Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-01-2008, 08:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Kérdés, hogy mennyire működtek elfogadhatóan az ehhez hasonló rendszerek. A nagy többség általában szenvedett, hála (többek között) az elitnak.

Amit meg leírsz, megint mondom, csak egy tökéletes társadalomban működne, ahol senki nem élne vissza a jogaival, mindenkit kizárólag csak az érdemei alapján ítélnének meg, az elit csak a teljes népesség jólétéért dolgozna, a "szintek" átjárhatóak lennének stb.. Ilyen társadalom pedig véleményem szerint a következő néhány százezer évben nem lesz.
Tagadhatatlan, hogy tökéletes társadalomban működne igazán.
De jelen körülmények között is tudna hatékonyan működni szerintem. (Bizonyítani nyilván nem tudom )
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-01-2008, 08:36
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Többször elolvastam Robert E Henlein egyik könyvét, a Csillagközi Inváziót. A belőle készült film iszonyat gagyi lett, ráadásul csak nyomokban követi a könyvet, ami viszont egy remekmű. Szerintem.

Az arisztokráciát nevezd polgárságnak. Polgárjog kell a szavazáshoz, meg bizonyos tisztségek betöltéséhez. A polgárjogot katonai szolgálat révén szerezheted meg. Nem kötelező, ha elkezded és megunod közben kiszállhatsz nem esik bántódásod, de nem kapod meg a polgárjogot. Ne szavazzon az aki nem érez magában annyi felelősséget a közösségért, hogy tettleg tegyen érte valamit.

A hangsúly a felelősségen van.
Nem értek egyet azzal én sem, hogy bárki szavazhat aki betöltötte a 18-dik életévét és a bíróság nem tiltotta el tőle. Ne szóljon bele az ország sorsába a bűnöző, a munkakerülő, a mások nyakán élősködő. Legalább adót fizessen rendszeresen az aki szavazni akar az ország vezetéséről könyörgöm.
Röhej, hogy börtönökbe viszik be az urnát, aztán azon cikkeznek, hogy az egyik párt a bűnözőket támogatja, mert a többség rászavazott. És még sok ilyen van.

Aki szavazni akar tegyen érte, ne csak megadjuk neki a jogot.


És végül egy nagyon szép gondolat az említett könyvből: Alapvető emberi jog egyetlen egy van: a boldogság keresése. Még a halálraítélt se gátolható meg benne, hogy megpróbáljon boldognak lenni a bitó alatt. A többi jog nem jár, hanem megszerezhető ha teszel érte.
A könyvet sajnos nem tudtam megszerezni még, de a filmet láttam (sőt többször, mert "csúnya" embereket kerestünk rajta pár haverral még a fősuliban (nekünk 1 "darabot" sikerült felfedezni, a kocsmás jelenetben van a háttérben egy kövér nő ))
A film maga részemről amúgy az 1x megnézhető (vagy ha már lényegtelen mit nézel a "minőségi" műsorválasztékból) csoportba lett sorolva, bár maga az alapötlet nem rossz.

A katonai szolgálatért járó állampolgárság ötlete szvsz nem elvetendő, de sok ellenérzést kellene.

A 18-éves kortól való szavazati jogot már a bevezetéskor nem értettem. Elvégre elvben akkor még a többség annyi idős korában érettségizik/-zett és kezdet/kezd dolgozni, vagyis még semmit nem tett, de már befolyásolhatja/befolyásolja a döntéseket.
Esetleg ha azok lennének szavazati joggal felruházva akik tesznek/tettek valamit az állam fenntartásáért, akinek a pénzével "gazdálkodik" vagyis aki fizet, vagy fizetett adót?
Jelenleg a magyarországon élő magyar állampolgárok közül kb 1,5 millió (valamivel kevesebb a tavalyi apeh jelentések szerint) az aki adót fizet. 10 millióból. Ennyi ember pénzéről dönt a jelenleg választójoggal rendelkezők több mint kétszer nagyobb "tábora".

A börtönben lévőktől pedig én is megvonnám a jogot ha lehetne. Elég furcsa mikor egy törvényszegő szavaz arról kik hozzák a törvényeket.
Reply With Quote
  #13  
Old 02-01-2008, 08:37
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Nem hiszem az általatok felvázolt "tökéletes" rendszer nem müködne a mai magyar országon. Az emberek direkt gátolnák egymást abban, hogy megszerezhesék a szavazatijogot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu