Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 08-02-2007, 09:11
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Mi másért lenne ott?
Azt én honnan tudjam) én csak azt tudom amit láttok)

lehet hogy egy bizonyos kör után már egyre növekvő leomlás lenne a célszerü

És nem azért hogy tönkretegyem a toposok játékát, de legalább közelebb kerülnének
mert ahogy nézegettem elég ha 2 naponta benéznek egyszer szinte akkora távolságok vannak
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 08-06-2007, 21:32
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én a magam részéről kétféle megoldást támogatnék, a lakosság által történő rombolás mértéke, függjön a moráltól és az időtől (1), és a termelés mértéke csökkenjen az idővel (2)
1. 20% alatti morálnál a lakosság végezzen komoly pusztítást az oriban, ez lehet a tekercsek elégetése, a pénz elrablása, vagy tömeges gyújtogatás, hogy a magasan lévő ori gazdájának komolyan figyelnie kelljen az orijára
2. 10k top kör bőven sok, akkor már ne termeljen semmit az ország
Reply With Quote
  #63  
Old 08-12-2007, 19:12
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Bár lehet későn jutott eszembe, de ide egy szavazást be lehetne rakni.
Reply With Quote
  #64  
Old 08-12-2007, 19:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by zulu master View Post
Bár lehet későn jutott eszembe, de ide egy szavazást be lehetne rakni.
Én azt gondolom, hogy az emberek java szavazás nélkül is le tudja írni, hogy mi a véleménye a felmerült lejhetőségekről, illetve szükség esetén meg tudja fogalmazni saját gondolatait.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #65  
Old 08-12-2007, 19:55
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én azt gondolom, hogy az emberek java szavazás nélkül is le tudja írni, hogy mi a véleménye a felmerült lejhetőségekről, illetve szükség esetén meg tudja fogalmazni saját gondolatait.
Persze, ezzel egyet értek! Nem is e célból gondoltam, hanem a népszerű javaslatok közül lehetne szavazni. Mert mindegyik nem kerülhet be a játékba, márcsak azért sem, mert nem férnének meg egymás mellett.
De ha nem, hát nem...
Reply With Quote
  #66  
Old 08-12-2007, 19:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by zulu master View Post
Persze, ezzel egyet értek! Nem is e célból gondoltam, hanem a népszerű javaslatok közül lehetne szavazni. Mert mindegyik nem kerülhet be a játékba, márcsak azért sem, mert nem férnének meg egymás mellett.
De ha nem, hát nem...
Csak hogy témánál maradjunk... eddig nem derült ki, úgyhogy megkérdezem, hogy szavazás nélkül Te például melyik verziót támoghatnád, főleg MIÉRT, és a többit miért nem? Ha más ötleted van, akkor mi az?

Tudom, hogy sokkal egyszerűbb leadni egy szavazatot az "egyéb" rublikára, de egy megbeszélés nem erről szól.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #67  
Old 08-12-2007, 20:30
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Csak hogy témánál maradjunk... eddig nem derült ki, úgyhogy megkérdezem, hogy szavazás nélkül Te például melyik verziót támoghatnád, főleg MIÉRT, és a többit miért nem? Ha más ötleted van, akkor mi az?

Tudom, hogy sokkal egyszerűbb leadni egy szavazatot az "egyéb" rublikára, de egy megbeszélés nem erről szól.
Bár már asszem leírtam vagy legalábbis körvonalakban, de ha már kérdezted rendben leírom. Lehet már csak holnap.
Reply With Quote
  #68  
Old 08-13-2007, 17:49
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Bár már a 4. 5. oldalon leírtam mit gondolok, de elírom még1x:
Bocs a hosszáért, a fele idézet, hogy ne kelljen visszakeresni.

Ezeket támogatom:
1. Az idő előrehaladtával egyre jobban romoljon a morál, és a gyújtogatás mértéke is a körönkénti esetleges 1 épületről emelkedjen meg körönként egyre több épület felgyújtására.
2. Ne csak házakat és barakkokat gyújtsanak, hanem minden más épületet is, ami az adott országban van.
3. "extrém alacsony, (25%) alatti morálnál a lázongó civilek kifosztják az államkasszát, minta fosztogatás lenne. (persze rúnát is gabonát is)." - Pl naponta 2-3%-al növekedne a fosztás mennyisége
Hogy ne 1800 körnél, hanem 2000-nél kezdődjön el a top miatti morál romlás...hát kibírható az a 200 +kör, 3% körönkénti morálromlást jelent. Nekem mind1, hoyg bekerül-e vagy sem, ha kellesz kibírom.


richardka:
"A másik megjegyzésem

Nem a topos oriknál van a nyers egy része, nem is értem miért ezzel megy a pedálozás) általában lejjeb van az az ori akinél van a nagy mennyiség)

csak gondoltam megirom hogy ezzel már ne mentegetözön senki se.
1. Hogy leszedni fentről
2. Kell a top mert ök igazgatják a piacot"

Szerintem csak részben van igazad. A topos, főleg a csúcson lévő oriknál van a nyers és a pénz is, sőt igazgatják is a piacot rendesen egyes csoportokban. DE! Ezek a pénzek elkezdenek szépen lefelé vándorolni. Tiszta sci-fi nem?

Palking:
"Sziasztok!

Nekem ez a javaslat tetszik azzal, hogy 2k top kör után exponenciálisan csökken a termelés 7k körig. 7k top körnél tovább nincs termelés. Azért ez súlyozva kb. 3-3500 kör fullos termelést jelent, ami majdnem fél év normál csoportban. Ez alatt megszedheti magát az aki szabályosan felért oda, és a csökkenő termelési periódusban vagy a végén van ideje átépülni. Akik meg most ott vannak, azoknak biztosítanék egy átmeneti periódust, viszont nem 0-ról indítanám a topköreiket a szabály bevezetésekor, hanem 20%-kát venném a jelenleginek, tehát ha 17k kör óta ott van, akkor már 3400 top körnál tartana a számláló a termeléscsökkenés tekintetében."

4. Szerintem reális az lenne, ha 3k top körnél csökkenne exponenciálisan a termelés max 5-6k körig. Aztán nuku termelés. Aki már túllépte a 5-6k értéket, annak simán kellene lenni annyi tartaléka, hogy ne aggódjon emiatt. Talán a főoldalon feltűnteni hogy ilyen változás lesz készüljenek fel.
A termelés latt én a bányákat, a kovácsműhelyeket és a könyvtárakat értem.

És az 1. és 2. pontot ehhez kellene hozzáigazítani, mert akkor valszeg a csúcson lévő orik fokozatosan átépítenék a termelő épjeiket házakká.

"Legyen mindenhol minimum föld, ahogy most az A-ban és B-ben van. Ezzel kapcsolatban vannak a legnagyobb aggályaim, hiszen jelenleg a minimum föld nem lehet több, mint a fellépési határ. Ez a módosítás ebben a formában nem érne el semmit. A minimum föld maximum fölé emelése viszont hogy is mondjam csak, elég "érdekesen" nézne ki. "
- Szerintem se érne el semmit, és ha a max fölé lenne emelve az abszurd...

Amit már előttem is idéztek:
Súgó/feljutás:
"A játék egyik lényeges célja, hogy folyamatosan egyre feljebb és feljebb juss a csoportok között, lásd csoportrendszer súgó, így egyre jobb és jobb játékosokkal kerülj össze. "

Last edited by zulu master; 08-13-2007 at 17:51..
Reply With Quote
  #69  
Old 08-13-2007, 20:27
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem egyáltalán nem abszurd, ha a minimum föld a maximum felett van. Ha valaki jóval a maximum felett van, akkor nyilván a minimum föld is a maximum fölé kerül. Miért lenne ez zavaró? A kiírás miatt?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #70  
Old 08-13-2007, 20:56
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Többek között igen azért is de gondolj bele.
Ati 2 dolgot írt: egyik ha minden szintre érvényesül, akkor valszeg 5,4,3-ban a minimum heki a max lenne és így semmi eredmény. Ha a minimum túlmehetne a maxon annak sincs sztem értelme. Ha pl 2-ban felmegy valaki 2400 hekire, akkor 2040 hekinél lenne a minimum, most 5-ben is menjen fel eddig?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabisok gyengitése a topban! Rém Elvetett javaslatok 2 01-03-2007 22:34


All times are GMT +1. The time now is 19:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu