Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #481  
Old 12-18-2009, 16:59
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

El kell mesélnem valamit!

Megszorultam pénzügyileg, el akartam adni a q1-es házamat, kiírtam shout-ba. Erre az történt, hogy nem kell senkinek a házam, de Von, és szamóka küldtek nekem nem is kevés pénzt! Kérés nélkül! Köszönöm!

Srácok, felírtam, egyszer visszafizetem, ha tudtok szolgálni olyan tanácsokkal, amivel megoldhatom, hogy pluszos legyek!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #482  
Old 12-18-2009, 18:02
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Srácok, felírtam, egyszer visszafizetem, ha tudtok szolgálni olyan tanácsokkal, amivel megoldhatom, hogy pluszos legyek!
Egyrészt ugye mondtam már, hogy szívesen adok olyanra/olyannak pénzt, ahol nem vész kárba
Másrészt okos megközelítés, hogy tippeket, tanácsokat kérsz, de komolyan mondom nem tudom, hogy akármelyikünk is tudna-e tényleg valós tippekkel szolgálni. Azért leírom nekem honnan van pénzem, hátha van benne tanulság.

Arról már írtam, hogy a gazdasági modul makroszinten is el van rontva, pontosabban, már kiöregedett. Mintha ma még IRL is a Keynes-i makropolitikát tartanánk üdvözítőnek Viszont a makroszint mellett már mikroszinten is akadnak problémák: normál játékmenet mellett soha az életben nem lehetsz olyan gazdag, mint az olyan régi játékosok, akiknek csak egy kicsi kis üzleti affinitásuk is van. Akkor sem, ha lemondasz mindenről, csak q1 kaját eszel, esetleg még azt sem, és minden pénzed valami tuti bizniszbe teszed, ami aztán jövedelmez is az elvárt szerint, és nincsenek hullámvölgyei (ilyen ugye alapból nincs is). Szóval nagy lemondással és mákkal sem lehet igazi vagyonokra szert tenni.
Ellenben van egy másik út, amin én is jártam, és nem vagyok egyedül vele. Anno sikerült az alvilágba belekeveredni, és illegális bizniszeket folytatni
Ez nem jelentette senki átverését, sőt. Olyan volt inkább, mint anno az USÁ-ban az alkoholtilalom alatt szeszt csempészni Csak idő és rászánás kérdése volt, hogy a normálisnál 10szer vagy 20szor keresel gyorsabban pénzt, persze rizikófaktor mellett. Kb 1 hónapig folytattam ilyen tevékenységet, nem többig, az eddigi 6 hónapos pályafutásom alatt. De tudni kellett időben kiszállni Az ott megkeresett pénzből csináltam egy q5 fegyócéget, és ma már kb 3 hónapja teljesen legális a jövedelmem. Abból meg van napi 2-3 gold is, és még elég nagyvonalúan is fizetek a munkásaimnak, valamint csak magyar vasat veszek, tök mindegy, hogy máshol olcsóbb-e.
De a bibi ott van, hogy nem tudom, lehet-e még szeszt csempészni. Ahogy hallom már a békés járókelőkre is lesúlyt a banhammer...
Szóval ahogy én csináltam, az nem hiszem, hogy már járható út lenne.

És ha már ennyit írkáltam, ennek örömére összeszámoltam a vagyonom is. Minden kp-m és vagyontárgyam összesen, egy tök átlagos áron értékelve 23.300 HUF-ra rúg. És megkockáztatom, hogy szamóka még a saját cekap wood-ja után is lehet, hogy tehetősebb nálam

Na de alapvetően az érzésen kívül, hogy jujjdejó nem úgy élek az eVilágban mint egy kisnyugdíjas, igazából sok jelentősége nincsen. Ahol hatékonyabban, nagyobb lelekesedéssel tudnak pénzt felhasználni, és meg is lehet bízni ebben, oda szívesen adok belőle.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #483  
Old 12-18-2009, 18:03
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
ha tudtok szolgálni olyan tanácsokkal, amivel megoldhatom, hogy pluszos legyek!
Keress sokat, költs keveset...
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #484  
Old 12-18-2009, 18:05
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Keress sokat, költs keveset...
Ilyenkor elszégyellem magam, hogy írtam majd' egy oldalt, holott 1 mondatban is benne van az összes lényeg
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #485  
Old 12-18-2009, 18:08
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ahogy hallom már a békés járókelőkre is lesújt a banhammer...
Csak egyre, az meg mohó volt. Minden (más)nap BH medált kapott, kicsit feltűnő volt.

Quote:
És megkockáztatom, hogy szamóka még a saját cekap wood-ja után is lehet, hogy tehetősebb nálam
Ha a Q5 házat nem számolom, durván 200 goldom maradt, ami relatíve nem sok.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #486  
Old 12-18-2009, 18:17
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Ha a Q5 házat nem számolom, durván 200 goldom maradt, ami relatíve nem sok.
Az tényleg nem durván sok. Már én sem törekszem arra, hogy gyarapítsam a vagyonom, most mondjuk hála Lanának meg Napóleonnak, ezt elég könnyű is megoldani...
A Vas Szakszervezetnek meg az UVVA-nak szoktam adományozni innen-onnan zsét főleg.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #487  
Old 12-18-2009, 18:22
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Ha a Q5 házat nem számolom, durván 200 goldom maradt, ami relatíve nem sok.
Na, nekem meg annyi van, amennyit kaptam tőletek, plusz 23HUF.

Na, mitis tudtok javasolni? Hogy szerezzek pénzt? Természetesen játékkal. Az nem érdekel, hogy mennyire tiszta pénz, csak nem banoljanak érté.

Valahogy a gazdaság sose volt az erősségem, látszik is, hogy 20-as szinten nincs 20 aranyam sem. Persze volt időszak, amikor volt, de az is csak a meghívásokból. (Ott is már csak 2 kellene a society builder medálhoz)
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #488  
Old 12-18-2009, 18:27
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Na, nekem meg annyi van, amennyit kaptam tőletek, plusz 23HUF.

Na, mitis tudtok javasolni? Hogy szerezzek pénzt? Természetesen játékkal. Az nem érdekel, hogy mennyire tiszta pénz, csak nem banoljanak érté.

Valahogy a gazdaság sose volt az erősségem, látszik is, hogy 20-as szinten nincs 20 aranyam sem. Persze volt időszak, amikor volt, de az is csak a meghívásokból. (Ott is már csak 2 kellene a society builder medálhoz)
Egyszer valakinek a szájába rágtam az ööö...izé..."alkoholcsempészetet", külön kiemelve, hogy mire figyeljen. Nem figyelt, 21-es szinten bannolták... Úgyhogy szerintem folytasd a meghívósdit, biztos találsz 2 embert, aki egy hétig kattint neked...
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #489  
Old 12-18-2009, 18:31
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Egyszer valakinek a szájába rágtam az ööö...izé..."alkoholcsempészetet", külön kiemelve, hogy mire figyeljen. Nem figyelt, 21-es szinten bannolták... Úgyhogy szerintem folytasd a meghívósdit, biztos találsz 2 embert, aki egy hétig kattint neked...
Attól még elmesélheted, ha rizikósnak találom, akkor úgyse fogom csinálni! Beszari vagyok!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #490  
Old 12-18-2009, 19:07
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Attól még elmesélheted, ha rizikósnak találom, akkor úgyse fogom csinálni! Beszari vagyok!
Csak óvatosan, mert eVilágunk guillotine-ja a banhammer; és mint anno a francia forradalom idején, itt is hama' bedobálják az acél alá a polgárt
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 06:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu