Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1241  
Old 01-08-2008, 20:47
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Kárt szenvedő mindig van. Szerintem az is kár elszenvedése, hogy például lassabban haladok, mint az, akinek például utalnak.
De nézzük a gabona kirakását. Igazad van abban, hogy mindenki megveheti az olcsón kirakott gabonát. De csak a kis klán tudja biztosan, hogy lesz a piacon olcsó gabona. Ezért sokkal kisebb tartalékokkal is kimehetnek kisklánba. Tehát gyorsabban fejlődhetnek, mint mások. Tehát azok ellen irányul, akik nem használnak ilyen nagyon tágan értelmezett JKSZ-t.

Szerintem a gabona kirakása is büntethető, ha például itt a fórumon a nagy klán vezére leírja, hogy a kis klán azért is volt olyan eredményes, mert ő rendszeresen olcsó gabonával támogatta őket. Ehhez hasonló beismerése volt például Wandnak, amikor beismerte, hogy több országot visz. Repűlt is.
az igen tágra mért jksz ed re van igazi szabálytalanság: piaci info kiadása



a wandos eset teljesen más. olcsó gabonát kirakni, pláne árában, tehát nem 1 aranyért nem szabálytalan.

bármikor beírhatnám 1/a klánfórumra, hogy vigyük le a gabona árát, vagy emeljük fel csak úgy heccből.

van akinek jól jönne, valakinek rosszul.
ilyen badarságot meg senki nem írna, hogy azért volt eredményes egy kis klán, mert olcsó gabona volt a piacon, mert egyszerűen nem lenne igaz...

(de még a gondolat menet sem frankó nekem. ha kis klánként biztosra akarnék menni a dolgomra, nem olcsó gabonát szeretnék a piacon látni egyfolytába, amit bárki bevehet, hanem a klánnak tartalékolnék be annyi gabonát amennyit csak tudok minden országba a klánban, hogy minél többet tudjunk a piacról hazatért árukból pótólni a klánrakiba)

a gabonát bárki beveheti, biztos találnál olyan klánt az A ban, aki beveszi az olcsó gabonát és vissza teszi drágábban, és keresni akarna vele...

azt ugye nem állítod, hogy minden olyan klán benne van az olcsó gabona jksz-be, akik be tudnák venni...
mert csak így működne az olcsó gabona projekt.

Sponsored Links
  #1242  
Old 01-08-2008, 21:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
Ákos, amikor az az ori, ami kizárólag 4 másik orit enged be magához területre, miután szabira ment, a szabi alatt távolt néz a 0 varázslójával, majd ész nélkül visszajön és töröl, mert nem a megfelelő orik jönnek felé, az elég látványos, vagy mondjuk úgy "minősített" esete a jksz-nek

ha neked a valóságban ilyen eseteket kéne védened, felkopna az állad

nem tud a piacról bevenni varázslót és távolt nézni?
látta, hogy jön felé a sereg és törölt...
az hogy ezt mikor tette meg, a sok ütésközül melyik előtt volt pont gépnél hogy töröljön , ha nem nézett távolt, nem tudod bizonyítani...

de sokkal jobbat mondok, nem is kell bizonyítani a törlő orival szemben semmit

a játékban van egy olyan lehetőség, hogy BÁRMIKOR törölheted az országod , akármilyen okból.

lehet az jksz, csalás, multi, akármi.
törölni büntetlenül lehet.

azért írok néhány hülye példát:

- nem akart ő épp akkor törölni, de az asszony leült a gép elé , és adott az érzésnek, mert a faszi gép előtt ült a mágikus 5 napban és elege lett belőle
( volt már rá példa korábban)

- épp akkor találta meg végre a törléshez szükséges e mail címét amit eddíg nem talált

stb stb...

nem sokára ott tartunk, hogy mivel egyből regelt újra, az is BIZONYÍTHATÓAN CSALÁS, mert biztos ő kapja majd vissza a földet...

a sok ütés után, ha bármelyik is bizonyítható lett volna hogy jksz, biztos vagyok benne, szerintem, ( remélem ) hogy anarchba lennének már...

bizonyíték nélkül ez nem megy, amit leírtatok mégha egyértelmű is , kevés.
  #1243  
Old 01-08-2008, 21:08
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
nem tud a piacról bevenni varázslót és távolt nézni?
látta, hogy jön felé a sereg és törölt...
az hogy ezt mikor tette meg, a sok ütésközül melyik előtt volt pont gépnél hogy töröljön , ha nem nézett távolt, nem tudod bizonyítani...

bizonyíték nélkül ez nem megy, amit leírtatok mégha egyértelmű is , kevés.
látszik, hogy nem voltál benne a bizniszben
ezek 0 épületes orik, amikben nincs épület, már mind felgyulladt
ergo, 0 templommal jött rá, hogy rossz sereg megy felé
természetesen krónikáztak rá, vagy akinek elütötték a seregét, felhívta

de persze, ettől én még nem is mondanék semmit, ha ez egyszeri eset lett volna
de ez kb. a kétszázadik volt, megvan nekem egy txt. file-ban, és azóta is megy
  #1244  
Old 01-08-2008, 21:14
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ehh mekkorát tévedsz. sajnos nem olvastad, vagy nem értelmezted amit korábban írtam, ezért még 1x.

begömbözök egy országot aki nem szövetségesem, és látom hogy az ő gabonáját veszem a piacról az összegből.
beírom a saját szövifórumomra, hogy xy gabonája van kinn, látom a gömbökből, én ezt ugyan beveszem. Azaz 100 % osan bizonyítom, hogy TUDOM kinek a gabonáját veszem be. TUDATOSAN veszem be !!!

A Te olvasatodban ez JKSZ, én szerintem meg a játék adta lehetőség, ami nem szabálytalan.sima piaci vásárlás.

Költői kérdés , hogy melyik verzió a hivatalos...

a vásárlás semmiképp nem lehet szabálytalan, a megbeszélés igen.
vajon hány eset volt eddíg a hódban, hogy a piaci utalásokat üziben beszélték meg?

Tehát ha én egy másik játékost aki nem a szövetségesem direkt előnyhőz juttatok az nem játékon kivüli szövetség??? akkor mi? a császár földi helytartójától segély???
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #1245  
Old 01-08-2008, 21:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
az igen tágra mért jksz ed re van igazi szabálytalanság: piaci info kiadása
Ha a fórumra kiírok valamilyen piaci infot, az piaci info kiadása. Ha egy szövin kívülivel megbeszélem, hogy milyen piaci manővert hajtunk végre, az JKSZ az én értelmezésem szerint.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
a wandos eset teljesen más. olcsó gabonát kirakni, pláne árában, tehát nem 1 aranyért nem szabálytalan.
Kirakni természetesen nem szabálytalan. De ha egyeztetem egy szövin kívülivel, az szerintem szabálytalan.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
bármikor beírhatnám 1/a klánfórumra, hogy vigyük le a gabona árát, vagy emeljük fel csak úgy heccből.
Tudom, hogy teljesen tönkrevághatnátok az 1A-t csak úgy heccből. Becsületetekre válik, hogy nem teszitek. Nem vagyok benne biztos, hogy én a helyetetekben nem szórakoznék-e többet a piaccal...

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ilyen badarságot meg senki nem írna, hogy azért volt eredményes egy kis klán, mert olcsó gabona volt a piacon, mert egyszerűen nem lenne igaz...

(de még a gondolat menet sem frankó nekem. ha kis klánként biztosra akarnék menni a dolgomra, nem olcsó gabonát szeretnék a piacon látni egyfolytába, amit bárki bevehet, hanem a klánnak tartalékolnék be annyi gabonát amennyit csak tudok minden országba a klánban, hogy minél többet tudjunk a piacról hazatért árukból pótólni a klánrakiba)

a gabonát bárki beveheti, biztos találnál olyan klánt az A ban, aki beveszi az olcsó gabonát és vissza teszi drágábban, és keresni akarna vele...

azt ugye nem állítod, hogy minden olyan klán benne van az olcsó gabona jksz-be, akik be tudnák venni...
mert csak így működne az olcsó gabona projekt.

Ez csak egy példa volt. Természetesen a gabona projeckt nem az optimális módja a kis klán segítésének.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #1246  
Old 01-08-2008, 21:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
az igen tágra mért jksz ed re van igazi szabálytalanság: piaci info kiadása
látom még mindig nem érted, hogy az fórum szabály, semmi nem tiltja hogy a piacról beszélgessek vkivel zöldben. mondjuk megkérdezzem hogy B-ben mennyi a nyers, a kati stb...

Attól hogy a jelenlegi jksz jelentő, csak ellenem irányuló jksz-re van, még nem jelenti azt hogy csak az a jksz. de ha értelmezed a nevet, te magad is rájössz.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #1247  
Old 01-08-2008, 21:36
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
látom még mindig nem érted, hogy az fórum szabály, semmi nem tiltja hogy a piacról beszélgessek vkivel zöldben. mondjuk megkérdezzem hogy B-ben mennyi a nyers, a kati stb...

Attól hogy a jelenlegi jksz jelentő, csak ellenem irányuló jksz-re van, még nem jelenti azt hogy csak az a jksz. de ha értelmezed a nevet, te magad is rájössz.



ezek szerint az , hogy megkérdezem mennyi B ben a kő ára, SZERINTED ugyan az, mint megírom neki hogy:

- tettem ki 500 ért jóval ár alatt most 10 000 et

- most van kinn 50 000 ért cuccom...

- rúna van kinn 1 aranyért 100 millió, éppen most tettem ki

szerinted ez nem szabálytalan, illetve csak fórum szabály, mert a hódban nincs ilyen szabály.
akkor próbáld ki pls, és jelentsétek is vele magatokat...

thx

ezért a nagyfokú tudatlanságodért megérdemelnél jó pár pirosat, sajna nem tudok adni.
  #1248  
Old 01-08-2008, 21:57
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post



ezek szerint az , hogy megkérdezem mennyi B ben a kő ára, SZERINTED ugyan az, mint megírom neki hogy:

- tettem ki 500 ért jóval ár alatt most 10 000 et

- most van kinn 50 000 ért cuccom...

- rúna van kinn 1 aranyért 100 millió, éppen most tettem ki

szerinted ez nem szabálytalan, illetve csak fórum szabály, mert a hódban nincs ilyen szabály.
akkor próbáld ki pls, és jelentsétek is vele magatokat...

thx

ezért a nagyfokú tudatlanságodért megérdemelnél jó pár pirosat, sajna nem tudok adni.
Ákos ennyire érthetetlen nem lehetsz.nem mondtam hogy nem szabálytalan, hanem azt hogy piaci információt igenis irhatsz zöldben, vagyis olyan indokkal nem lehet szabálytalan,hogy piaci infót adtál ki.!!! A piaci információt fórumra tilos kiirni. ha ezeket te leirod vkinek zöldben, nem azért fogod kapni a tiltást/átrakást mert piaci infót adtál ki... és nyugodt lelki ismerettel másolnám be neked zöldben egy csoport piaci árait amit te nyugodtan jelenthetnél... De erről Ati-t kéne megkérdezni sztem és nem itt szócsatázni...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #1249  
Old 01-08-2008, 22:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ákos ennyire érthetetlen nem lehetsz.nem mondtam hogy nem szabálytalan, hanem azt hogy piaci információt igenis irhatsz zöldben, vagyis olyan indokkal nem lehet szabálytalan,hogy piaci infót adtál ki.!!! A piaci információt fórumra tilos kiirni. ha ezeket te leirod vkinek zöldben, nem azért fogod kapni a tiltást/átrakást mert piaci infót adtál ki... és nyugodt lelki ismerettel másolnám be neked zöldben egy csoport piaci árait amit te nyugodtan jelenthetnél... De erről Ati-t kéne megkérdezni sztem és nem itt szócsatázni...
szó sincs az adott csoport piacáról

rajtad kívül ezt nem írta egyszer sem senki...

a saját piaci áruidról van szó, amiről nem adhatsz ki infot...

gőzőm sincs ,hogy jön egyáltalán ide a te beírásod a piacon kinn lévő áruk aktuális áraival

de ha már felhoztad, szerintem azt is szabálytalan elárulod zöldben, hogy az aktuális áruból van e kinn vagy sem,szövin kívül, mert azért van a 3-5 piacod, hogy te magadnak megnézd.

de hangsúlyozom az előző több 100 beíráshoz ennek semmi köze, amit írsz.

Last edited by Hóhér; 01-08-2008 at 22:07..
  #1250  
Old 01-08-2008, 22:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
szó sincs az adott csoport piacáról

rajtad kívül ezt nem írta egyszer sem senki...

a saját piaci áruidról van szó, amiről nem adhatsz ki infot...

gőzőm sincs hogy jön egyáltalán ide a te beírásod a piacon kinn lévő árukkal kapcsolatban
MERT PIACI INFORMÁCIÓ AZ IS!!! ha te azt mondod hogy zöldben is tilos piaci infót kiadni, akkor ezt se lehetne!!! nem érted, hogy az hogy piaci információ kiadása tilos, nem erre vonatkozik??? saját piaci áruinfóimat is nyugodt szivvel közölném veled, ha most lenne...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 01-08-2008 at 22:09..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu