Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Megszüntessük-e a klánlétszám maluszt egyéni csatákban?
igen 4 8.33%
Nem,de legyen malusz a toli vari akciókra is 19 39.58%
Nem 20 41.67%
További megbeszélést igényel 1 2.08%
Nem tudom 4 8.33%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 01-15-2008, 19:24
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Nem nevezném szapulásnak azt hogy ha valaki nem ért egyet veletek, én a magam részéröl nagyra tartom Serget mint ember és mint játékost, ettöl függetlenül, nem feltétlen értek egyet a javaslatával, és afelöl is vanank azért kétségeim, hogy 4 hónap alatt vissza megy 30k hekire, még akkor sem ha a topklán támogatja az útját.
akkor is
Künönben értelmetlen...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 01-15-2008, 19:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
akkor is
Künönben értelmetlen...
Attol fugg. Ha a ketsegre utal, akkor akkor is, ha arra, hogy felmegy, akkor akkor sem. Szerintem a masodikra utalt Gyula, de kar ilyet kijavitani egy fejlesztesek topicban. Amugy siman felmegy Serg, ha mast nem, egy ido utan felfedezik, termeltek mar eleget hozza....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #113  
Old 01-16-2008, 21:30
dzso dzso is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: London
Posts: 66
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Mondja ezt valaki, aki ott gubbaszt a lista tetején, és unásig termel.
miért van az, hogy bizonyos embereknek elveszi a józan gondolkodását az irigység?
az A teteje egy kiadó hely... senki nem "született" oda... bárki odaérhet, csak át kell jutni pár apró akadályon...
Reply With Quote
  #114  
Old 01-16-2008, 21:43
dzso dzso is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: London
Posts: 66
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én személy szerint támogatom a toli-vari malusz javaslatot... elég részletesen ki lett már fejtve, és azzal értek egyet...

minden javaslatot támogatok, amiben látok esélyt arra, hogy hosszabb távon kiküszöbölheti az olyan vicces jelenségeket, hogy valószínűleg betonelf "stratégiával" szerzett kékszemes orik alsóbb szinteken egy gyengébb akció után könyörögnek, hogy őket békén kéne hagyni mert csendesen akarnak haladni... egy ilyen ori az A-ban sem csinál többet... hadd rúgja szét valaki a seggét és kényszerüljön rá arra, hogy tanujon meg játszani...
Reply With Quote
  #115  
Old 01-16-2008, 22:04
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Tudtommal ez a játék célja, hogy milyen stratégiát választasz az előre haladásra, azt te döntöd el. Ha tf ork mellett döntesz, építsd fel úgy, hogy fejlődhess vele. Ha nem jön össze, így jártál. Miért kell ezért megint szabályt módosítani?
Nem ezért kell szabályt módositani és senki se mondta hogy kell, max hogy igazságosabb lenne úgy. Pl én is szivesen boxolnék egy boxoloval motoros bukósisakban mégszivesebben ha 6haverom mögöttem áll.

Ebben az ügyben én a mindent vagy semmit elvét tartanám helyesnek. vagy járjon mindenre malusz, vagy egyáltalán ne. És egyre inkább az utobbi tetszik nekem mégis. ne felejetsük el hogy a sereges malusz legalább annyira védi az 1személyes orikat mint hátráltatja. (pl klán ütéskor a hiénák ellen).

Quote:
Originally Posted by dzso View Post
miért van az, hogy bizonyos embereknek elveszi a józan gondolkodását az irigység?
az A teteje egy kiadó hely... senki nem "született" oda... bárki odaérhet, csak át kell jutni pár apró akadályon...
nem tudom mit tekintesz te aprónak, de javaslom nézd meg az A pontlistát az 670k pont felett... 300k ponton belül összesen van 2db ország, de ezeket is 200k pont választja el egymástól. ennek az ürnek az áthidalása nem mondható sztem aprócska akadálynak. Tény hogy senki nem született oda, de nekik jóval egyszerübb volt feljutni ekkora magasságba...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #116  
Old 01-16-2008, 22:08
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by dzso View Post
Én személy szerint támogatom a toli-vari malusz javaslatot... elég részletesen ki lett már fejtve, és azzal értek egyet...

minden javaslatot támogatok, amiben látok esélyt arra, hogy hosszabb távon kiküszöbölheti az olyan vicces jelenségeket, hogy valószínűleg betonelf "stratégiával" szerzett kékszemes orik alsóbb szinteken egy gyengébb akció után könyörögnek, hogy őket békén kéne hagyni mert csendesen akarnak haladni... egy ilyen ori az A-ban sem csinál többet... hadd rúgja szét valaki a seggét és kényszerüljön rá arra, hogy tanujon meg játszani...
Ez az ötlet pont erre nem nyújt megoldást (legalábbis ha nem a malusz megvonását támogatod). Nem tudom min változtatna a toli-vari malusz egy fedezgetős játékmódban, ahol pont az a cél, hogy minél kevesebb összetüzésed legyen...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #117  
Old 01-17-2008, 05:37
dzso dzso is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: London
Posts: 66
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nem tudom mit tekintesz te aprónak, de javaslom nézd meg az A pontlistát az 670k pont felett... 300k ponton belül összesen van 2db ország, de ezeket is 200k pont választja el egymástól. ennek az ürnek az áthidalása nem mondható sztem aprócska akadálynak. Tény hogy senki nem született oda, de nekik jóval egyszerübb volt feljutni ekkora magasságba...
ehh... "könnyebb"... lehet ha épp sokkal nehezebb volt, ha nem voltál velük felfele útközben, akkor ezt nem tudhatod... én sem tudom, épp emiatt nem teszek ilyen kijelentéseket, ami értékelné, azt, ahogy oda jutottak... akár könnyen, akár nehezen, de megcsinálták, és ennyi a lényeg... ahogy nekik sikerült, másnak is sikerülhet...

amúgy meg ha valaki tényleg fel akar oda jutni, akkor nem panaszkodik, hanem kitalál valamit az apró, vagy akár nagyobb akadályok áthidalására... nem sürget az idő senkit, ha nem megy 2 nap alatt az nem meglepő, de 1-2 év már elég idő lehet valamit kitalálni... vagy legalább megpróbálni...
Reply With Quote
  #118  
Old 01-17-2008, 08:51
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Érdekes hozzászólások pláne hogy olyanok állítják hogy könnyű volt felmenni akik se klántagok nem voltak akkori topklánokban, se nem mentek még 400k pont felé.Elmondom szivesen hogy csak az előkészítés olyan 1-2 év , volt több olyan csoport ahol egy orival több mint fél évig tartózkodtam hogy minél több pénzt tudjak gyüjteni.Aztán az A ban napi max 2-3 óra alvás mert ugye 24 körös távol kell és ha hadis egyfősben vagy akkor meg csak max annyi jut hogy kv előtt meg kv után távol, pontlista erős nézegetése és akkor másfél óra szunya és kezded előröl.Nyilván a felfedezés része nehezebb lett de annó hiába ágáltam ellene hogy ez így túl durva nehezítés lehurrogtak most meg mindenki fogja a fejét ha beüt egy klánsereg.Tény, ha balul sült el valami a nem hadis orikat könyebb volt visszavinni,a hadis meg visszaütötte magát,de aki azt mondja könnyű volt az nincs tisztában a dolgokkal...
Reply With Quote
  #119  
Old 01-17-2008, 09:29
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha a 10fős klánból 8 teljesen lelop, ott az orid felépítésével lesz gond.
Mégis miről beszélünk? Ez egy stratégiai játék. Ha nem építesz át a te dolgod. De nem feltétlen a szabályokkal kell kedvünk szerint variálni...

A zsákmány reményében sokan sokmindent megtesznek...
Hát nem! Nem fog mind a 10tag több 100hekit átépíteni csak a te kedvedért. Tudom most csalódott vagy, de ez van.
Hát ha nem építesz át a kedvemért akkor elveszem a földeteket mert ugye ez egy stratégiai játék...
Reply With Quote
  #120  
Old 01-17-2008, 17:10
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Hát ha nem építesz át a kedvemért akkor elveszem a földeteket mert ugye ez egy stratégiai játék...
Pontosan. Ez helyes meglátás. Éppen ezért nem kell szabályt módosítani.
Oda vissza megy a szívás ha nem vagyunk halylandóak alkalmazkodni a környékhez. Ha én 10% barakkal várom az orkod, tutti hogy beütsz, akár többször is. Ha te kocsma nélkül szaladgálsz akkor valószínű lelopnak, vagy ártóznak.

De itt szerintem azért is nem szabad szabályt módosítani, mert még deffenzívebb lenne a játék. Ha még több málusz szigetelné el a környező országokat. Illetve a lehetőség adott mindenkinek hogy nagy klánba lépjen...( És itt nem feltétlen a 10fős klánról beszélek)

De gondolom ennek a szabálymódosító ötletnek, nincs köze ahoz hogy Te hamarosan, gondolom egyedül vagy max 2 fős klánban nekiindulsz a csúcsot újból meghódítani... Mert azért lássuk be, sok "ismerős" orra elött kell elszáguldanod, hogy újra feljuss... És egy esetleges +málusz jól is jöhetne.
Bár nincs kétségem hogy újra feljutsz, vagy csatával vagy inkább fedezéssel...

De aki azt írta hogy támogat minden olyan ötletet, ami csökkenti a fedezgetős játék előnyét azt kérdezem ezt mire alapozza? Mert szerintem ez pont annak segít. Még kevesebb lehetőséget ad az atrocitásra... De ha mindenképp változtatni akartok, akkor egyet értek nem tudom én kivel, azzal aki szerint ne legyen semmire se málusz. Se hadira se tolira se varira.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése vagy megszüntetése Serg Megbeszélések 24 01-13-2008 09:45
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 18:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu