Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 10-30-2008, 18:04
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

jó, én elmondtam, mit találnék jónak, erősítést nem.
uff.befejeztem
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 10-30-2008, 18:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli8 View Post
jó, én elmondtam, mit találnék jónak, erősítést nem.
uff.befejeztem
Pontosan ezt csináltam én is


Geenek üzenem, hogy nagyon ügyi, és hihetetlenül inteligens, hogy minden hsz-em melett megtalálta a lefelé mutató ujjat...Már majdnem elérte az alsósok szintjét, csak így tovább

(ezért nyugodtan lehet adni rosszat, azért van itt a hsz )
Reply With Quote
  #193  
Old 10-30-2008, 19:07
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én sem támogatom Tulip javaslatát. 5. csopiba egy káosszal érne fel.

Én még mindig a szintenkénti mérsékelt hadi- és férőbónra szavazok, ha amellé kap még védelemként:
- erősebb betegséget: pl az országban lévő egységek 0,1-0,3%-ka (még nem eldöntött érték) körönként meghal. (0,3%os elhalálozás 24 óra alatt kb egy mészárral ér fel)

vagy

- valamiféle gyújtás rezisztet, pl 3-4-5ször gyorsabb autoreziszt

vagy

- automatikus távolbalátást, vagyis ha Hulla barátunk felé sereg közeledik akkor kap egy fontos eseményt, hogy xy felé tart és egy körre van. A visszajelzést csak akkor kapná ha már csak 1 körre van tőle az ellenség, és nem derülne ki belőle, hogy mennyi egységgel támad.

ja ezt elfelejtettem: Vélemény?

Last edited by KPeti999; 10-30-2008 at 21:19.. Reason: vélemény?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to KPeti999 For This Useful Post:
  #194  
Old 10-31-2008, 09:33
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
De bizony ég és föld a különbség... az óriásokat felmérik és tudják kire mekkora sereg kell a hullákra meg ki megy ki vakon kockáztatva a koppanást és ott a tuti betegség?
Pedig ott a példa a hsz-ben. Óriások is tudnak szöviben egymásnak támadáshoz és védelemhez egyaránt segítséget nyújtani és tolikkal sem tudod felmérni, hogy akkor most kinél mennyi van. A hullákat ez a módosításítás kicsit jobban védené, de hát nem éppen ez most a cél??

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Nem azért nem szeretik a szöviben a hullákat mert gyenge nekem volt hulla szövim nagyon jól tudtunk háborúzni de a hullán keresztül lopták az egész szövit.
Való igaz, hogy hullán keresztül lelopják a szövit. De hidd el, nem ez az igazi ok, ami miatt a hullákat kirekesztik. De ha Téged ez zavar, erre is van egy ötletem:

Lehessen menteni a pontlistát. Mindig csak az utolsó mentést őrizze meg és a legutóbbi mentés óta megváltozott hirnévpontokat hozza fel, külön hogy melyik emelkedett, melyik csökkent.

Erre jelenleg is van lehetőség, ha kézzel mented, de bővíthető lehetne ezzel a kényelmi funkcióval a Hódító. Ekkor mielőtt lopnak, elmented, miután loptak, szintén elmented a pontokat. Meglátod, hogy kiknek változott a hirnevük. Akiknek változott, oda megpróbálsz tolival benézni. Ha buksz, netán beférsz, akkor ő lopja a szövit a hullán keresztül.
Reply With Quote
  #195  
Old 10-31-2008, 09:42
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azaz azt mondod, hogy egy oriás+3 hulla szövi erősebb lesz kb. mint egy 4 oriásos szövi??
Okés, végülis ez a legvalószínübb eset, nem egy normálisan felépített szövetség...ne vicceljünk már, kérlek


Hányszor látsz Te 4 oriásos szövit?? Néha-néha lehet látni...oks, elismerem, azt lehet, hogy ezzel a változtatással megverné az oriás+3 hulla, de ebben is nagyon erősen kételkedem. De minden más esetben nem a négy oriás hanem a három hulla+oriás néz, de nagyot...
Nem kell gyakori fajnak lennie, csak lehessen vele játszani. Ha nem félsz attól, hogy sokan használják a hullát, akkor nem probléma szerinted sem egy ilyen módosítás. Aki meg bevállalja, az játszhat is vele. Színesítené a játékot, még ha ritka is lenne.
Reply With Quote
  #196  
Old 10-31-2008, 09:53
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Nem kell gyakori fajnak lennie, csak lehessen vele játszani. Ha nem félsz attól, hogy sokan használják a hullát, akkor nem probléma szerinted sem egy ilyen módosítás. Aki meg bevállalja, az játszhat is vele. Színesítené a játékot, még ha ritka is lenne.
Igen, egyetértek...színesítené a játékot...De nem lenne tőle játszható faj a hulla...talán ezzel a módsosítással a 4. szintet is végig lehetne tolni egy hullával...Feljebb esélytelen, mert harmat gyenge a támadása és védelme, és hiába támad egész sereggel, koppan, nem is picit. Ugyan vissza nem kísérik általában a módosítás miatt, amit mondasz, de akkor is mindig koppanni fog...

Ha ezt bevezetnénk, pár hónap mulva megint jönnének a hullás topicok, és mindenki el lesz hajtva, hogy nem rég erősítettünk a hullán...És mindkét félnek megint tök igaza lesz, mert a hulla ugyan talán picivel erősebb lenne ezzel, amit mondasz, de ez édes kevés, ahhoz, hogy játszható legyen. Pedig Te mondtad: Ez a cél
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #197  
Old 10-31-2008, 10:13
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Tulip: Gondolkoztam, és talán a javaslatod jó is lenne, ha mellé megkapná a hulla az 5%, 10%, 15%, 20%, 25% férőhely bónusz...így könyebben tudna ütni, és tényleg, ezzel 3. és 2. szinten is mr játszható lenne, és a Te javaslatod színesíti a játékot, az enyém meg játszhatóbbá teszi a hullát...

Kettőt egy csapásra

Vélemények??
Reply With Quote
  #198  
Old 10-31-2008, 23:43
KPeti999 KPeti999 is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 182
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Tulip: Gondolkoztam, és talán a javaslatod jó is lenne, ha mellé megkapná a hulla az 5%, 10%, 15%, 20%, 25% férőhely bónusz...így könyebben tudna ütni, és tényleg, ezzel 3. és 2. szinten is mr játszható lenne, és a Te javaslatod színesíti a játékot, az enyém meg játszhatóbbá teszi a hullát...

Kettőt egy csapásra

Vélemények??
Tulip javaslata elég komoly előnyt adna a hullának.
2. és 3. csopiban így talán játszható lenne. Talán.
De 5. csopiba szerintem durva hatásai lennének, oda nem kell ilyen mértékű erősítés. Ebben a formában nem tetszik Tulip ötlete, ha kap mellé valamiféle maluszt vagy bónuszt, akkor sem változik a véleményem. Magán az ötleten és nem a tálaláson kell módosítani.

Továbbra is érdekel a véleményetek (#193)
Reply With Quote
  #199  
Old 11-01-2008, 16:24
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Visszaolvasva folyamtosan azt látom hogy a hulla védelmére panaszkodnak a legtöbben, mégis a támadóját akarjátok erősíteni, pár oldallal ezelött írtam hogy a védelmén kellene erősítést végrehajtani, akkor pár embernek tetszett a dolog egy része, most picit átdolgoztam, hátha így jobban tetszene nektek.

1.
állandó vérszomj:a bent csücsülő a seregeknek is legyen vérszomja, ami 30% védő bónuszt jelentene

2.
támadó seregenként kapja a betegséget a hullát ütő ori, úgy hogy a 2. sereg csak 50%nyi betegséget visz, s a 3.-4...8. sereg is csak 50%al növelné a betegséget, így ha kimegy ütni a hulla azért mindenki meggondolja hogy annyi tábivel verje be mint amennyije van

3.
50%al kevesebb nyersanyag kelljen neki egy épület felhúzásához.

4.
szintenkénti férőhely növelés 2 hellyel mint ahogy már többen is leírták

5. szint 42
4. szint 44
3. szint 46
2. szint 48
1. szint 50
Reply With Quote
  #200  
Old 11-01-2008, 17:54
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagyon idegesít, amikor azt mondjátok, hogy a hullával könnyű játszani. Szerintem semmivel sem olyan nehéz végigmenni az összes szinten, mint egy MF hullával.
Felsőbb szinteken szinte csak úgy lehet sikeresen támadni, hogy állandóan a pontlistát kell menteni és abból kikövetkeztetni, hogy ki lehet üthető. Az 5-s szinten összegyűjtött vagyont csak a piacon lehet tartani, mert különben ellopják. A piacról visszaérkező árut rögtön vissza kell rakni a piacra, hogy megmaradjon. Több darabba kell tartani a piaci cuccot, hogy ha szükség van pénzre, ne kelljen esetleg 24 órát várni. Embereid és sereged védelmében az egyébként gyenge túlélő személyiséget kell alkalmazni. A gyújtogatás ellen semmit sem tudsz csinálni. Egyetlen ellenszert tudtam kitalálni, a felfelé menekülést ütéssel. Szóval semelyik fajjal sem kellett annyit dolgozni a végigmenetelhez, mint a hullával.

Én azt javaslom, hogy
-A hullát (vagy beteg országot) támadó minden sereg fertőzze meg az országát. Így mindenki meggondolná, hogy több sereggel támadjon beteg országot. Nem is értem, hogy ez miért nincs így. Így erősödik a hulla fő védelme, a betegség.
-A gyújtogatás ellen én a beépítetlen földön elférő lakosokat 8-ról mondjuk 30-ra emelném. Így elég sokan elférnek a felgyújtott házak helyén, nem okoz olyan katasztrófát a gyújtogatás.
-Valamennyire emelném a hadi erejét, hogy valamivel könnyebben tudjon beférni ellenfeleihez és erősödjön a védelme is.

Úgy gondolom, ezek a javaslatok illenek a hulla fajhoz és csak annyira erősítik, hogy valamivel játszhatóbb a felső szinteken.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 20:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu