Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-07-2009, 23:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Nagyon jó volt amit Vityu írt és udvariasan kiigazítottam, hogy a kezdők számára se legyen félreérthető a beírása. Ezuton kérek tőle elnézést ha ez nem így jött le.



Kitámadási bónusz szerintem az, amit a támadáskor kap fajibónuszt az ork, a 30% -ot.
A védelmi bónusz pedig az, amit a védelemre kap bónuszt az ork. 20% -ot, a súgóban leírt feltételek alapján.


Óriásnál azért nem választjuk szét kitámadásira és védelmire mert ott egységes faji bónuszt kap mind két változatra, itt elég csak faji bónuszról beszélni. Szerintem így a logikus.


OFF

Ellentétben azzal amit te művelsz Remedy én nem bántani akartam Vityut! Viszont te minden lehetőséget megragadva kötekedni próbálsz velem a játékban elszenvedett személyes sértettséged miatt (sajnálom ha nem tudod feldolgozni) Gondolom majd ide jön a magyarázat hogy nem ezért. Dehogynem ezért.

On
Elnézést kérek a többiektől is az offolásért.
Nezzuk sorjaban.

1. szerintem egyaltalan nem volt felreertheto, amit Vityu irt, Te probaltal belekotni, ki tudja miert...

2. Valoszinu szamodra _egyedul_ jelenti az ork kitambonusz a faji tamado bonuszt az orknak... Ez tok vicces.. Valamint az is, hogy kotozkodesnek veszed azt, ami minden masik jatekos szamara termeszetes, es csak epp en emlitettem meg. De ha nem teszem, hidd el, mas tette volna meg. Ez esetben pedig 100%ig biztos vagyok benne, hogy nem kotozkodesnek fogtad volna fel... (Szoval a szemelyes erintettseg itt jon be, de a TE reszedrol...) Hozzatennem, hogy 8 ev jatek alatt, amikor azt mondtam, vagy hallottam, hogy "ork kitambonusz" soha, senki nem gondolt a faji tamadobonuszra - es ennek semmi koze ahhoz, hogy Te irtad be. Ha Vityu, vagy akar Ati irja be, ugyanugy leirom azt, amit most irtam.
(pelda: "az ork kitambonusz raul a magikus pajzsra" - azt hiszem, ennek nem sok ertelme lenne a Te olvasatodban...)

3. Ertsd meg, most olyan tavol allt tolem a kotozkodes, mint Mako Jeruzsalemtol. De szerintem ez siman lejon barki mas szamara a mostani beirasaimbol. A szemelyes sertettseget pedig azt hiszem, Neked kellene felretenned, hogy tisztan lass. En csak mosolygok azon a hadjaraton, amit probaltok ellenem folytatni jobbraval. A "minden eszkozt" pedig epp talan nem Neked kellene megemliteni... Ki is kot bele minden mondatomba? Ki is nyomogatja egy topicban a lefele nyilat minden beirasomra, mindegy mi legyen az? Ki is tiltott ki egy forumrol orokre, figyelmeztetes nelkul, egy olyan dolog miatt, amiert egy masik ember meg figyelmeztetest sem kapott? Most akkor ki is a sertett, es ki ragad meg minden eszkozt, hogy _probaljon_ bosszantani? Mivel pedig olyan dologrol beszelsz, ami meg sem tortent, ezert nem fogom azt mondani, hogy "nem ezert", hiszen meg sem tortent. Gondolod, ha sertett lennek, valaszolnek pl a tools-os kerdesedre? Akkor hozzad sem szolnek.

Ha ugy gondolom, hogy vki valamit rosszul mond, kijavitom, akarki is az. Maximum a hangnemem kicsit ridegebb, ha olyat javitok ki, akit nem kedvelek, de ez mar mas teszta...

Nagyon sajnalom, hogy Te is magyarazkodni probalsz, es engem probalsz beallitani hulyenek, vagy sertettnek, ahelyett, hogy azt mondanad: "Oke, senki sem hivja igy a kitambonuszt, csak en, elnezest ha felreertheto voltam"
(Mint ahogy lehet megtetted volna, ha mas irja be ezt, nem en...)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 02-08-2009 at 00:13..
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 02-08-2009, 00:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Nagyon jó volt amit Vityu írt és udvariasan kiigazítottam, hogy a kezdők számára se legyen félreérthető a beírása. Ezuton kérek tőle elnézést ha ez nem így jött le.
A többi részbe nem folyok bele, mert nem érdekelnek a személyeskedések. de tény amit Remy irt, hogy az Ork kitámadási bónusz a 20%-os extra védelmet jelenti amikor kitámadt... és ha vminek nem nézel utána ne keverd ide a kezdőket sem, mert nincs igazad:
1, itt a fórumon mindenhol úgy van megemlítve,hogy "ork kitámadási bónusz"
2, ha már idehoztad a kezdőket,akkor neked is ajánlom a kézikönyv elolvasását, ugyanis ott 2helyen is meg van említve, és "kitámadási bónusz" néven. így nem hiszem,hogy mi kevernénk meg őket. Aki ezzel a játékkal játszik, vagy szeretne játszani úgy vélem, meg kéne feleljen olyan követelményeknek, hogy megtudja különböztetni a "támadó bónusz" és a "kitámadási bónusz" kifejezéseket és ezek jelentését.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



The Following 7 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #23  
Old 02-08-2009, 15:33
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

A topic egyébként felveti egy korszerűsített segédprogram megírását. A hozzáértők nekiállhatnának. Sajnos én a programozáshoz hülye vagyok.
(Ha nem lennék, már rég közkincsé tettem volna )

Az új verziónak tudnia kellene a fent említett problémákat kezelni. (ork kitámadási bónusz, 10k hekinél nagyobb terület, stb.)

Egy egyszerű kis .exe programról álmodozok, választható magyar/angol (esetleg német és román) kezelőfelülettel, a H5 kényelmével, stb.

Nem lehet olyan bonyolult, szóval hajrá! Írjuk (írjátok ) meg!
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
  #24  
Old 02-08-2009, 15:38
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
A topic egyébként felveti egy korszerűsített segédprogram megírását. A hozzáértők nekiállhatnának. Sajnos én a programozáshoz hülye vagyok.
(Ha nem lennék, már rég közkincsé tettem volna )

Az új verziónak tudnia kellene a fent említett problémákat kezelni. (ork kitámadási bónusz, 10k hekinél nagyobb terület, stb.)

Egy egyszerű kis .exe programról álmodozok, választható magyar/angol (esetleg német és román) kezelőfelülettel, a H5 kényelmével, stb.

Nem lehet olyan bonyolult, szóval hajrá! Írjuk (írjátok ) meg!
Tobb ilyen egyszeru excell tablazat van, ami kezeli mindezeket... A kitambonuszt, nagyobb hekit, sot, meg a szabis szoviket is...

De nem bonyolult csinalni egy sajatot sem...

(Sot, azt hiszem nem tul nehez a tools altal kiirt eredmenyt megszorozni szamologeppel 1.2-vel, es maris orvosolva van ez az apro hiba...)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 02-08-2009 at 15:42..
  #25  
Old 02-08-2009, 15:48
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Tobb ilyen egyszeru excell tablazat van, ami kezeli mindezeket... A kitambonuszt, nagyobb hekit, sot, meg a szabis szoviket is...

De nem bonyolult csinalni egy sajatot sem...
ott van demian-é az egy kissé újabb, sőt a szabis tagokat is kezeli az ork kitám bónuszt még nem, de anno azt is tervezte, csak lusta volt kitapasztalni,hogy honnantól számit pontosan
demian.extra.hu-n megtalálod, az online verzió linkjét, és a letölthető verziót
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #26  
Old 02-10-2009, 01:35
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nem nevezném hibának, de a hulla szintbónusza sincs benne a H5tools-ban. Mivel akkor még nem létezett olyan.

Demian progijában külön oszlop van fenntartva az ork kitámadási bónuszának "Spec." néven, és számol is valamit - én azt hittem végülis utánajárt, különben minek hagyta volna benne?

Last edited by Princ; 02-10-2009 at 16:18..
  #27  
Old 02-10-2009, 01:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Én nem nevezném hibának, de a hulla szintbónusza sincs benne a H5tools-ban. Mivel akkor még nem létezett olyan.
De igenis benne van, de csak akkor jon elo, ha a hullat valasztod fajnak.
__________________
Remedy
The Following 3 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #28  
Old 02-10-2009, 08:59
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De igenis benne van, de csak akkor jon elo, ha a hullat valasztod fajnak.
Tényleg; úgy látszik egy 2003-as verzió maradt nálam. Rögvest frissítem a 2005-ösre.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 05:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu