Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #381  
Old 02-12-2008, 19:17
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
kérlek sorold kinek kedvez még mer jelenleg a top50 esetleg top80at mondanám annak akik nem forogni akarnak ebből az említettek kitesznek 22őt..
Ergo van kb 60 ori akit érint, de nem látom számukra azt a nagy lehetőséget, ellentétben a 22vel...

De győz meg kérlek kiknek lenne kedvezmény, mer szépen hangzik h akik nem forognak, stb... de én úgy látom , h a klánok gazdasági helyzeténél fogva...
és a topkörök számát tekintve, ugy akik nem forognak célpontokká vállnak ezáltal mégjobban és nem hiszem h nekik túl nagy lehetőséget nyujt h ők is találhatnak lejjebb célpontot mivel v nincs eegendő topkörük a kedvezményhez v még jelenleg nincsennek is erre rászorulva mivel még csak 1 klán tagjai voltak....
és nem akarják ellöni ezt a lehetőséget, mert kitudja mennyit jelentene az 1-1 ki be lépés 1-2hónap múlva... a mostani toposoknak tényleg kedvező lenne az 1%, de kik lehetnének célpontok??? max az Ovival probálkozhatnának a nagyok, de sztem őket meg nem kell félteni.
az Ovinak is elég korlátozottak a lehetőségei lefele,még ha kedvezményt kapnak is. igazán az alattuk levő toposoknak lenne segitség, hogy könnyebben jöhessenek felfele klánütésekkel. ott meg a 8k körös ki-be lépés elég sok szerintem
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #382  
Old 02-12-2008, 19:22
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
kérlek sorold kinek kedvez még mer jelenleg a top50 esetleg top80at mondanám annak akik nem forogni akarnak ebből az említettek kitesznek 22őt..
Ergo van kb 60 ori akit érint, de nem látom számukra azt a nagy lehetőséget, ellentétben a 22vel...

De győz meg kérlek kiknek lenne kedvezmény, mer szépen hangzik h akik nem forognak, stb... de én úgy látom , h a klánok gazdasági helyzeténél fogva...
és a topkörök számát tekintve, a modosítás után, akik nem forognak célpontokká vállnak ezáltal mégjobban nemcsak a környéküknek, emellett nem hiszem h nekik túl nagy lehetőséget nyújt h ők is találhatnak lejjebbi célpontot v akár visszavághatnak mivel v nincs elegendő topkörük a kedvezményhez v még jelenleg nincsennek is erre annyira rászorulva mivel még csak 1 klán tagjai voltak, szembenézzenek 1 váratlanul kivált TF-HF országgal...
kezdem érteni, félsz hogy megtámadnak, ezért ellenzed a javaslatot.
ez is egy ok lehet valóban, hát tényleg nem tudok mit mondani.

nem régiben még azzal sem voltál tisztában, hogy melyik ország melyik országtól tud vinni földet a jelenlegi szabályok szerint.
ennek utána néztél?
én nem tudom, hogy tudnék e olyan klánt amit beüthenék innen föntről és nem nulla hekit hoznék, az Ovin kívül.

ha eltöröljük a csatákat A ban, biztos hogy nem támadnak majd meg. ezt is érdemes lenne megfontolni. illetve azt is, hogy atopp klánok csak fedezni tudnak, ezért nem kell félned, hogy valaha is támadni fognak bárkit is.
erről is rengeteg beírást találhatsz.

szerintem, ez a lehetőség, csak több csatát és játékot hozna a játékba, persze ettől lehet megilyedni is, és tiltakozni, vagy lehet örülni, hogy könnyebb lesz megközelíteni a toppot.

azt bekéne látnod, hogy olyan szabályt nem fogsz tudni hozni, amivel csak azt könnyíted meg, hogy a toppot lehessen ütni, de az ne tudjon téged vissza ütni.
ilyen biztos nem lesz.

Last edited by Hóhér; 02-12-2008 at 19:25..
Reply With Quote
  #383  
Old 02-12-2008, 19:26
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Miért is sajnáljátok a topos oriktól ha egyszer 1 százalékért válthatnának klánt?
ki a fene sajnálná?
áldásom rá!

de azt már "sajnálnám" ha 3 havonta 1%-ért váltahatnának..

Last edited by wand; 02-12-2008 at 19:30..
Reply With Quote
  #384  
Old 02-12-2008, 19:32
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hali!

Én meg eleve azt nem értem, hogy ezt miért a topkörhöz kell kötni? Meg azt, hogy ha az a cél, hogy akár több, mint 50 alkalommal lehessen klánba lépni, akkor erre miért nem hat a javaslat?
Egy régen kidolgozott javaslatom van erre, ami eddig - lustaságból - nem írtam be.
Egy új változó kell ehhez: a klántagság ideje. Ez mindig az annyi, amennyi az aktuálisan utolsó klánban eltöltött idő. Egy klánba való belépéskor értelemszerűen nullázódik, és azért nem kilépéskor, mert így nem tudna hatni. És hatására, minden 336 köre után kap 1% kedvezményt a leadandó földből, amely ily módon nem csökkenhet 1% alá. Mivel ezen a módon két éves klántagsággal 52% kedvezményt lehet elérni, el lehet törölni azt a szabályt, hogy aki már 50 alkalommal lépett klánba az elvesztette a játékot, és tovább, e fölé is mehet. Emiatt viszont be kell vezetni egy olyan szabályt, hogy akinek ezzel a kedvezménnyel együtt is x%-nál több földet kellene leadnia, az nem léphet ki a klánból. Ha a klán vezetője törli a klánt, ám a klánban van olyan játékos, akinek a fent említett x%-nál még többet kellene leadni az új klánba lépésekor, akkor a klán nem bomlik, csak az eddigi vezető lép ki, és új vezetője lesz a klánnak.
Azok kedvéért, akik szeretnék tudni, hogy a másiknak akkor most éppen mennyit is kellene leadni, ha kiugrik a vizsgált ország a jelenlegi/legutolsó klánjában eddig eltöltött időt kiírja. A klánban eltöltött idő szabadság, illetve SZK alatt nem változik.
Reply With Quote
  #385  
Old 02-12-2008, 19:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Egy új változó kell ehhez
Ne akarjunk mindenáron mindenre újabb és újabb változókat, mígnem annyi lesz belőlük, hogy nemcsak az újak, de a régiek se tudják majd követni, hogy mi micsoda. Ilyen játék már van, a Hódító ne ilyen legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #386  
Old 02-12-2008, 19:42
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post

Én meg eleve azt nem értem, hogy ezt miért a topkörhöz kell kötni?
ezt én sem értem

Quote:
Meg azt, hogy ha az a cél, hogy akár több, mint 50 alkalommal lehessen klánba lépni
szerintem ez egyáltalán nem cél. sőt.



a javaslat érdemi része megfontolandó.(némi átdolgozással)
minden x klánban töltött idő után 1% kedvezmény a köv klánbalépéskor.
persze ez nem segíti azokat akik csak 1 ütés erejéig akarnak kilépni viszont ha nem csak 1 ütés hanem hosszabb klánbnatartózkodás a cél nekik is jó,
és azoknak is jó akik felfelé tartva hosszabb időket töltenek ugyanabban a klánban, majd a célpontok figyelembevételével átlépnek egy másikba és ott is hosszabb időt töltenek..
és jó a nagyobb klánoknak is ha 1-2 tagot kirakva akarnak ráállni, lévén utána a kirakott orik akár 1%-al visszléphetnek.

szerintem érdemes lehet eljátszani a gondolattal..

Last edited by wand; 02-12-2008 at 19:45..
Reply With Quote
  #387  
Old 02-12-2008, 19:45
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
ki a fene sajnálná?
áldásom rá!

de azt már "sajnálnám" ha 3 havonta 1%-ért váltahatnának..
Wand szerintem Ati javaslata nem erről szól.Világosan leírta hogy ha felhasználod a kedvezményt utána ahhoz hogy lecsökkentsd nem 3 hónap kell mert az csak 1% kedvezményre jogosít az újabb 6% kedvezményhez 18 hónap top kör kell nem?
Reply With Quote
  #388  
Old 02-12-2008, 19:48
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De a topkörhöz kötés akkor sem jó, mert:
a: automatikusan kiesnek azok, akiknek nincs topkörük (és itt nem csak az SZK-sokra gondolok: a top30% alatt is rendesen elhasználódhatnak a belépések);
b: a topkörhöz való kötés igazságtalan akkor is, ha folyamatos kedvezményt biztosít, és akkor is, ha elhasználódnak a kedvezmény igénybevételekor.

Szerkesztés:
Úgy érzem, a b;-t magyaráznom kell. A folyamatos kedvezmény igazságtalanságáról már jó pár oldalon folyt a vita, ezt nem szükséges tovább ragoznom. Ha csak egyszer használatos, akkor az az igazságtalan, hogy SZK alatt bizony csökken, mert mi van, ha valaki azért lépett ki a klánból, mert annyi ideig nem tud Hódítózni, amit a klánja nem tudna szabin tartva sem elviselni? Azt, hogy a forduláshoz szükséges 336 kört újra előröl kell kezdeni azért nem említem, mert kétlem, hogy két hét topkör újbóli összegyűjtése sokakat földhöz vágna.

Last edited by Életfa#2; 02-12-2008 at 20:24..
Reply With Quote
  #389  
Old 02-12-2008, 19:49
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Wand szerintem Ati javaslata nem erről szól.Világosan leírta hogy ha felhasználod a kedvezményt utána ahhoz hogy lecsökkentsd nem 3 hónap kell mert az csak 1% kedvezményre jogosít az újabb 6% kedvezményhez 18 hónap top kör kell nem?
ááá ezt tőled nem vártam..
fogj kezet Lort-al!

és ma úgy látszik ez az hobbim, de neked is javaslom az értő olvasás elsajátosítását!

vagy olvass vissza, vagy várd meg Hóhért aki majd szép bicskanyitogató stílusban neked is elmagyarázza a frankót!
(remélem Hóhér nem fog veled kivételezni, csak mert volt klánvezére vagy.. )
Reply With Quote
  #390  
Old 02-12-2008, 19:59
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Serg, csak Neked idézem Atit:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Volt már 6 klánbalépésed, az azt jelenti, hogy a következő belépés 6%.

Van 10k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -5%, vagyis a következő belépésed nem 6, hanem 6-5=1% földleadás.

Ha rögtön utána ki és lépsz, és belépsz máshova, akkor módosul:

Volt már 7 klánbalépésed (az előbb 6, és mostanra már mégegy), az azt jelenti, hogy a következő belépés 7%.

Van 10k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -5%, vagyis a következő belépésed nem 7, hanem 7-5=2% földleadás.
de ha így nem érted akkor idézem Hóhért is:
(és bátran vedd magadra az első sorait is! )

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
vagyis azért mert egy példa hosszú, inkább ne olvassuk el, és ne próbáljuk meg megérteni miről is szól a javaslat.

inkább azt az időt, amit ráparazoltál arra, hogy a stílusomat értékeld, a javaslat megértésére fordítottad volna, akkor megspórólhattál volna pár beírást magadtól.

Topp kör: 2000 kedvezmény 1x
topp kör : 4000 kedvezmény 2x

mindegy hányszor használod, mindíg az AKTUÁLIS topp köreid alapján kapod a kedvezményt.
de azért örülök, hogy ez szerinted is hülyeség, és az egyszerhasználatos topköröket támogatod te is!

kiváncsian várom a témáról a Serg vs Hóhér szócsatát..

Last edited by wand; 02-12-2008 at 20:02..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu