Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted okozhat-e gondot a jellenlegi helyzet a jövöben?
Elffel játszom és szerintem igen 13 26.53%
Elffel játszom és szerintem nem 10 20.41%
Nem elffel játszom és szerintem igen 15 30.61%
Nem elffel játszom és szerintem nem 3 6.12%
Nem játszom A-ban, de szerintem igen 6 12.24%
Nem játszom A-ban, de szerintem nem 2 4.08%
Voters: 49. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Old 11-28-2009, 21:27
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A fordulok/nem fordulok problémát talán érdemes egyénileg megközelíteni. Téged mi vinne rá arra, hogy lefordulj? Nyilván minél nagyobb az ori annál inkább semmi, de ha most kizárjuk a nagyon régi, és az újabb, kifejezetten A-s karrierre törőket, és csak azokat vesszük alapul, akik kizárólag a lenti forgásért tartanak A-ban orit, akkor őket mi vinné rá arra, hogy leforduljanak?
Engem pl semmi. Ez a "baj" úgymond. Ha - csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel - lefordulnék és 1000 kör alatt kisujjból vissza bírnék jönni top30-ba másik orival, akkor sem fordulnék le, mert minek? Hiszen ha rém egyszerű lenne visszajönni, akkor is annál még sokkal egyszerűbb csak szimplán ott maradni.
Pozitív ösztönzést egyrészt a leforduláshoz nem tudom, hogy lehet-e találni, de mindegy is, mert Ati már mondta (nem tudom hol pontosan), hogy nem fog járni semmilyen nyeremény érte, mert az csalásra ösztönözne. Magyarul marad az, hogy fordulj le azért, mert akkor nem kapsz két oltári nagy pofont, tehát a negatív ösztönzés. És tudjuk nagyon jól, hogy a negatív ösztönzések csak olyan esetben lépnek életbe (most nem elsősorban a Hódra gondolok, hanem úgy általában), mikor egy helyzet már csaknem tarthatatlan vagy tényleg nagyon durva lesz. És itt még nem járunk, nem is biztos, hogy fogunk valaha.
De miért kéne valakinek lefordulnia?
Sokak számára a játék célja, hogy minél nagyobb országuk legyen.
Ezért a lefordulást bármilyen módon ösztönözni, vagy kényszeríteni nem jó ötlet.

A körbefordulási szabályok jelenleg szerintem kiválóak.

Nem lenne jó, ha ki lehetne hagyni az 1/A-t, mert a játék szerves részét képezi, hiába mások a szabályok. Sőt, a legjobb, és legkomolyabb szintje a játéknak. Éppen ezért, aki kis kék számot akar, annak ott is bizonyítania kell.

Nem lenne jó, ha el lenne törölve a B-ből való fordulás, mert ha valaki szeretne egy második országgal az alsóbb szinteken játszani úgy, hogy közben egy másik országával a legfelső szinten tör babérokra, az megteheti, hogy B-ből forog, úgy, hogy az nem zavar bele az A-ban lévő országának játékába.

A probléma, hogy defenzív taktikával játszó, kicsi aktivitással is érvényesülni tudó országok nem arra használják a B-ből való fordulást, hogy az 1/A mellett az alsóbb szinteken is játszanak, hanem arra, hogy 1/A HELYETT az alsóbb szinteken játszanak.
Ennek a lehetősége azzal van indokolva, hogy azok is érhessék el a céljaikat a játékban, akik nem tudnak annyira sok időt a játékra fordítani.
Ez is teljesen rendjén lenne így, ha a kevesebb ráfordított idő miatt lassabban kerülnének elérésre ezek a célok, vagy nagyon ügyesen kellene felépíteni az országot és taktikát választani ahhoz, hogy ugyanannyi idő alatt el lehessen érni ugyanazokat az eredményeket.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu