Old 08-18-2010, 13:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Felmerült problémaként, hogy micsoda elf mocsár alakult ki, amivel nem lehet kezdeni semmit. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.
? mi lenne a megoldás erre?
Én lehethogy nem látok minden hszt a topicban?

Quote:
Felmerült problémaként, hogy a felfedezgető elfek miatt egyre feljebb megy a top30% határa. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.
Erre megoldás a fix határ valóban.
Ellenérv: Új csoport kialakulása az 1A-n belül...

Quote:
Felmerült problémaként, hogy sokan csak tamagocsiznak az A-ban, hogy más országukkal foroghassanak, és ez milyen rossz hatással van az A-ra is, és nekik is milyen rossz. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.
Mi a megoldás rá? Hogy 5000 hekiig tamagocsiztatjuk őket és közben csinálunk egy "uj" 1A/b csopit" a többieknek?

Quote:
Felmerült problémaként, hogy sokan eleve úgy kezdenek neki az A-nak, hogy betonelf, és ki se próbálják, hogy milyen ott igazából játszani, mert féltik a nehezen megszerezhető földet, ami kell a forduláshoz, vagy a másik országuk fordulásához. Itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.
Na ezen aztán semelyik javaslat nem segít... Talán az enyém... talán!

Quote:
Felmerült problémaként, hogy a nagy klánból kis klánba kiválás, majd visszalépés problémás a leadandó föld miatt. Közvetve -- egyre több aktív klánnak esélyt adva a top30%-ra, ezáltal a leadandó földre kedvezményt kapva -- itt egy megoldás, ami ezen (is) segít.
Tényleg ugy tűnik hogy kimaradtak hsz-ek, mert erre a problémára nem is értem hogy jelentene megoldást a fix határ vagy a 2x forgunk körbe

Quote:
Felmerült problémaként, hogy bármilyen könnyítés "ront" az eddigi személyiségek értékén. Úgy érzem, hogy ezzel a megoldással ez ki van küszöbölve, hiszen a könnyítésért cserébe máshol kell játszani, semmivel se szerzi meg előbb a plusz személyiséget senki. Az egyetlen változás, hogy közben szórakozik, nem csak tamagocsizik.
Ezt talán el is tudom fogadni.

Quote:
Mik az ellenérvek?
Amire lehetett érvet felhozni ott van. A többi "felmerült problémaként..." kezdetű és "itt a megoldás" végű beirás egy nagy PR kampány.

Egyik problémát sem kezeli egyik javaslat sem.

Elfmocsár ellen fixhatár? Nemááá, ez nem kezelés ez "leválasztás" az 1A többi részétől az elfmocsarat.

Kisklán-nagyklán leadandó föld? Mi köze ennek a topichoz egyáltalán???
Betonelfeken kivül nem próbálunk ki mást...
Ezen hogy fog segíteni a fixhatár? A felfedezés olcsóbbá tétele talán! De ez sem biztos a játékosok egyénisége miatt.

Tamagocsi az 1A-ban?
Nem a top30-ig van tamagocsi, hanem a felfedezés mértékének 1000 katona feletti értékeinél. Itt már nemsok srác mer kimenni mert akár 4milliárdot is bukhat. Inkább tamagocsi... A fixhatár ezen sem segít! Sem a 2x járok körbe megoldás.

Mindent összevetve Ati ez a hosszú kampánycikked inkább nem is mondom mit ér... Ugyis te döntesz ugyhogy felesleges ilyen maszlagokat ideírni aminek annyi köze van a valósághoz mint Münchaüsen meséinek.
Reply With Quote
  #938  
Old 08-18-2010, 13:41
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Az offhoz csak annyit: van országom A topjában, a többire meg no comment, nem is értem mi a bajod: szerintem az a ciki hogy a 10 éves múltaddal példálózol, miközben... áhh mindegy hagyjuk

ON: én Ati javaslata melett állok, azaz maradjon a mostani, plusz könnyítve dupla forgás. (Bár akár maradhatna minden úgy ahogy van, elvégre van országom top30-ban, és ahogy monro kolléga megállapította, a többiekre nagy ívben teszek)
Ne haragudj, de Monró amikor nem játszott is, folyamatosan probált segíteni módositások behozatalával az A-n,és baromira nem maga miatt, mert sokáig nem is akart újra játszani...
és sztem nem ciki olyan múlttal példálozni az A-ban mint amit Monró elmondhat, de ha te esetleg vezettél már top klánt akkor elnézést.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #939  
Old 08-18-2010, 13:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Elfmocsár ellen fixhatár? Nemááá, ez nem kezelés ez "leválasztás" az 1A többi részétől az elfmocsarat.
Ez most is megvan, ráadásul egy sokak számára elérhetetlen(nek tűnő) magasságban.

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Kisklán-nagyklán leadandó föld? Mi köze ennek a topichoz egyáltalán???
Mellékhatásként erre is pozitív hatással lehet.

Az 1/A-ban annyira összetett játék folyik, hogy egy apró módosítás sokminden másra is kihatással lehet. (És ezeken felül ki tudja mi van még, amire egyelőre nem is gondolt senki.)

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Betonelfeken kivül nem próbálunk ki mást...
Ezen hogy fog segíteni a fixhatár? A felfedezés olcsóbbá tétele talán! De ez sem biztos a játékosok egyénisége miatt.
Ezen nagyon egyszerűen segít.

A javaslat célja, hogy azokat segítse, akik a lenti csoportokban szeretnek játszani. Lehet beszélni olyanokról, akik folyamatosan betonelffel végigfedeznek, nekik biztos nem lesz semmi változás, de ők vajon tényleg szeretnek játszani? Nem hiszem, hogy nekik szól ez a javaslat. Azoknak szól, akik lent szeretnek játszani, de A-ban azt a stílust választják, hogy muszáj bevédeniük magukat, ha meg akarják kísérelni elérni azt a magasságot, ami most a top30%. Ha nincs ez a "kényszer", ha egy belátható cél van előttük, akkor sokkal inkább választják ugyanazt a játékstílust, amit lenti csoportokban is, és ténylegesen játszanak, nem csak a betonvédelem mögül néha fedeznek.

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Tamagocsi az 1A-ban?
Nem a top30-ig van tamagocsi, hanem a felfedezés mértékének 1000 katona feletti értékeinél. Itt már nemsok srác mer kimenni mert akár 4milliárdot is bukhat. Inkább tamagocsi... A fixhatár ezen sem segít! Sem a 2x járok körbe megoldás.
Aki íjas elf, annak fellépéstől kezdve tamagocsi van.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #940  
Old 08-18-2010, 13:48
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
? mi lenne a megoldás erre?
Én lehethogy nem látok minden hszt a topicban?



Erre megoldás a fix határ valóban.
Ellenérv: Új csoport kialakulása az 1A-n belül...



Mi a megoldás rá? Hogy 5000 hekiig tamagocsiztatjuk őket és közben csinálunk egy "uj" 1A/b csopit" a többieknek?



Na ezen aztán semelyik javaslat nem segít... Talán az enyém... talán!



Tényleg ugy tűnik hogy kimaradtak hsz-ek, mert erre a problémára nem is értem hogy jelentene megoldást a fix határ vagy a 2x forgunk körbe



Ezt talán el is tudom fogadni.



Amire lehetett érvet felhozni ott van. A többi "felmerült problémaként..." kezdetű és "itt a megoldás" végű beirás egy nagy PR kampány.

Egyik problémát sem kezeli egyik javaslat sem.

Elfmocsár ellen fixhatár? Nemááá, ez nem kezelés ez "leválasztás" az 1A többi részétől az elfmocsarat.

Kisklán-nagyklán leadandó föld? Mi köze ennek a topichoz egyáltalán???
Betonelfeken kivül nem próbálunk ki mást...
Ezen hogy fog segíteni a fixhatár? A felfedezés olcsóbbá tétele talán! De ez sem biztos a játékosok egyénisége miatt.

Tamagocsi az 1A-ban?
Nem a top30-ig van tamagocsi, hanem a felfedezés mértékének 1000 katona feletti értékeinél. Itt már nemsok srác mer kimenni mert akár 4milliárdot is bukhat. Inkább tamagocsi... A fixhatár ezen sem segít! Sem a 2x járok körbe megoldás.

Mindent összevetve Ati ez a hosszú kampánycikked inkább nem is mondom mit ér... Ugyis te döntesz ugyhogy felesleges ilyen maszlagokat ideírni aminek annyi köze van a valósághoz mint Münchaüsen meséinek.
ha 4k hekiig kell felmenni könnyen lehet hogy többen merne bevállalni mást is elf helyet mivel kisebbek a veszteségek.. egy ütés miatt nem veszíti el 1 hónap "munkáját".. kevesebb pénzből is el lehet érni amit a feljövetel aaltt simán össze lehet szedni.. ha nem kell attól félnie hogy elbukja a hónapok alatt összefedezgetett földet talán még kedvet is kap néhány ember az 1/A-hoz.. a te javaslatod semmit nem változtat..
elfmocsár eltüntetésem miért cél? ha nem lenne elfmocsár akkor lenen ott egy szakadék.. lehet elfeket nehéz beverni, de a semmit még nehezebb
új csoport kialakulása.. erre lehetne jó az amit Tsobi mondot.. személyiségenként növekvő top (egy fordulással +szem de mindig az Aban vagy bben többszemes orihoz mért top elérése szükséges) ez a megoldás semmilyen szétszakadást nem jelentene hosszútávon.. az Aban kezdőknek nagy segítség lenne aki meg 10 szemmel szaladozik kicsi nehezítést kapna..
erre az az ellenérv se helytálló, hogy ez nehezítés, mert a cél az Aban kezdőknek való könnyítés.. a javaslat nekik nagy könnyítést jelent(lehet a jobbaknak nehezítés, de amiért a topik elindult arra megoldást jelenthet) és akár fel is lendítheti a csoportot bár ezt nem lehet megmondani előre..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 10:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu