Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 10-16-2007, 10:33
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Tudom:P
Csak úgy említettem egy példát. :P

No mindegy. Mindenki azt üt, akit akar.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 10-16-2007, 13:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Hmmm..ebben igazad van, csak éppenséggel a hadik több kárt tudnak okozni szerintem
Nekem speciel még soha nem fordult meg a fejemben, hogy tolikkal ártsak egy kitiltottnak Eszembe nem jutott volna

Pl ott a gnóm, 2-3 milla tekivel a piacon. Tudsz a 7-800 hekijéből annyit elhozni, hogy a kár legalább megközelítse annak a tartaléknak az elvesztését? Szerintem nem. Egy kitiltott országnak tolikkal sokkal több kárt tudsz okozni mint bármi mással...
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #83  
Old 10-16-2007, 14:03
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Pl ott a gnóm, 2-3 milla tekivel a piacon. Tudsz a 7-800 hekijéből annyit elhozni, hogy a kár legalább megközelítse annak a tartaléknak az elvesztését? Szerintem nem. Egy kitiltott országnak tolikkal sokkal több kárt tudsz okozni mint bármi mással...
erről vitatkozhatnánk, de nem fogunk, mert az nem ez a topic
ugyanis szerintem nem csak kitiltott orikra érvényes ez
csakhogy a toli készültségfüggő
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #84  
Old 10-16-2007, 14:20
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Készültségfüggő.
De egy félelf tolvaj 56x lop le egy nap.
Egy haditól sem láttam még 56 akciót egy nap alatt.
Szóval azért a tolinál is van némi titkos fegyver a puttonyban.
Reply With Quote
  #85  
Old 10-16-2007, 14:26
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
erről vitatkozhatnánk, de nem fogunk, mert az nem ez a topic
ugyanis szerintem nem csak kitiltott orikra érvényes ez
csakhogy a toli készültségfüggő
Míg nagyobb hektárszámon adottesetben csak 4óránként tud 1 ember akciózni valakivel szemben.

Nézzükcsak... Te egy kör alatt le tudsz húzni egy gnómtól (könyvtárkulcs nélkül és bent van a tartaléka) 15*4-5000 tekit (hasszám fogalmam sincs mennyit, ráadásul fél-elf esetében ez kb 5 körönként megismételhető), míg esetleg a hadis tud fosztani egy nagyobbat (ami vsz meg sem közelíti a lopott teki értékét) vagy 1*, 2* beföldeli... többször képtelen, mert addigra túl mesze kerül.

Szerintem igenis több kárt lehet okozni sok esetben a tolikkal, mint sereggel vagy legalábbis minimum annyit.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #86  
Old 10-16-2007, 15:17
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ez attól függ, hogy mit akarsz. Csak ártani, vagy úgy ártani, hogy hasznod is legyen belőle. Ha nem akarsz hasznot, akkor hadi akciókal is hatalmas károkat lehet okozni.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #87  
Old 10-16-2007, 15:28
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ez attól függ, hogy mit akarsz. Csak ártani, vagy úgy ártani, hogy hasznod is legyen belőle. Ha nem akarsz hasznot, akkor hadi akciókal is hatalmas károkat lehet okozni.
Aki ismer tudja, hogy csak úgy nem ártok senkinek... Mészárolni, pusztítani a játék során, két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor mentem, akkor is a szövim kérésére.
Ugyabez a helyzet vari/toli akcióknál, nem szeretek ok nélkül kárt okozni, ha ez kell ahhoz, hogy beférjen a szövim, az más eset.

De ez már kicsit off.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #88  
Old 10-16-2007, 19:06
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Míg nagyobb hektárszámon adottesetben csak 4óránként tud 1 ember akciózni valakivel szemben.

Nézzükcsak... Te egy kör alatt le tudsz húzni egy gnómtól (könyvtárkulcs nélkül és bent van a tartaléka) 15*4-5000 tekit (hasszám fogalmam sincs mennyit, ráadásul fél-elf esetében ez kb 5 körönként megismételhető), míg esetleg a hadis tud fosztani egy nagyobbat (ami vsz meg sem közelíti a lopott teki értékét) vagy 1*, 2* beföldeli... többször képtelen, mert addigra túl mesze kerül.

Szerintem igenis több kárt lehet okozni sok esetben a tolikkal, mint sereggel vagy legalábbis minimum annyit.
Igazad van, csak nem mindegy, hogy egy kis tartalékot hozol el, vagy a szöviből 2 hadis (min. ennyi szokott lenni többnyire) vagy te egyedül 2szer beföldeled, és konkrétan károkat okozol...
Az, hogy elviszel valamennyi tekit, hát istenem, max gyűjtöget még kicsit...de ha beföldeled 2szer, esetleg 4szer (2 hadi esetén), akkor veszik a föld, vesznek az egységek, stb...az szerintem nagyobb kár...

Biztos azért gondolom így, mert nem vagyok egy milliárdokat felhalmozó típus, és eddig, ami legrosszabb érhetett, az az volt, ha beütöttek
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #89  
Old 10-16-2007, 23:13
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
Igazad van, csak nem mindegy, hogy egy kis tartalékot hozol el, vagy a szöviből 2 hadis (min. ennyi szokott lenni többnyire) vagy te egyedül 2szer beföldeled, és konkrétan károkat okozol...
Az, hogy elviszel valamennyi tekit, hát istenem, max gyűjtöget még kicsit...de ha beföldeled 2szer, esetleg 4szer (2 hadi esetén), akkor veszik a föld, vesznek az egységek, stb...az szerintem nagyobb kár...

Biztos azért gondolom így, mert nem vagyok egy milliárdokat felhalmozó típus, és eddig, ami legrosszabb érhetett, az az volt, ha beütöttek
Megintcsak nézőpont kérdése. Hisz oké, hogy egy szövi akár 4* is beverheti a delikvenst (3* felülről, ami már sokkal kevesebb kárt okoz.) földre... csoportfüggő, hogy ezt mennyire nehéz, vagy drága pótolni.

De kitiltás alatt pl. elérheti a szövi varisa, hogy ne csak a tolis férjen be hozzá, hanem akár a szövetség összes tagja.

Pro és kontra, mindkettőre lehet mondani, hogy több kárt okozol vele, hisz minden csoport és szituációfüggő...

Ha egy nagy tartalékokat felhalmozó országot lopsz le, annak valószínüleg ez jobban fog fájni, mintha bemasíroznál hozzá 4 sereggel földért, amit a tartalékaiból nyugodtan pótolhatna.
Viszont, ha beversz egy amúgy szegény országot, ott valóban igaz, hogy sereggel több kárt okozhatsz.

Továbbra is azt mondom, hogy egyformán kell megitélni.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ország lefagyasztása, amíg ország másik megelőzi NorB Megvalósult javaslatok 284 07-25-2008 17:33
Több ország irányítása -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 09-11-2006 13:15
1 ország vs. 2-3 ország BeeLord Stratégia & Tippek 18 08-17-2006 22:06
Több ország összekötésénél a szabi is legyen jelölve aúú Elvetett javaslatok 7 08-08-2006 00:25
Több ország összekapcsolása MiKoR Segítség 10 02-01-2006 00:18


All times are GMT +1. The time now is 22:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu