Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

View Poll Results: Milyen fajjal lehet legjobban tolivarit játszani?
Gnóm 4 10.81%
Elf 13 35.14%
Fél-elf 20 54.05%
Voters: 37. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-26-2008, 12:10
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem tolivarinak több faj is megfelelő. jó a félelf, az elf, a gnóm és... jó a törpe is.
mind a 4-nek vannak előnyei és hátrányai is.

a félelfnek nagy előnye, hogy erősek a tolijai, és sokat lehet tolizni vele. a hátránya, hogy minél nagyobb területen vagy, annál nagyobb arányú terület kell a tanyáknak.

az elf előnye, hogy óriási védelme van, és ha már nagy a kajafogyasztás, akkor is viszonylag nagyon kevés tanya kell neki. a hátránya ugyebár az, hogy nem nagyon lehet ártani más országoknak vele. egy ilyen elffel lehet játszani mf-ként is.

a gnómnak erősek a varijai meg a tolijai, és a védelme is viszonylag, viszont jobban fáradnak a varik, és tekit sem tud lopni.

a törpe hátránya, hogy jobban fáradnak a tolik, varikkal csak hadisokat lehet ártózni, és mészárral sok serege hullik. talán a törpének a legnagyobbak a hátrányai, de van egy nagyon nagy előnye: szempillantás alatt átszervezheted az orit, még egy olyan csopiban is, ahol nincs katipiac. természetesen ajánlott neki 2 személyiség, a tudós és a tolvaj.

a tolivari orihoz sztem kell 25% templom, 30% kocsma 200-400 hekin, majd lassan lehet csökkenteni ezeket az arányokat a tanyák, barakkok és tornyok javára...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 04-26-2008 at 12:13..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 04-26-2008, 12:11
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Deggial View Post
Az én tapasztalatom az, hogy valahányszor félelf tolvajjal kerültünk szembe, a varink seperc alatt leszedte. Sőt nem egyszer többen is tudtak figyelni a készültségére/tolvajlétszámára. Ezzel szemben az ember tolvaj a tükörvarázzsal jól megvédi magát - engem eddig egy óriás tudott átvinni, pedig csak 6% a templomom. Emellett van hely hadseregnek is. 800 hekin fel tudok állítani olyan védelmet, amit csak a hadik visznek át. És ugye haderős országból nekünk is van kettő, szóval meggondolandó. Nem üthetetlen, de jól védi magát. A félelf átviszi, ez tagadhatatlan. Egyszer! Utána vagy tolvaja, vagy készültsége nem lesz többé.
Kövezz meg, de itt most toli-variról szól a vita márpedig az ember, főleg 6% templommal, abszolúte nem illik bele a képbe
Reply With Quote
  #13  
Old 04-26-2008, 12:21
Deggial Deggial is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

AndrewB!

Jogos! Akkor viszont ez a topik ugyanaz, mint a sereg nélkül, csak pepitában. (Nem sereg nélkül, hanem kis sereggel.) És a hátrányai is ugyanazok.
Reply With Quote
  #14  
Old 04-26-2008, 12:48
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
hát igen, max a törpéktől meg orkoktól a tekilopás a jó, ha van ilyen az ellenfélnél... mert mással nemigen lehet kifejezetten ártani.

Lentebbi szinten van elég akit tekizni lehet. Fentebb már nagyon ritka, ezzel szemben a nyersi sokkal jobban megéri. Ez viszont még nem ártás. Ártás az, amikor rágyújtasz az ellenre, vagy ölöd a varijait, esetleg szárazvihar mellett kilopod az embert is alóla... A félelfnél ezt senki nem csinálja jobban.

Tisztességes tolivari félelfet nem könnyű ám ártózni. Az óriás jobb varis, de általában rosszabb a morálja. Hadivari óriással akinek esetleg nem 80% vagy azalatti a morálja nem ártózol be egy félelfet. Harcban meg azért van 3 kifejezett hadiori mellette, hogy az ellenséges hadisok ne tudjanak 2-3 seregekkel dzsemborizni nála...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #15  
Old 05-11-2008, 23:20
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

nah behalt topik, bár nemis fűztem túl sok reményt hozzá
na mind1, majd vmikor letesztelek egy tolivari félelfet, és beírom a tapasztalatokat
Reply With Quote
  #16  
Old 08-24-2008, 00:07
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

szeretném kicsit feléleszteni a topikot, mivel amint fellépek mostani 5ös orimmal csinálnék egy tolivarit. eddig gnómra szavaztam volna mindenképp, de újabban valahogy a feles felé húz a szívem, csináltam egy éplistet is amit gondoltam magamnak...
16% ház (ha kell hogy működjenek a tornyok nyugodtan lehet embert lopni)
12% torony, barakk
10% raktár
30% kocsma
20% templom

vélemények?

amugy azért gondolom jobbnak a felest mint a gnómot, mert a tekiket mégiscsak kéne lopkodni, és sokkal tovább bírják a tolik, sőt a varik is kevésbé fáradnak.
mostmár van szavazás légyszi szavazzatok, és mondjátok el a véleményeiteket kösszi!
Reply With Quote
  #17  
Old 08-24-2008, 00:31
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

az én véleményem egy tolisabb gnóm hadi,és egy óriás hadivari
Reply With Quote
  #18  
Old 08-24-2008, 00:35
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
az én véleményem egy tolisabb gnóm hadi,és egy óriás hadivari
de én tolivari szeretnék lenni, nem gnóm haditoli, hadivari meg már vagyok máshol. ugyhogy inkább abban segíts
Reply With Quote
  #19  
Old 08-24-2008, 00:36
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
de én tolivari szeretnék lenni, nem gnóm haditoli, hadivari meg már vagyok máshol. ugyhogy inkább abban segíts
szavaztam a felesre
Reply With Quote
  #20  
Old 08-24-2008, 00:38
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
szavaztam a felesre
azt láttam de szerinted megállná a helyét egy ilyen éplista?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40


All times are GMT +1. The time now is 05:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu