Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 05-16-2010, 10:40
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post

Bár a 4 giga memóriát kicsit sokallnám egy 32 bites oprendszer alá (feltéve hogy az van)
Ha pl egy Gigabyte GA-MA69G-S3H rev.1 alaplapod volna akkor szépen fel tudod használni a 4GByte ramot..Mondjuk úgy hogy 1 gbytot rápakolsz a videokarira és a maradék 3-al meg szépen használod a gépet....
DE ha az ujabb tipust választanák akkor ebbe pakolnám bele azt a 4 giga ramot GA-880GMA-UD2H (rev. 2.0) ebben van egy Integrated ATI Radeon HD 4250 graphics (DirectX10.1) kártya ami Böven elég a nem játékos dolgokra...
Én még ezeknél az alaplapoknál sosem találkoztam memoria inkompatibilitással....Mindkettö alaplap biosbol kezeli még a 400 mhz-es memóriákat is...
DE egy komolyabb gyártó azért ilyen listákat közzétesz a honlapján és elkerülhetö a memó probléma


memória kompatibilitási lista
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 05-16-2010, 10:43
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért sokallnád? :-o 4 giga semmrie se elég szinte.
Mert egy 32 bites porcesszor, és a vele kiegészült operációs rendszer bizony nem tud megcímezni 4 gigát.

Másrészt mire használod te a géped, hogy nem elég 4 giga?
2,5 giga van az én gépembe és gyakorta 10+ proc fut ami közt ott van a ps cs3, firefox... Mind memóriazabáló de lassúsági gondok nincsenek
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #133  
Old 05-16-2010, 10:45
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Hááát... Van itthon 4 gb memóriám, ebből kettő a gépben, kettő a polcon. 4 TELJESEN egyforma memória kettőt külön rendeltettem a boltban, mert már hármat korábban visszavittem. Tökéletesen egyforma memóriák, mégis a két régi nem hajlandó együtt dolgozni a két újjal... Van 4 memóriahely a gépben bárhova rakom csak a régieket ismeri fel, ha csak az újjak vannak benne, akkor azt is, de ha akár csak 1 régi, akkor az újabbakat észre sem veszi... Elvittem a boltba, ahol vettem a memóriákat, ők is csak a fejüket vakarták, mert ennél egyformább memóriákkal nem is próbálkozhattunk volna már.
Szóval, DE az ördög benne van a kis dögökben.
Azért JÓ lenne tudni az alaplapodnak a tipusát ugyanis nem mindegy , hogy hogyan kezeli a memóriákat ha dual chanelles a memóriakezelése és dualban akarod használni akkor nem mindegy hogy hova rakod a memóriákat és akkor már az okozhat gubacot..Példának okáért az újfajta Inteles alaplapoknál már csak 3 db memóriával indul el az alaplap ha tetszik ha nem ..

De például a régebbi tipusú dual chanelles alaplapoknál pl asus a8nx-x nél is csak akkor müködik dualban a memóriakezelés ha az 1-3 as slotba rakod vagy a 2-4 slotba..De ha például az 1-4 es slotba rakod akkor nem fogja dualba kezelni ha meg van 3 memóriamodulod akkor sem fog már dualban müködni a memóriád...

Ha ne adj isten valamire rosszul emlékszem elnézést kérek de nagy hirtelen így emlékszem a dolgokra..
Reply With Quote
  #134  
Old 05-16-2010, 10:46
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Ha pl egy Gigabyte GA-MA69G-S3H rev.1 alaplapod volna akkor szépen fel tudod használni a 4GByte ramot..Mondjuk úgy hogy 1 gbytot rápakolsz a videokarira és a maradék 3-al meg szépen használod a gépet....
DE ha az ujabb tipust választanák akkor ebbe pakolnám bele azt a 4 giga ramot GA-880GMA-UD2H (rev. 2.0) ebben van egy Integrated ATI Radeon HD 4250 graphics (DirectX10.1) kártya ami Böven elég a nem játékos dolgokra...
Én még ezeknél az alaplapoknál sosem találkoztam memoria inkompatibilitással....Mindkettö alaplap biosbol kezeli még a 400 mhz-es memóriákat is...
DE egy komolyabb gyártó azért ilyen listákat közzétesz a honlapján és elkerülhetö a memó probléma


memória kompatibilitási lista
Trükközés Akkor már egyszerűbb egy 64 bites proci + oprendszer, és kész
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #135  
Old 05-16-2010, 10:49
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Mert egy 32 bites porcesszor, és a vele kiegészült operációs rendszer bizony nem tud megcímezni 4 gigát.

Másrészt mire használod te a géped, hogy nem elég 4 giga?
2,5 giga van az én gépembe és gyakorta 10+ proc fut ami közt ott van a ps cs3, firefox... Mind memóriazabáló de lassúsági gondok nincsenek
a 32bites Windows-od összesen 4GB fizikai memória megcímzésére képes, amelybe beleszámítanak az olyan főbb, memóriával rendelkező eszközök, mint pl. a videokártya grafikus memóriája.
Reply With Quote
  #136  
Old 05-16-2010, 10:51
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Miért sokallnád? :-o 4 giga semmrie se elég szinte.
Már csak azért is sokallhatja, mert 32 bites oprendszerek nem kezelik le a 4 g-t. tehát totál felesleges pénzkidobás.

pl windóz xp-ből 3,45 g-t lehet kipasszírozni, hogy egyáltalán érzékelje, hogy van annyid. a kezeléséről meg inkább nem szólok...

az én gépemben most jelenleg 2 giga van, 2*1024, dual channel.
majd visszarakom bele a 2*2048-as modulokat, ha felteszek egy win7-et.
de engem a win7 idegesít... :S
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #137  
Old 05-16-2010, 10:51
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Trükközés Akkor már egyszerűbb egy 64 bites proci + oprendszer, és kész
Semmi trükközés sincs benne csak kihasználod az alaplapod képességét .Gyakorlatilag a fentebb felsorolt alaplapokba gyakorlatilag 2gbyte ig pakolhatod a videokarit..Ez nem trükk ezt tudja az alaplap és ha tudja miért is ne használjam ki ????
Reply With Quote
  #138  
Old 05-16-2010, 10:52
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na látom jól feldobtam a témát... most el... délután majd jól elolvasom mire jutottatok.

Az alaplap amúgy: Gigabyte (S-series) GA-945PL-S3P, amibe szintén most fog bekerülni egy dual coreos proci, ha ő is úgy akarja. Igen elvileg dual chaneles, bár a szervizes szerinte ettől még működnie kéne a 3-4 memóriának együtt...
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #139  
Old 05-16-2010, 10:53
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

én speciel rohadtul kíváncsi vagyok arra, hogy 3 memória modul hogy a bánatba működik dual channelben.... ezt elmagyarázhatná nekem a szervizesed...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #140  
Old 05-16-2010, 10:53
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
a 32bites Windows-od összesen 4GB fizikai memória megcímzésére képes, amelybe beleszámítanak az olyan főbb, memóriával rendelkező eszközök, mint pl. a videokártya grafikus memóriája.
Ezzel annó mi elég sokat próbálkoztunk, hogy használható legyen mind a 4 giga Xp alatt, de nem sikerült sehogy. Meg akit ismerek hogy csak úgy trükközgetett az is csak 3,5 ig jutott.
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok Gaben Stratégia & Tippek 379 06-06-2016 21:15
11.01. Áttekintő - általános tanácsok Ati Hódító Kézikönyv 5 04-13-2008 10:36
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Hadis MF gnom tanacsok /keselyu/ Stratégia & Tippek 56 04-14-2007 18:05
Segítségkérés, asztali DVD-lejátszóval kapcsolatban Croissant Egyéb 5 12-06-2006 14:31


All times are GMT +1. The time now is 01:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu