Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 07-31-2008, 09:05
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by bandes View Post
Sziasztok!
4-be egy hadi-vari gnóm éplistát tudna nekem valaki gyártani? Csak a hozzávetőleges arányok érdekelnének, mivel még nem játszottam gnómmal. A stabilitás a fő szempont.
Ezen szempontok alapján:
Mf, Tudós, Vip nincs, Azért néha szeretne ütögetni is.
Hülyén fog hangzani így első tanácsként, de szerintem próbálkozz inkább óriással erre a célra, mert egy-egy ütés megtorlásaként meglehetősen sok varid bánhatná, mert hadivariként vagy seregnek nem jutna elég hely, vagy toliknak
Ha már mindenképpen gnóm, akkor legyél hadis és keress egy szövit.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 07-31-2008, 11:22
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Hülyén fog hangzani így első tanácsként, de szerintem próbálkozz inkább óriással erre a célra, mert egy-egy ütés megtorlásaként meglehetősen sok varid bánhatná, mert hadivariként vagy seregnek nem jutna elég hely, vagy toliknak
Ha már mindenképpen gnóm, akkor legyél hadis és keress egy szövit.
Értem. Akkor azt kérdzném hogy mf-ként, milyen fajt tudsz ajánlani az óriáson kívül 4-be, mert idáig csak óriással mentem, és szeretnék vmi más fajt is kipróbálni tapasztalat szerzés céljából.
Reply With Quote
  #93  
Old 07-31-2008, 11:39
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by bandes View Post
Értem. Akkor azt kérdzném hogy mf-ként, milyen fajt tudsz ajánlani az óriáson kívül 4-be, mert idáig csak óriással mentem, és szeretnék vmi más fajt is kipróbálni tapasztalat szerzés céljából.
szerintem Andrew B rosszul gondolja. ha mindenképp mf-el akarsz lenni, akkor legyél gnómmal, és vagy állj be full védekezőre, és fedezgess (uncsi játék) vagy pedig legyél hadis, annyi varival hogy az ilyen törpöket, meg orkokat gömbözni tudd, és akkor nem is fognak sokat gyilkolni, meg tarthatsz is annyi tolit, hogy a törpök ellen még védjen. mf játékra szerintem mindenképp a gnóm a legjobb...
Reply With Quote
  #94  
Old 07-31-2008, 11:42
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
szerintem Andrew B rosszul gondolja. ha mindenképp mf-el akarsz lenni, akkor legyél gnómmal, és vagy állj be full védekezőre, és fedezgess (uncsi játék) vagy pedig legyél hadis, annyi varival hogy az ilyen törpöket, meg orkokat gömbözni tudd, és akkor nem is fognak sokat gyilkolni, meg tarthatsz is annyi tolit, hogy a törpök ellen még védjen. mf játékra szerintem mindenképp a gnóm a legjobb...
meg persze tudós szemi, és pár termelő épület, pl könyvtárak, vagy bányák.
Reply With Quote
  #95  
Old 07-31-2008, 11:43
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
szerintem Andrew B rosszul gondolja. ha mindenképp mf-el akarsz lenni, akkor legyél gnómmal, és vagy állj be full védekezőre, és fedezgess (uncsi játék) vagy pedig legyél hadis, annyi varival hogy az ilyen törpöket, meg orkokat gömbözni tudd, és akkor nem is fognak sokat gyilkolni, meg tarthatsz is annyi tolit, hogy a törpök ellen még védjen. mf játékra szerintem mindenképp a gnóm a legjobb...
Hozzátenném hogy ha hadis lennél, íjj/elitbe told, mindenképp jobb mf-nek.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #96  
Old 07-31-2008, 11:48
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Hozzátenném hogy ha hadis lennél, íjj/elitbe told, mindenképp jobb mf-nek.
igen, ezt kihagytam, de szerintem vegyes a legjobb mfnek
a szabad helyekre fele ló fele elit, és a lovakat viszed mindig, ha meg csak avval nem ütsz be, akkor annyi elitet tudsz vinni, amennyi kell a sikeres ütéshez...
Reply With Quote
  #97  
Old 07-31-2008, 11:51
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
szerintem Andrew B rosszul gondolja. ha mindenképp mf-el akarsz lenni, akkor legyél gnómmal, és vagy állj be full védekezőre, és fedezgess (uncsi játék) vagy pedig legyél hadis, annyi varival hogy az ilyen törpöket, meg orkokat gömbözni tudd, és akkor nem is fognak sokat gyilkolni, meg tarthatsz is annyi tolit, hogy a törpök ellen még védjen. mf játékra szerintem mindenképp a gnóm a legjobb...
Elég rossz tanácsot adtál szerintem, Andrew jobban gondolta, mint Te. Mfnek mindenképpen jobb az óriás, de még az elf is. A gnóm varázslók nagyon szépen hullanak.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #98  
Old 07-31-2008, 11:54
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
igen, ezt kihagytam, de szerintem vegyes a legjobb mfnek
a szabad helyekre fele ló fele elit, és a lovakat viszed mindig, ha meg csak avval nem ütsz be, akkor annyi elitet tudsz vinni, amennyi kell a sikeres ütéshez...
Igen, de még jobb, ha eliteket tartasz, és amikor valakit mindenképpen be akarsz ütni és így nem megy, akkor a kellő számú elitet becseréled lóra.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to tdomo For This Useful Post:
  #99  
Old 07-31-2008, 11:54
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Elég rossz tanácsot adtál szerintem, Andrew jobban gondolta, mint Te. Mfnek mindenképpen jobb az óriás, de még az elf is. A gnóm varázslók nagyon szépen hullanak.
Ha tapasztalt játékosról lenne szó,akkor szívesebben ajánlanám a gnómot. Mivel ez nem így van,egyet kell értsek.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #100  
Old 07-31-2008, 11:58
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

hát, ízlések és pofonok. amugy elfet azért nem mondtam, mert egyszer véletlen nincs rajta a faji és úgy gömbölik, akkor az szopás, és mivel nincs Vip-je ezért erre nem kicsi az esély. és igen, kezdőknek az óriás a legjobb mf-nek de profibbaknak mindenképp a gnóm.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu