Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Kérdés alatta
Csak te érzed úgy. 26 83.87%
Én is így érzem. 3 9.68%
Gazdasági szakember vagyok, nem stratéga. 2 6.45%
Voters: 31. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-07-2007, 10:31
Dasein Dasein is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 92%
Thumbs down

Szerintem nem jó ötlet bonyolítani a kati- és tekipiacot. Éhezés esetén mit lehetne tenni az egységeladáson kívül, ha nincs pénz gabit vásárolni?

A tekikopás indoklása a súgó szerint: "A tekercsek azonban tönkremennek a használattól. A tudósok forgatják, olvassák a tekercseket, így azokon az írás elmosódik, a papír esetleg elszakad. Minél nagyobb az országod, annál több tekercsed megy tönkre." A piacon ugyebár nem forgatja senki, nem hurcibálják ide-oda, csak csücsül szépen a gyékényen.

Ha a teki kopik a piacon, amortizálódhatna a nyersi is. A fát ehetné a szú, a fém rozsdásodhatna, a gabonát meg felfalhatnák az egerek.
Sponsored Links
  #12  
Old 08-07-2007, 10:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by kuku View Post
Erre az egészre annyit mondanék, hogy kár volt megnyitni a témát, mert nem egy életképes javaslat
Eddig azon túl, hogy "de jó", "de rossz" nem írtál egyik témához se semmit. Ezért kár volt a fórumra jelentkezned, és ha ezt folytatod, akkor nagyon gyorsan el is fogunk egymástól búcsúzni. Vagy fejtsd ki a véleményed, vagy ne írj felesleges beírásokat.

Köszönöm megértésed.
__________________
Hódító * Queosia
  #13  
Old 08-07-2007, 10:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dasein View Post
Szerintem nem jó ötlet bonyolítani a kati- és tekipiacot. Éhezés esetén mit lehetne tenni az egységeladáson kívül, ha nincs pénz gabit vásárolni?

A tekikopás indoklása a súgó szerint: "A tekercsek azonban tönkremennek a használattól. A tudósok forgatják, olvassák a tekercseket, így azokon az írás elmosódik, a papír esetleg elszakad. Minél nagyobb az országod, annál több tekercsed megy tönkre." A piacon ugyebár nem forgatja senki, nem hurcibálják ide-oda, csak csücsül szépen a gyékényen.

Ha a teki kopik a piacon, amortizálódhatna a nyersi is. A fát ehetné a szú, a fém rozsdásodhatna, a gabonát meg felfalhatnák az egerek.
a régi hasonló topicban is elmondtam, de itt is: szerinted a piacra repül a teki???
szted a középkori piacokon nem fogdostak agyon mindent???
amúgy a kati az nekem se tetszik, a tekikopást meg mindig is támogattam.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #14  
Old 08-07-2007, 10:39
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ezek szerint nem világos a lényeg
nem a tartalékolás nehezítése a cél, hanem a megszüntetése
hogy ne csak pár száz fanatikus játéka legyen, hanem inkább pár ezer
a teki kopás nem jelentékeny probléma, mert kophatnak azok a tekik körönként is
  #15  
Old 08-07-2007, 10:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
ezek szerint nem világos a lényeg
nem a tartalékolás nehezítése a cél, hanem a megszüntetése
He?

Már miért kellene a tartalékolást megszüntetni?

Hogy a mostani toposokat az égvilágon senki ne érhesse utól soha az életben?
__________________
Hódító * Queosia
  #16  
Old 08-07-2007, 10:45
kuku kuku is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig azon túl, hogy "de jó", "de rossz" nem írtál egyik témához se semmit. Ezért kár volt a fórumra jelentkezned, és ha ezt folytatod, akkor nagyon gyorsan el is fogunk egymástól búcsúzni. Vagy fejtsd ki a véleményed, vagy ne írj felesleges beírásokat.

Köszönöm megértésed.
A téma szerint kopjanak a tekercsek és kelljen etetni a katonákat. Na hát mondjuk akik katonákból szerzik a pénzüket, ezt kapásból megszívnák. Aztán mi van azokkal, akiknek lerombolnak 100 hekit és ki kell tenni a katonákat a piacra. A lerombolt épületek között ott vannak a tanyák is. Nem lenne miből etetni. Akkor ezekkel mi lenne? Kapásból elvesztenék a seregüket és a pénzüket is, sőt még újjá is kéne építeni nagy területet. Múltkor nekem is leromboltak 120 hekit, el kellett adnom többezer varázslót, harcost, tolvajt. Ebből nagy vagyon jött be, amiből újra tudtam magam építeni és még a seregem újratoborzását is megkezdtem. Ha nyersibe kerülne ilyenkor a piacon lévő egyságeink eltartása is, akkor csa azt tudtam volna csinálni, hogy :
- jóval olcsóbban kiteszem egységeim a piacra, hogy hamar megvegyék és legalább egy kis bevételem legyen
- ha ezt nem teszem, elveszik az összes és majd hosszú idő után nagynehezen újra képzem mindet
Szóval a saját példámból ez óriási hátrányt jelentene. Így is 1 hét volt, amígre újra maxon lettem, de ha nem lett volna pénzem az eladott seregekből, akkor ez sokkal tovább tartott volna.

(most kifejtettem, így már érthetőbb...)
  #17  
Old 08-07-2007, 10:50
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
He?

Már miért kellene a tartalékolást megszüntetni?

Hogy a mostani toposokat az égvilágon senki ne érhesse utól soha az életben?
hogy a kezdők ne fussanak bele az 5-ös csopi közepén több milliárdos vagyonnal rendelkezőkkel
  #18  
Old 08-07-2007, 10:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
hogy a kezdők ne fussanak bele az 5-ös csopi közepén több milliárdos vagyonnal rendelkezőkkel
Az érem másik oldala: hogy a kezdők ne tudjanak soha tartalékokat összeszedni, és soha ne tudják felvenni a harcot a nem kezdőkkel.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 08-07-2007, 10:52
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kuku View Post
A téma szerint kopjanak a tekercsek és kelljen etetni a katonákat. Na hát mondjuk akik katonákból szerzik a pénzüket, ezt kapásból megszívnák. Aztán mi van azokkal, akiknek lerombolnak 100 hekit és ki kell tenni a katonákat a piacra. A lerombolt épületek között ott vannak a tanyák is. Nem lenne miből etetni. Akkor ezekkel mi lenne? Kapásból elvesztenék a seregüket és a pénzüket is, sőt még újjá is kéne építeni nagy területet. Múltkor nekem is leromboltak 120 hekit, el kellett adnom többezer varázslót, harcost, tolvajt. Ebből nagy vagyon jött be, amiből újra tudtam magam építeni és még a seregem újratoborzását is megkezdtem. Ha nyersibe kerülne ilyenkor a piacon lévő egyságeink eltartása is, akkor csa azt tudtam volna csinálni, hogy :
- jóval olcsóbban kiteszem egységeim a piacra, hogy hamar megvegyék és legalább egy kis bevételem legyen
- ha ezt nem teszem, elveszik az összes és majd hosszú idő után nagynehezen újra képzem mindet
Szóval a saját példámból ez óriási hátrányt jelentene. Így is 1 hét volt, amígre újra maxon lettem, de ha nem lett volna pénzem az eladott seregekből, akkor ez sokkal tovább tartott volna.

(most kifejtettem, így már érthetőbb...)
éhezés estén a nép megy el, nem a jól képzett katonák
ha jó áron rakod ki a katikat gyorsan elmennek
úgyan ott vagy
  #20  
Old 08-07-2007, 10:55
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az érem másik oldala: hogy a kezdők ne tudjanak soha tartalékokat összeszedni, és soha ne tudják felvenni a harcot a nem kezdőkkel.
ha nincs tartalék, vagy csak észszerű, akkor felvehető a harc
de nem hiszem, hogy egy kezdő képes felvenni a harcot egy rókával
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu