Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 11-09-2009, 22:21
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
kérdezném, hogy akkor hogy volt szabályozva az elfokozás, miért nem lehetett 0 hekis ütéseket csinálni?
Ha más volt a szabály és az jó volt miért lett megváltoztatva igy hogy most lehet 0-át ütni.
én azt írtam, hogy:
Quote:
Originally Posted by wand View Post
nem emléxem olyanra, hogy klánban ha elfokoztál volna akkor nulla hekit vitt volna
tehát én itt klán ütésről beszéltem, előtte te is klánütésről beszéltél, mivel azzal álltunk Rátok.


Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ha más volt a szabály és az jó volt miért lett megváltoztatva igy hogy most lehet 0-át ütni
egyéniben akkor is lehetett volna nullát ütni, sőt a túltöltötten klántámadó túltötlött országokról mínusz hekit is lehett ütni, lévén ez egyfajta védelem az ellen, hogy az egymástól irreállisan nagy távolságokra lévő orik ne tudják egymást beütni. régről maradt amikor a hód még nem ennyire profin működött, hanem tele volt bugokkal.
és régen azért nem volt ilyen mert túl sok 500k feletti ori sem volt, és köztük még kevesebb csata, emiatt senkinek eszébe se jutott erre rájönni, az elvi lehetősége akkor is megvolt, csak amíg monro ki nem találta nem alkalmazta senki.

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A sereg elengedéssel ugyan ez a helyzet, az engdhet el sereget akinek sok pénze van és tud új egységeket vásárolni.
de ettől még be lehet ütni, lehet nem tudod 5 sereggel ütni hanem csak 2-3al, de nem lesz tőle üthetetlen ori.
Arról nem beszélve, hogy manapság igen profi orik vannak -nem beszélve az elfekről- akikhez igen sok esetben fullal kell kimenni, ezért is lett a játéknak egy meghatározó része a hiénázás. így legalábba a hiénákat is pórázon tartja, hogy hiába mer valaki full sereggel kiemnni, nem mer rámenni 5 sereggel, hanem csak 2-3al.

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Én egyetértek Monróval a "hibát" javítani kell, de amig nincs javitva addig én is és a klánom is nem "hibának" hanem "taktikai elem" nek nevezzük ezt a lehetőséget
Gyula, tök mind1 minek nevezzük.
senki nem azt mondja, hogy ez egy szabálytalan dolog.
jelenleg teljessen szabályos, hülye aki nem használja ha megteheti.
de ettől még nem jó.
pont olyan mint annó a túltöltés volt, akkoriban 0 barakkal is beverhettél egy orit, és én aki igen sokat használtam, a levlistán a mellett voltam, hogy szűnjön meg.
most meg 0 barakkal is megvédhetsz egy orit, és számomra elképzelhetetlen, hogy lehet ezt nem belátni mindenkinek, hogy ez így ugyan olyan nem jó mint annó a túltöltés.

gondolj bele tart az orid felé 1M ló, 500k íjjal nem tudod védeni, de 500k lakossal igen?

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Én inkább azt látom problémának, hogy kijelented, hogy az ellenzők féltik a seggüket és ezért nem akarnak módosítani.
miért Te minek láttad volna, ha annó én vagy bárki más ellenzi a túltöltés megszüntetését?
Edigg egyetlen érv sem volt arra 500k lakos miért védjen meg 1M lótól, csak az, hogy ez "remek taktikai elem". nekem logikus, hogy egy csatát ne szerencsejáték döntsön el, és szerintem mindenkinek logikusnak kéne, hogy legyen, kivétel ha csak a saját érdekét nézi, és ezt én bátran úgy fordítom, hogy féltik a seggüket.

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Téged pedig Wand, megkérlek mély tisztelettel, hogy tartózkodj a fent idézett kijelentésektöl, mert nem fedik a valóságot.
jó majd igyexem



ui.: bocs, ha hosszú lett.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
Sponsored Links
  #142  
Old 11-09-2009, 23:02
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Még véletlenül sem arról, hogy ezen a helyzeten változtassunk,
Jó.
Lécci változtassunk a helyzeten, mert a jelenlegi szabályok következtében bizonyos hektár szám fölött egy nyertes csata esetén is könnyedén úgy járhat az ember, hogy nem foglal semmit.

Továbbá változtassunk azon a szabályon is, ami lehtőséget teremt arra, hogy irreális távolságokról odaugró és emiatt visszkisérhetetlen orik 2 körre kerülhessenek.



és akkor mostantól ha lehet térjünk vissza az érdemi részhez, és lehetőleg minniél egyszerűbb és érthetőbb javaslatokat tegyünk. (persze ez rám is vonatkozik (Nem beszélve Északról..))

köszönöm mindenkinek.
Reply With Quote
  #143  
Old 11-09-2009, 23:07
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Jó.
Lécci változtassunk a helyzeten, mert a jelenlegi szabályok következtében bizonyos hektár szám fölött egy nyertes csata esetén is könnyedén úgy járhat az ember, hogy nem foglal semmit.

Továbbá változtassunk azon a szabályon is, ami lehtőséget teremt arra, hogy irreális távolságokról odaugró és emiatt visszkisérhetetlen orik 2 körre kerülhessenek.



és akkor mostantól ha lehet térjünk vissza az érdemi részhez, és lehetőleg minniél egyszerűbb és érthetőbb javaslatokat tegyünk. (persze ez rám is vonatkozik (Nem beszélve Északról..))

köszönöm mindenkinek.
Mindezt ugy, hogy ha vki foldet foglal Toled, mikozott pl. bejon a max fedezese is, es meg el is fokoz, vissza tudj ra fokozni, ne csak butan nezd, hogy "nahat, bevertek".

(Fogalmam sincs, ezt pl hogy akarod megoldani)



Tenyleg, ezt meg idemasolom, igaz masik topicban irta Ati, de szerintem az elfokozashoz is illik:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A menekülés (veszteségek minimalizálása) minden stratégiában fontos szempont kell, hogy legyen.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-09-2009 at 23:23..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #144  
Old 11-09-2009, 23:29
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mindezt ugy, hogy ha vki foldet foglal Toled, mikozott pl. bejon a max fedezese is, es meg el is fokoz, vissza tudj ra fokozni, ne csak butan nezd, hogy "nahat, bevertek".

(Fogalmam sincs, ezt pl hogy akarod megoldani)
Erre esetleg megoldás lehet, hogy nem az országok értéke közti különbség növekedésével csökken a foglalás mértéke, hanem a két ország hektárjainak különbségének mértéke csökkenti a hozott földet. A mostani 100k érték helyett 20% hektár mondjuk. És nem nullára megy le ekkor a foglalás mértéke, hanem felére (vagy harmadára, vagy akármennyire).
(És nem egyenesen arányosan csökkenne, hanem eleinte lassan, majd a 20%-hoz közelítve egyre gyorsabban)

Így mindenképpen 2 körre tudsz kerülni hozzá, csak a foglalás mértéke kérdéses. Ha egyszer üt be egy melletted lévő ori, akkor a 14% hektárkülönbség esetén még tudsz bőven földet foglalni tőle (főleg, ha sok sereggel kellett kimozdulnia, mert akkor többször is beütheted).
Ha pedig messziről fokozott rád, akkor a foglalása után úgy tudod visszaütni, hogyha alábontassz, több földet viszel tőle, mint ő vitt tőled, de még ha nem sikerül alábontanod, akkor is van rá esély, hogy te jársz jobban.

Ha valakit kétszer ütnek be, akkor az már lehet 20% hektárkülönbség, de ha azért tudtak beverni kétszer, mert sokat termelsz, akkor "megérdemled", ha pedig azért, mert támadó felépítésű az országod, akkor haza tudod kísérni 3-szor, 4-szer, és ebből több ütés is alulról fog beütni, ezért ugyanúgy jobban tudsz járni.
Reply With Quote
  #145  
Old 11-10-2009, 00:50
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Erre esetleg megoldás lehet, hogy nem az országok értéke közti különbség növekedésével csökken a foglalás mértéke, hanem a két ország hektárjainak különbségének mértéke csökkenti a hozott földet. A mostani 100k érték helyett 20% hektár mondjuk. És nem nullára megy le ekkor a foglalás mértéke, hanem felére (vagy harmadára, vagy akármennyire).
(És nem egyenesen arányosan csökkenne, hanem eleinte lassan, majd a 20%-hoz közelítve egyre gyorsabban)

Így mindenképpen 2 körre tudsz kerülni hozzá, csak a foglalás mértéke kérdéses. Ha egyszer üt be egy melletted lévő ori, akkor a 14% hektárkülönbség esetén még tudsz bőven földet foglalni tőle (főleg, ha sok sereggel kellett kimozdulnia, mert akkor többször is beütheted).
Ha pedig messziről fokozott rád, akkor a foglalása után úgy tudod visszaütni, hogyha alábontassz, több földet viszel tőle, mint ő vitt tőled, de még ha nem sikerül alábontanod, akkor is van rá esély, hogy te jársz jobban.

Ha valakit kétszer ütnek be, akkor az már lehet 20% hektárkülönbség, de ha azért tudtak beverni kétszer, mert sokat termelsz, akkor "megérdemled", ha pedig azért, mert támadó felépítésű az országod, akkor haza tudod kísérni 3-szor, 4-szer, és ebből több ütés is alulról fog beütni, ezért ugyanúgy jobban tudsz járni.
Ott a nagyhiba benne, ami miatt simán a hektáros ötlet nem jó. pl 200hekin egy 240hekis ori simán lehet akár 2körös is egy kisebb 5ös csopiban. de pl 4/K topjában is van olyan hogy 4-5körön belül csak szabisok vannak. és akkor még a legközelebbi orit sem ütheted,mert nem hoznál semmit?
Ráadásul nem beszélve arról,ha egy klánütésnél egyéniben mész szembe az egyik támadó orira is simán meglehet 20% heki különbség a csapódásodig, ha pl te vagy a legnagyobb orija a klánnak.

Ráadásul a probléma a 0hekis ütéssel van, nem pedig azzal,hogy így minimalizálható a veszteség. Ha mondjuk hoznál max 1500hekit és ehelyett 150-200at ütsz egy elfokozás miatt az is fájó, de legalább nem 0. sztem egy egyszerü exponenciális képlet helytálló lehet erre. Kb olyasmi emelkedéssel, hogy olyan 20K pontig minimális a malusz. 100k-nál lenne mondjuk,hogy az eredeti foglalás 10-20%-a és innen drasztikusan emelkedne tovább, ez így csak egy tipp volt a mértékére, de ezt reálisnak tartanám. Mert egy ésszerü szintig viszonylag olcsón minimalizálható lehetne a veszteség,amit kisebb klánok is megengedhetnének maguknak, de ahoz,hogy irreálisan kevés hekit üssön az ellen, irreálisan sok kati kellene. pl ha esetleg az országod 10%-át elbontod és újjá épited, emmellett elfokozol mondjuk 500k katit akkor az eredeti foglalásnak csak a 9%-át vinnék ami mondjuk egy 1k hekis ütésnél 90heki lenne(nagyobb fokozásnál még ennél is kevesebb, de nem 0!!!). Sztem ez amolyan kecske káposzta esete lehetne.

De ez úgy lenne az igazi,ha az irreális ráállást is meglehetne irreálisan drágitani. Akinek megér ennyit egyetlen ütés az tegye meg,de olyan költségekkel,hogy 30x át kelljen gondolnia,hogy inkább nem fedez-e még egy picit közelebb.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #146  
Old 11-10-2009, 00:56
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ott a nagyhiba benne, ami miatt simán a hektáros ötlet nem jó. pl 200hekin egy 240hekis ori simán lehet akár 2körös is egy kisebb 5ös csopiban. de pl 4/K topjában is van olyan hogy 4-5körön belül csak szabisok vannak. és akkor még a legközelebbi orit sem ütheted,mert nem hoznál semmit?
Ráadásul nem beszélve arról,ha egy klánütésnél egyéniben mész szembe az egyik támadó orira is simán meglehet 20% heki különbség a csapódásodig, ha pl te vagy a legnagyobb orija a klánnak.
Azt írtam, hogy 20% különbség esetén sem 0 hekit vinne a támadó, hanem az azonos értékről történő ütés felét.
Reply With Quote
  #147  
Old 11-10-2009, 01:04
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Azt írtam, hogy 20% különbség esetén sem 0 hekit vinne a támadó, hanem az azonos értékről történő ütés felét.
Azt meg picit sokallom, az meg majdnem olyan mintha csak felülről ütnéd. így ha pont 20%-ról mész még mindig lesz 13% hektár többlet a másiknál, amivel elég messze maradsz a kiséréstől. de azért már egy jelentős földmennyiséget elhozol.

A fix %-os ötletek azért lettek elvetve, mert nagyon komoly hátrányba kerül a védő fél. pl innentől a hiénák simán kiküldhetnének 90-100% barakknyi katonát 4-5 sereggel, mert tudnák,hogy hiába kisérik vissza őket, vagy megy ki rájuk más, nem hoznának szinte semmit a heki ugrás miatt, és van olyan amikor a klánérdek úgy kivánja, hogy nem tudsz elengedni, mert feszesen fér be csak a klán sereg
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 11-10-2009 at 01:13..
Reply With Quote
  #148  
Old 11-10-2009, 01:18
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Azt meg picit sokallom, az meg majdnem olyan mintha csak felülről ütnéd. így ha pont 20%-ról mész még mindig lesz 13% hektár többlet a másiknál, amivel elég messze maradsz a kiséréstől. de azért már egy jelentős földmennyiséget elhozol.
Oda kell bontani. Bár a javaslat alapján tényleg kicsit többet kéne bontani, mint most, mert kevesebb földet vitt a támadó, de cserébe többet ütsz vissza rajta, mint ő tudott rajtad ütni, mert már közelebb vagytok egymáshoz.
Könnyen lehet, hogy a 20% hekikülönbségben és az 50% arányú földfoglalásban az értékek nem stimmelnek, de maga az elv lehet működne más értékekkel.
Reply With Quote
  #149  
Old 11-10-2009, 01:36
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Oda kell bontani. Bár a javaslat alapján tényleg kicsit többet kéne bontani, mint most, mert kevesebb földet vitt a támadó, de cserébe többet ütsz vissza rajta, mint ő tudott rajtad ütni, mert már közelebb vagytok egymáshoz.
Könnyen lehet, hogy a 20% hekikülönbségben és az 50% arányú földfoglalásban az értékek nem stimmelnek, de maga az elv lehet működne más értékekkel.
egy 16k hekis és egy 20k hekis ország között ez azt jelentené,hogy:
1, szembemenetelhez, ha nem okoskodik semmit a támadó akkor is le kell bombázni 6200hekit kb ami hát elég sok, főleg,hogy mindenkép felülről mész, mert csak az elmenő lakosság miatt is csökken további 47k pontot kb ami még további 3000épület lenne, szal nem reális egy szembementel.
2, leüt rólad 700hekit, így "csak" 4900hekit kell bontanod mellé, és természetesen számolnod kell 23,5K pont csökenéssel minimum ami még további 1500heki. ekkor csak a szintisztán elmenő seregekkel számoltunk. szal olyan 6400üres hekivel kéne beleindulnod az alábontásba, úgyhogy ő egy gram épületet nem bontott, nem éhezetett stb. úgyhogy még ez sem reális.

ha pedig a 20%ot felfele tolod, méginkább kedvezel a távoli ráállással támadónak,ha pedig lefele akkor az azonos hekin történő ütéseket szivatod, mert egy alulról bekapott ütésnél azonos hekin is már 14% lesz a 2ötök különbsége, úgyhogy el is felejtheted a szembemenetelt. arról nem beszélve, hogy esélyed sincs csökkenteni a veszteségeket. mint mondtam nekem a 0heki szúr szemet, nem pedig az,hogy így lehet csökkenteni a foglalást, csak a 0-ra redukálása már sztem túlzás.

Felötlött az a gondolat, hogy az irreális ráállás ellenpontjaként az üres hekinek kéne kevesebbet nyomnia, de akkor meg alacsonyabb hekin lenne galiba, hogy 10-15%-al nagyobb országok bontogatnának melléd.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 11-10-2009 at 01:43..
Reply With Quote
  #150  
Old 11-10-2009, 07:40
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Mindezt ugy, hogy ha vki foldet foglal Toled, mikozott pl. bejon a max fedezese is, es meg el is fokoz, vissza tudj ra fokozni, ne csak butan nezd, hogy "nahat, bevertek".

(Fogalmam sincs, ezt pl hogy akarod megoldani)

Jelenleg is van ilyen. Full felfedezés bejön plusz beütés és elfokozás. És te meg nézel bambán "nahát bevertek"? Ezzel semmi gond gondolom...


Nem értem miért baj az,hogy nem old meg mindent ami most is lehetséges. Jobb lenne ha picit konstruktívabb hozzáállással próbálnátok segíteni ha már ötleteitek nincsenek, azon kívül hogy jó így ahogy most van. Egyébként tényleg jó csak szüntessük meg a 100%-os maluszt a pontértékkülönbség miatt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu