Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Támogatnád e az elfek tornyokban lévő íjászainak 6 pontra csökkentését 8 helyett
Igen, mert szeretném ha más fajokkal is lenne esély foglalni tőlük 2 szemes orkon kívűl. 4 8.89%
Igen mert jelenleg az elf átüthetetlen akkor is ha nincs kihegyezve. 6 13.33%
Nem, mert az alsóbb csoportokban prédává válna 19 42.22%
Nem, mert tök jó jelenleg, hogy nincs más dolgom csak VIP-elni és felfedezni 7 15.56%
Tudnám támogatni ha visszakapná a toliakciók teljes értékű sikerességét 9 20.00%
Voters: 45. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #251  
Old 12-26-2009, 23:18
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 6%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem az A feltételeit sokkal hamarabb, sokkal könnyebben lehet teljesíteni, mint bármely más csoportét. (vagyis nem, mert 1000kör itt is 1000 kör ) Csak pénz kell hozzá, aktivitás és ki kell tudni küldeni a sereget klánban.

És ez gyakorlatilag csak a vénrókáknak megy. Feljön a kicsi, jó esetben az aktivitás az, ami megvan, a többi hiányzik. Feljutott egy olyan közegbe, amit lényegesen nehéznek gondol a B után. Megérkeznek 4-en, pislognak körbe, hogy ez meg mi, alapítanak egy klánt, majd beválasztják az elfet, mert hirtelen nem tudják, hogy mi vár rájuk. És elindulnak fel lassan, izzadósan. Ebből kettő úgy dönt, hogy ez nem érdekli, és töröl (mint a sógor). Közben látják, hogy mekkora klánütések vannak a közelben, de nem tudják, hogy mekkora a védelmük, tovább gyúrnak rá...

Nem lehet, hogy itt is van baj? Hogy az A-ban kezdők nem tudják, hogy mire vállalkoznak, és ezért választják az elfet? Mert lenne aktivitás, lenne kedv orkkal, gnómmal, törpével menni, csak nem tudja mi lesz?

Aki feljön A-ba, az már min. 155 napja játszik, ami több, mint 5 hónap...
sztem nem tekinthetők kezdőknek...
Még most sem tudom, hogy mit akartok??? (ez nem konkrétan neked szól vityu)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #252  
Old 12-26-2009, 23:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 6%
Longevity: 99%
Default

Van itt egy szavazás is...
Szerintetek, ha levinnék 8-ról 6-ra az ijjas védőpontot, megváltozna a helyzet?

Még akkor is ott lennének ezek is:
# +30% véderőtöbblet katonai támadásokkal szemben,
# +20% véderőtöbblet mágikus támadásokkal szemben,
# +20% véderőtöbblet tolvaj támadásokkal szemben,

vegyük el és legyen az elf kb egy szinten az emberrel?
vagyis nem, mert az embernek elég 5-öd annyi vari...
hmmhmm
Reply With Quote
  #253  
Old 12-27-2009, 06:09
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Van itt egy szavazás is...
Szerintetek, ha levinnék 8-ról 6-ra az ijjas védőpontot, megváltozna a helyzet?

Még akkor is ott lennének ezek is:
# +30% véderőtöbblet katonai támadásokkal szemben,
# +20% véderőtöbblet mágikus támadásokkal szemben,
# +20% véderőtöbblet tolvaj támadásokkal szemben,

vegyük el és legyen az elf kb egy szinten az emberrel?
vagyis nem, mert az embernek elég 5-öd annyi vari...
hmmhmm
Pool most miért játszod az érthetetlent?
Senki nem akarja legyengiteni az elfet, és a topic nem rólad vagy rólam szól, hisz én is elf vagyok, mert én adom a klánvédelem nagy részét, nem vagyok bunker, de nem is könnyű átütni.

A topic azokrol szól akik a top 30 alján elf fajjal egymás fölé fedezgetve tolják fel a top határt.
Nem arrol van szó, hogy nem lehet őket beütni, de ha vissza olvasod a kapcsolódó topicokat, még olyan játékosok is problémának látják ezt akik szerintem a nagy átlag felett vannak játék tudást illetően.

Bár a szavazásban szerepel az elf gyengítése, ha megfigyeled a többség ezt nem támogatja. Épp az előző oldalon beszéltünk arrol, hogy a különböző célokkal rendelkező játékosokat kellene inkább szét választani valahogy.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Gyula For This Useful Post:
  #254  
Old 12-27-2009, 07:55
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Aki feljön A-ba, az már min. 155 napja játszik, ami több, mint 5 hónap...
sztem nem tekinthetők kezdőknek...
Még most sem tudom, hogy mit akartok??? (ez nem konkrétan neked szól vityu)
ugyan már.. aki először lép A-ba, és nem talál senkit, aki elmagyarázza neki a játékot az igenis kezdő.. 5 hónap alatt nem lehet magadtol olyan szintre eljutni, hogy tudj lendületessen haladni A-ban, és aki 5 hónap után lép fel elég minimális tartalékkal fog rendelkezni, többségében tapasztalt ismerősök nélkül..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #255  
Old 12-27-2009, 08:20
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 6%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ugyan már.. aki először lép A-ba, és nem talál senkit, aki elmagyarázza neki a játékot az igenis kezdő.. 5 hónap alatt nem lehet magadtol olyan szintre eljutni, hogy tudj lendületessen haladni A-ban, és aki 5 hónap után lép fel elég minimális tartalékkal fog rendelkezni, többségében tapasztalt ismerősök nélkül..
Ne is várják el ezek a játékosok, hogy elsőre szétvágnak mindenkit A-ban...
A tanulópénzt mindenkinek meg kell fizetnie, én is így voltam...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #256  
Old 12-27-2009, 08:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 6%
Longevity: 99%
Default

Javaslatom:

-Álljon vissza az, ami régen volt, hogy 1000 kör játékidő (vagy akkor kicsit több) bárhol A-ban (akár 1M, akár 1 ponton) és lehessen fordulni 5-re (Ati, ez miért lett megszüntetve?)
-Aki B-s orit akar fordítani úgy, mint eddig, annak ez ne legyen elég, neki továbbra is a mostani rend szerint A-ban top30% 336 kör + a többi feltételnek teljesülnie kell...

Véleményen szerint a kevés pénzzel rendelkezőknek (Ők általában nem is akarnak mást, csak fordulni) ez lehet(ne) az ideális megoldás...
Szerintem....
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #257  
Old 12-27-2009, 08:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Javaslatom:

-Álljon vissza az, ami régen volt, hogy 1000 kör játékidő (vagy akkor kicsit több) bárhol A-ban (akár 1M, akár 1 ponton) és lehessen fordulni 5-re (Ati, ez miért lett megszüntetve?)
-Aki B-s orit akar fordítani úgy, mint eddig, annak ez ne legyen elég, neki továbbra is a mostani rend szerint A-ban top30% 336 kör + a többi feltételnek teljesülnie kell...

Véleményen szerint a kevés pénzzel rendelkezőknek (Ők általában nem is akarnak mást, csak fordulni) ez lehet(ne) az ideális megoldás...
Szerintem....
akkor már inkább Gyula, vagy Padlócsempe javaslata jobban hangzik..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
  #258  
Old 12-27-2009, 08:33
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 6%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
akkor már inkább Gyula, vagy Padlócsempe javaslata jobban hangzik..
Vannak fenntartásaim a 2/C csoporttal kapcsolatban...
Olyan lesz ez, mint a hétvégi vagy Aréna
akik elsőre lépnek oda, azoké lesz a piac, a hatalom...

De nem vagyok ellene egy módosítással:

Aki ezt a csoportot választja annak a kötelező játékidő leteltével, ami kell a lépéshez annak lépnie is kell, különben befagy az orija, a morálja 50%-kal csökken körönként, a népe 20 épet gyújt körönként, mittomén, csak lépjen
Ne azért legyen ez a csopi létrehozva, hogy akkor ott királykodjanak egyesek.
Ha választják a 2/C-t akkor menjenek, amint lehet...
Én még topkörökhöz sem kötném a lépést ott, vagy csak mindekinek 30%_hoz, szemtől függetlenül...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #259  
Old 12-27-2009, 08:42
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Vannak fenntartásaim a 2/C csoporttal kapcsolatban...
Olyan lesz ez, mint a hétvégi vagy Aréna
akik elsőre lépnek oda, azoké lesz a piac, a hatalom...

De nem vagyok ellene egy módosítással:

Aki ezt a csoportot választja annak a kötelező játékidő leteltével, ami kell a lépéshez annak lépnie is kell, különben befagy az orija, a morálja 50%-kal csökken körönként, a népe 20 épet gyújt körönként, mittomén, csak lépjen
Ne azért legyen ez a csopi létrehozva, hogy akkor ott királykodjanak egyesek.
Ha választják a 2/C-t akkor menjenek, amint lehet...
Én még topkörökhöz sem kötném a lépést ott, vagy csak mindekinek 30%_hoz, szemtől függetlenül...
morálromlás meglenne 2000 kör után mint többi csoportban.. max lehetne dupla morálromlás.. de ugyanúgy csak a topban lévőknek.. ne büntessük azt aki épp nincs a topban.. szerintem mindenkinek az orijához mért top%-ot kéne ott is elérni ne könyítsük a 6-8-10szemes orik forgását..
de csempe javaslatával nem lenne új csoport maradna az A, olvasd vissza azt is hátha megtetszik..
mellékessen a te javaslatoddal elveszne a játékbol a kihívás.. míg a másik két javaslattal, csak megválasztható lenne az embereknek mekkora kihívást vállalnak, tudnak vállalni..
__________________
same old song..

Last edited by none; 12-27-2009 at 08:48..
Reply With Quote
  #260  
Old 12-27-2009, 13:58
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Javaslatom:

-Álljon vissza az, ami régen volt, hogy 1000 kör játékidő (vagy akkor kicsit több) bárhol A-ban (akár 1M, akár 1 ponton) és lehessen fordulni 5-re (Ati, ez miért lett megszüntetve?)
-Aki B-s orit akar fordítani úgy, mint eddig, annak ez ne legyen elég, neki továbbra is a mostani rend szerint A-ban top30% 336 kör + a többi feltételnek teljesülnie kell...

Véleményen szerint a kevés pénzzel rendelkezőknek (Ők általában nem is akarnak mást, csak fordulni) ez lehet(ne) az ideális megoldás...
Szerintem....
Pool azért lett megváltoztatva, hogy ne legyenek ingyen a kék számok és ne legyen az, hogy játéktudás vagy különösebb befektetett munka nélkül előnyhöz jusson bárki, mert igen is elönyt jelent minden egyes kék szám (lehet, hogy nem túl sok előnyt, de sok kicsi sokra megy)

Tehét továbbra is úgy látom, hogy vagy Padlócsempe vagy az általam tett javaslat tudna javítani a jelenleg kialakult helyzeten.
Zárójelben megjegyzem neked, hogy nem A-ban először járó játokosok vetették fel az elf mocsár problémáját, a nagyok is látják és elismerik hogy ez probléma, amin addig kell változtatni mig nem okoz nagyobb károkat.

Pool ezenfelül kértem, hogy ne nevezzük az esetlegesen létrejövö új csoportot 2/C-nek mégha az eredeti javaslat erröl is szólt, de mint irtam ez a megnevezés zavart okoz a fejekben.

Extra morál romlást feleslegesnek tartok, legyen ugyan úgy mint a többi csoportban. Hogy az első lépőké lesz a piac meg a hatalom az szerintem egyébként hülyeség, én mikor felléptem, az A-ba, akkor tán a jász barbároké volt a hatalom meg a piac, aztán sok más klán uralta ezt. Mindig van valamelyik csoportban valaki aki nagyobb befolyással bír a piacra és ez mindig változik is, úgy látszik ez a játék helyes működése.

A szigorítást illetően, esetleg egy minimum hekit meg lehetne határozni a forduláshoz, mondjuk lehetne 3200 heki, azt hiszem ez lenne a következő lépcső a 2400 után.

Itt igazábol most már hasznos lenne Ati véleménye, hogy érdemes e még ebben az irányban gondolkodni vagy egy teljesen más vonalon kellene e keresnünk a probléma megoldását.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu