Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 12-28-2007, 14:05
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Sajnos én már futottam ilyen szövetségbe. Hosszú távon egyetlen dolog volt hatásos ellenük. Rengeteg, rengeteg üzenet küldés. Végül felajánloták az mnt-it, csakhogy ne zaklasam őket többet.
Néha a Diplomácia a leghatásosabb fegyver.

Ja én magányos voltam
Reply With Quote
Sponsored Links
  #262  
Old 01-03-2008, 00:29
proff9 proff9 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kecskemét, Magyarország
Posts: 15
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
Látom hiba volt leírni a taktikámat, mert ezentúl, -gondolom- aki elites félelfel találkozik az 5-ben, az ha teheti, egyből rámozdul, elkerülendő a további kellemetlenségeket, vagy pedig hogy direkt bebizonyítsa, hogy rossz ez a felállás.(Pedig nagyon gondolkodtam rajta, hogy bebizonyítom, hogy igazam van, de ezek után tárgytalan a dolog.)
Csak a kezdők kedvéért és nem a kötözködésért, ha csak keveset lopnak egy országtól a tolvajok, és ügyesen akkor lehet, hogy jobban járnak.
Én inkább kihasználnám a lopást, ugyanis nem tudhatod kinek mije és mennyije van a piacon, és egy kis menyiségű lopást "mindenki" jobban tűr.
Legalábbis ez az én véleményem, de én nem tartom magamat valami nagy tudású emberkének.

Persze ha mindig gyengéket fogsz ki akkor talán még ez müködhet is, de nemszabad elfelejteni, hogy aki akar az gyorsan tud fejlődni,tanúlni.

Amúgy ennek lehet még egy nagy hibája, mégpedig az, hogy ha szintlépés után ők is fajt váltanak és nem felejtenek.
Reply With Quote
  #263  
Old 01-03-2008, 08:58
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tamás View Post
200 hekire az alap felállást írtam le.A taktika magasabb hektárokon, 300-400 működik jól.
Csak akkor ütök felfele földre -a te olvasatodban menekülök- ha a hadisok 2 körbe kerülnek a háború során (vagyis amatőr módon nem tudtam/tudtuk elintézni, hogy az ellenséges szövi hadisai 3-4 körbe kerüljenek rögtön a háború elején) és a hadis kitámad rám sereggel.Máskor nem ütök földre.Ha a hadisok 3-4 körben vannak, felesleges földre kimenni, csak lennt kell őket tartani, ami nem nehéz.
És különben is:
Szerinted mennyi hekit szerzek egy ütéssel?10-15-t max.Arra jó, hogy elkerüljek a hadisoktól és még tovább leamortizáljam az ellenséges tolit.Ilyen ritkán van.Általában az szokot lenni, hogy a "villámháború" után küldenek egy-két morcos üzenetet, kapnak még egy kis rengést, mégegyszer gyorsba lelopom a tolit, aztán felajánlom, hogy küldhetnek mnt-t és küldik is.Van a tolisukon egy nyitott kapu, de egyébként azt sem tudják kivel vagyok együtt szöviben!Szerinted ki mernek rám jönni?

Szintlépés előtt a legszebb:
Lelopom a kiszemelt tolist, lerengetjük a szöviseimmel a társait, kapnak hideget-meleget, zúzda vagy amit akartok, aztán szintlépés.
Ha netán a hadis kijön rám, akkor meg egyértelmű, hogy szintlépés.
4-be meg úgysem ilyen taktikát alkalmazok...
Lehet vitatkozni.Valaki menekülésnek hívja, én viszont azt mondom: Nyertem több 10000 tekit, és nem bírtak beütni.Nekem semmi veszteségem nincs, az ellenségnek pedig...

Ha hadizni akarok, vagy szemtől-szembe játékot, akkor nem tolist fogok indítani.
Én ismerek 200 hekin is tanyafree hadi varikat akik az ilyen "jól" felépített oriknak nagyon tudnak örülni.
Amit leírsz működhet is(kezdők ellen) de egy jobb mf óriás a szövijeiddel együtt megesz 2-3 nap alatt teljesen mindegy hogy melyik szinten.
Reply With Quote
  #264  
Old 01-03-2008, 10:15
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Na még annyit ide:
Arról szól ez a téma, h kibeszéljük a stratégiákat és azok esetleges gyengéit! Sztem ezt tettük.....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #265  
Old 01-17-2008, 12:09
Purode Purode is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 36
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Hali!

Elolvastam az egész feles topicot! Már egy egész jó országom állt össze az 5-ös szinten (legalábbis most nekem úgy tűnik, hogy jó!)

Viszont lenne 2 kérdésem a témával kapcsolatban, amikre nem derült fény még eddig:

Meg lehet azt csinálni, hogy ne bukjak le rablásokkor (vagy legalábbis erre a legkevesebb legyen az esély), vagy van valami indok arra, hogy a 10k- lovassal rendelkező ork miért ne üssön be? => tudom emberrablás, meg gyújtogatás MF ellen, de, ha szöviben van (mondjuk 2 hadi-1 toli -1 vari), akkor inkább ne is próbálkozzak, mert a varis befér hozzám és beártóz a hadisok meg összevernek?

Miért olyan nagy baj az, ha magad alá versz egy feles országot, avagy miért olyan jó nekünk felettünk lévőket támadni?

Mit ajánlotok kiket támadjak? Fel-le? 2 körön belül, kívül?
Reply With Quote
  #266  
Old 01-17-2008, 12:44
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Purode View Post
Hali!

Elolvastam az egész feles topicot! Már egy egész jó országom állt össze az 5-ös szinten (legalábbis most nekem úgy tűnik, hogy jó!)

Viszont lenne 2 kérdésem a témával kapcsolatban, amikre nem derült fény még eddig:

Meg lehet azt csinálni, hogy ne bukjak le rablásokkor (vagy legalábbis erre a legkevesebb legyen az esély), vagy van valami indok arra, hogy a 10k- lovassal rendelkező ork miért ne üssön be? => tudom emberrablás, meg gyújtogatás MF ellen, de, ha szöviben van (mondjuk 2 hadi-1 toli -1 vari), akkor inkább ne is próbálkozzak, mert a varis befér hozzám és beártóz a hadisok meg összevernek?

Miért olyan nagy baj az, ha magad alá versz egy feles országot, avagy miért olyan jó nekünk felettünk lévőket támadni?

Mit ajánlotok kiket támadjak? Fel-le? 2 körön belül, kívül?
A lebukásnál egy esély van esetleg, hogy ne tudják meg. A megtévesztés varázslat. Ha meg félelf az ori, mivel az a leggyengébb hadilag, legtöbb esetben azt fogják táamdni. És mivel 200-400 heki között még nem olyan vészes a gyújtogatás, meg az egyéb hasonló ártók, így legtöbbször az a legjobb préda. Meg olcsó a nyersi is, úgyhogy vissza tudja hamar építeni amit lerombolsz neki.
Azért jó a felettünk levőket támadni, mert sokkal többet lehet romobolni mészárolni úgy az ellennél, hogyha feletted van. Ha aládkerül akkor fele annyi a hatásfok. Viszont lopásnál meg oly mindegy. ott a létszám-beli különbség, meg a pontok számítanak.
egy jó taktika, hogyha a kapu csukódása előtt lopsz pár perccel. valszeg nem fedezik fel, és nem fogják megtudni, hogy ki volt az.
__________________
Én pedig lesújtok majd Te reád hatalmas bosszúval...és rettentő haraggal...és amazokra is akik Testvéreim ármányos elpusztítására törnek! És majd megtudjátok, hogy az én nevem az Úr...amikor szörnyű bosszúm lesújt rátok!" / Ponyvaregény
Reply With Quote
  #267  
Old 01-17-2008, 12:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Purode View Post
Hali!

Elolvastam az egész feles topicot! Már egy egész jó országom állt össze az 5-ös szinten (legalábbis most nekem úgy tűnik, hogy jó!)

Viszont lenne 2 kérdésem a témával kapcsolatban, amikre nem derült fény még eddig:

Meg lehet azt csinálni, hogy ne bukjak le rablásokkor (vagy legalábbis erre a legkevesebb legyen az esély), vagy van valami indok arra, hogy a 10k- lovassal rendelkező ork miért ne üssön be? => tudom emberrablás, meg gyújtogatás MF ellen, de, ha szöviben van (mondjuk 2 hadi-1 toli -1 vari), akkor inkább ne is próbálkozzak, mert a varis befér hozzám és beártóz a hadisok meg összevernek?

Miért olyan nagy baj az, ha magad alá versz egy feles országot, avagy miért olyan jó nekünk felettünk lévőket támadni?

Mit ajánlotok kiket támadjak? Fel-le? 2 körön belül, kívül?
Hát ha bebukni alatt azt érted,hogy rájjönnek hogy ki röviditette meg őket, akkor azt tudom ajánlani hogy nyiss 3-4kaput külön szimpi célpontokra esetleg ekkor egy szövi felmérés, éplista sem árthat meg. és lopni csak annak a körnek a végén lopj amikor zárodik a térkapud, azért 3-4kaput, mert nagy esélyel az egyiktől lesz vmi normális zsákmány.

Kezdő felessel csak felfele lopkodj. ha fentről támadnak akkor fele akkora kárt tudnak okozni, és javaslom hogy 3-4körre. Ahogy egyreinkább ráérzel a kisebb trükkökre egyre merészkedhetsz közelebb...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #268  
Old 01-17-2008, 12:50
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Toti View Post
A lebukásnál egy esély van esetleg, hogy ne tudják meg. A megtévesztés varázslat.
Ha jól tudom, megtévesztés nélkül is van esély arra, hogy a tolik nem árulják el ki küldte őket.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #269  
Old 01-17-2008, 14:38
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Toti View Post
egy jó taktika, hogyha a kapu csukódása előtt lopsz pár perccel. valszeg nem fedezik fel, és nem fogják megtudni, hogy ki volt az.
Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
és lopni csak annak a körnek a végén lopj amikor zárodik a térkapud,
Ilyeneket miert ajanlotok? Mindig is gerinctelennek ereztem ezt a taktikat, es ha nagyon akarnak, ugyis rajonnek, hogy ki az. Amikor tolis orival voltam, mindig vallaltam a tk-im, szoval rogton nyitas utan loptam...

Rendben van, hogy nektek ez rafer az arcotokra, de ajanlgatni azert nem kellenne, szerintem...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #270  
Old 01-17-2008, 14:46
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Remy ezzel most nem értek egyet.
EGy tolisnak ez is stratégia hogy ne buktassak le olyan egyszerűen. Fontos stratégiai elem.
Mondom ezt ugy hogy en is ugy vagyok vele mint te, hogy nyitas utan lopok egyből.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
párbaj stratégiák Half Stratégia & Tippek 82 03-18-2007 10:14
Tippek és trükkök laziga Stratégia & Tippek 155 01-13-2007 13:53


All times are GMT +1. The time now is 05:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu