Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 03-29-2008, 23:27
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én megintcsak belekavarodtam asszem. Akkor most hogy is lesz ez? Lehetőségem lesz akár 100k pontot fokozva ráállni valakire, amikor viszont beverem nem a pontszám számít, hanem a területünk aránya? Ha igen, akkor Arwyllal értek egyet, ez így nem jó.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Sponsored Links
  #142  
Old 03-30-2008, 07:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Én megintcsak belekavarodtam asszem. Akkor most hogy is lesz ez? Lehetőségem lesz akár 100k pontot fokozva ráállni valakire, amikor viszont beverem nem a pontszám számít, hanem a területünk aránya? Ha igen, akkor Arwyllal értek egyet, ez így nem jó.
Jól értem, hogy akkor mégegy voks amellett, hogy maradjanak a nulla hektáros ütések, amikor az ellenfeled inkább rááldoz sok katonát?
__________________
Hódító * Queosia
  #143  
Old 03-30-2008, 20:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én nem így értelmezem.

A felvetés az, hogy egy nagy pontú ország foglalásánál ne 100K pont távolság legyen a maximális ahonnan még foglalni lehet.

Szerintem ezt a fix számot kéne kicserélni a pontszámaránytól függő foglalásra.

Tehát ne különbség, hanem arányalapú legyen! (Nem feltétlenül lineáris)
Én azért nem támogatom, mert sztem nem igazságos, hogy magas hekin, csak az döntené el,hogy hány hekit vesztel, hogy mennyi befokozható katonád van...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #144  
Old 03-30-2008, 21:04
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Jól értem, hogy akkor mégegy voks amellett, hogy maradjanak a nulla hektáros ütések, amikor az ellenfeled inkább rááldoz sok katonát?

Igen, ha ez a helyzet akkor igen. Nem tartom se igazságos, se jó megoldásnak, hogy ráállni lehet valakire akár 100k pont befokozásával is, de az illető ugyanilyen módon ne tudjon elmenekülni. Merthogy ő is rááldoz erre jó sok katonát, nem csak a támadó.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #145  
Old 03-30-2008, 21:19
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Igen, ha ez a helyzet akkor igen. Nem tartom se igazságos, se jó megoldásnak, hogy ráállni lehet valakire akár 100k pont befokozásával is, de az illető ugyanilyen módon ne tudjon elmenekülni. Merthogy ő is rááldoz erre jó sok katonát, nem csak a támadó.
elmenekülni eltud, mert akkor a ráállás elöl menekül el.pontosan ugyanolyan esélyel. De ha már úton van a sereg, akkor ne lehessen ilyen módon sztem irreális helyzetet előidézni,hogy egy sikeres ütés során 0hektárt szerezzen valaki.
Amugy meg ott a lehetőség a szembemenetelre is. ha vki figyel eltud menekülni, ha nem akkor nem. Ha a klán sereg 1körre van az ellen se tudsz már semmit tenni, vagy kitudod védeni íjjakkal, vagy nem.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #146  
Old 03-30-2008, 21:29
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
elmenekülni eltud, mert akkor a ráállás elöl menekül el.pontosan ugyanolyan esélyel. De ha már úton van a sereg, akkor ne lehessen ilyen módon sztem irreális helyzetet előidézni,hogy egy sikeres ütés során 0hektárt szerezzen valaki.
Amugy meg ott a lehetőség a szembemenetelre is. ha vki figyel eltud menekülni, ha nem akkor nem. Ha a klán sereg 1körre van az ellen se tudsz már semmit tenni, vagy kitudod védeni íjjakkal, vagy nem.

Szerinted tényleg létező ez a párhuzam? Klán ha rád fokoz 1 teljes órád van észrevenni, és reagálni. Ha nem teszed, a te hibád. Egyéni ütéshez meg kv előtt 5 mp-vel fokozok, támadok, és mire észreveszed, 40 körre vagyok alattad. Képtelenség kifigyelni mikor áll rád valaki egyéniben. Szembemenni meg szintén elég gyalázatos, azt Arwyl elég pontosan leírta nemrég. A fél orit bontod, és fullra kitámadsz, hogy FELÜLRŐL beverhesd, aztán meg ott állsz egy szál fügefalevélben, és imádkozol, hogy ne támadjon be senki. Láttad, láttuk, Bagollyal mi történt mikor megpróbálta, hülye aki utána csinálja.

Ha ellépni nem lehet az ütés elől fokozással, akkor ráálni se lehessen, mert megint az a helyzet áll elő, hogy egyik fél rákészülhet az ütésre, eldöntheti mikor támad és mennyire épül be ezért, a másik félnek meg megkötözzük még a kezét is, nehogy bármit is lépni tudjon ellene.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #147  
Old 03-30-2008, 21:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ha ellépni nem lehet az ütés elől fokozással, akkor ráálni se lehessen
A javaslat egyik fele erről szólt, hogy ne lehessen 100k értékig növelni népességgel.

Ha ez a növelési lehetőség elég alacsony, akkor a foglalás mikéntjén nem kell változtatni, hiszen közel azonos ponton közel azonos területű országok lesznek.

A fő kérdés az, hogy ez a stratégiai elem zavaró-e annyira, hogy kiszedjük.
__________________
Hódító * Queosia
  #148  
Old 03-30-2008, 21:47
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A javaslat egyik fele erről szólt, hogy ne lehessen 100k értékig növelni népességgel.

Ha ez a növelési lehetőség elég alacsony, akkor a foglalás mikéntjén nem kell változtatni, hiszen közel azonos ponton közel azonos területű országok lesznek.

A fő kérdés az, hogy ez a stratégiai elem zavaró-e annyira, hogy kiszedjük.

Igazából ez az egész az A csúcsát érinti. Az én véleményem az, hogy nem kellene belekavarni.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #149  
Old 03-30-2008, 21:57
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Igazából ez az egész az A csúcsát érinti. Az én véleményem az, hogy nem kellene belekavarni.
Miért az 1/A csúcsán normális az, hogyha van elég pénzed akkor egyéniben "beüthetetlen" vagy?
Ha igen akkor máshol miért nem lehet?

És igen a 100k-s ráállás sem normális, ezért volt az eredeti javaslatban, hogy az elnemférő lakosság max 50k-ig számítson.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha ez a növelési lehetőség elég alacsony, akkor a foglalás mikéntjén nem kell változtatni, hiszen közel azonos ponton közel azonos területű országok lesznek.

A fő kérdés az, hogy ez a stratégiai elem zavaró-e annyira, hogy kiszedjük.
Én mindenestre a foglalás mikéntjét is változtatnám, a mostani min 0%-ról min 50%-ra.

és szerintem ez nem stratégiai elem, mert ha az lenne akkor kisebb országoknak is adott kellene legyen ez a "stratégiai lehetőség".
  #150  
Old 03-30-2008, 22:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
és szerintem ez nem stratégiai elem, mert ha az lenne akkor kisebb országoknak is adott kellene legyen ez a "stratégiai lehetőség".
Kis országok is tudnak így játszani a távokkal. Kevésbé látványos egy sűrű mezőnyben, de ez akár 5. szinten is működik.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu