Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok
Register Stats Members List Today's Posts

Fantasy, szerepjátékok Fantasy, RPG, szerepjáték

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #541  
Old 07-30-2007, 14:40
Bayard Bayard is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

hat, 13 éve játszom, elég lelkes vagyok))
de ki az a Zé???
Reply With Quote
Sponsored Links
  #542  
Old 07-30-2007, 16:36
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bayard View Post
Értem, akkor majd jelezz kinek kell írni és mit
Átgondoltam. Mivel Z-nél így-úgy félig meddig NJK-ként játszani fogok, így nekem inkább ne írj semmilyen üzit a kariddal kapcsolatban.
Quote:
Originally Posted by Bayard View Post
...de ki az a Zé???
Az online játékok közt ő meséli az Ezüst Hold Könnyeit. Hosszabb nevén Vérgyöngytyúk Z, röviden Z
(Még hosszabb nevén Z a Vérgyöngytyúkok Ura, de az nem fért ki becenévnek ide )
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #543  
Old 07-30-2007, 19:44
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Így van, el kell a friss hús, bár a fagyasztó elég jól teljesít

A toroni csapatba lenne egy versenyzőm, de róla csak jót és szépet, jelenlétében pedig még azt sem

A pyar csapatba meg valszeg vagy Farkassal vagy Atyával neveznék, ha még akkor is a kárpit innenső oldalán kalandoznak
Reply With Quote
  #544  
Old 07-30-2007, 20:49
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
A toroni csapatba lenne egy versenyzőm, de róla csak jót és szépet, jelenlétében pedig még azt sem
Hmm... most kíváncsi lettem...
Ha majd alakul a ki hova kérdés (egyébként akár már most alakíthatjátok, mondjuk stipi-stopp, én itt leszek módszerrel ) akkor részletesebben is szívesen hallanék róla
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #545  
Old 07-30-2007, 23:04
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris View Post
Hmm... most kíváncsi lettem...
Ha majd alakul a ki hova kérdés (egyébként akár már most alakíthatjátok, mondjuk stipi-stopp, én itt leszek módszerrel ) akkor részletesebben is szívesen hallanék róla
Stipi-stop toronoldal. A nevezett versenyző még bizonytalan.
Massa Rex válaszát látva, felmerült bennem, jól értem hogy egy játékos egy oldalt stoppol?
Reply With Quote
  #546  
Old 07-30-2007, 23:16
Bayard Bayard is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

bakker, nem szeretem toroniakat, stipistop pyarroni oldal, az akkor megkeresem Z-t mondjuk nem ily időpontban
Reply With Quote
  #547  
Old 07-30-2007, 23:34
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Huhh.. sorry, de hát a gyerek átka a hozzáidomuló szülő

Szal Mondrum uraság kedviért (asszem így kell írni a nevit aki a Bayard eredetben, de nincs erőm előszedn most a könyvekt. ) lenni én vagyok Z (vagyis ez csak a gépelésem, reálban és fáradtan még agyamentebb vagyok.

A pyarr részről induló keresztbekavarós banda vezénylése leszek, vagy mi a szösz (persze csak ha közfelkiabálással el lesz fogadva, amit (tekintettel a megfelelő mennyíségű robbanófejre és az érintőbillentyű érzékenységére a remegő kezem alatt) igencsak ajánlok )

Megkötések és engedmények amiket mindenképpen kéretik karialkotásnál figyelembe venni:
1., A kezdettől játszókra vonatkozóan:
Kötések:
-származási hely, kizárólagosan pyarroni terület, vagy a pajzs államok valamelyike (de hajrá lehet meggyőzéssel próbálkozni, hogy miért is kellene oda dzsen mentalista a kráni renegát mellé. Ez persze csak példa, de per pill két ojjjan ország/kaszt van amit a felsoroltakon kívül beengedés a csapat. Lehet próbálkozni de annyit segítek, hogy az amund nekromata nem jöhet.
-Faj: Ember. (itt ismét lehet próbálkozni a meggyőzésről, de az "elf alkat" alapkövetelmény, úgyhogy a goblin árnyjáró és az ork tűzvarázsló megintcsak kiesett)
-Életkor: figyelembe veendő a karik kasztja és az, hogy gyakorlatlan "ügynököket" nem dobnak ki a mariana árok felett ólomcsizmában, ahogy totyogó vénségeket sem. Szóval harcos karik minimum 25-28 éves, max 50 év (embernél), mágiahasználóknál ez kissé eltólódik le és fel, mert ott konkrétan a karitól függő.
-Vallás: Kizárólag pyarr istenek, illetve pyarron által elfogadott és a területén bárhol Tűrt vallások. (ranagol, tharr ugrik és velük tart kaoraku meg egy rakat kissebb istenség)

"engedmények":
-A karik kidolgozásánál a játék kezdésekor lévő életkor -3 évig kéretik kidolgozni az előtörténetet, előéletet. Onnan gyakorlatilag bemesélés és "összeszoktatás".
-"Próbakaland": egy-vagy több rövid pár napos "küldetés" amit a közösen töltött évek alatt élnek meg a karakterek, összeszoktatás céljából. (A fő célom ezzel az, hogy az íjjász ne akarjamágikusan bűvölt folytóhurkával fedezni a kardrohamot indító diplomatát és a fejvadász ne bűvészkedjen varázslóbottal meg mindenféle medzsik könyvekkel. A karik ismerjék meg egymás stílusát és képességeit, szokjanak össze csapatba.)
-"Bónusz": a három éves együttdolgozás alatt szerzett új tulajdonságok, képességek, képzettségek (csak az indulás előtt, illetve a minikalandok alatt kerülnek "kinyögésre")


2. A később esetleg belépő-belépni szándékozó karakterekre vonatkozóan:
-Csak olyan faj-kaszt tagja lehet ami a csapat pillanatnyi tartózkodási helyén elfogadott, elismert, ugyanakkor pyarronban sem kelt ellenérzést. (de ne számolgassa senki, hogy "majd, ha elfendelbe érnek jövök a megtartómmal", mert itt rendesen bele fog "szólni" a csapat, hogy merre hány lépés és ha nincs szerencséd, az életben nem mennek mégcsak elf kolónia közelébe sem.)
-Kidolgozásnál életkor megkötés: minimum 30 év. (történésekbe az élete során bele fogok szólni, nagyjából a "belépési ideje" előtti 10-ik évtől.)

Még agyalok a dolgokon, de lehet nyugodtan kérdez aztán majd válaszolok amint tudok

Z
Reply With Quote
  #548  
Old 07-30-2007, 23:36
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bayard View Post
bakker, nem szeretem toroniakat, stipistop pyarroni oldal, az akkor megkeresem Z-t mondjuk nem ily időpontban
Hehe pedig pont most írtam kómásan.. hihihi..
Reply With Quote
  #549  
Old 07-31-2007, 06:32
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by naramis View Post
Stipi-stop toronoldal. A nevezett versenyző még bizonytalan.
Massa Rex válaszát látva, felmerült bennem, jól értem hogy egy játékos egy oldalt stoppol?
A nevezett versenyzőről majd tárgyalunk, ha látszik már, hogy a mostani karid túléli-e a kalandjait avagy mégsem...
Igen, jól érted, egy játékos egy oldal.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-31-2007 at 06:40..
Reply With Quote
  #550  
Old 07-31-2007, 06:39
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by VérGyöngyTyúk Z View Post
"engedmények":
-A karik kidolgozásánál a játék kezdésekor lévő életkor -3 évig kéretik kidolgozni az előtörténetet, előéletet. Onnan gyakorlatilag bemesélés és "összeszoktatás".
-"Próbakaland": egy-vagy több rövid pár napos "küldetés" amit a közösen töltött évek alatt élnek meg a karakterek, összeszoktatás céljából. (A fő célom ezzel az, hogy az íjjász ne akarjamágikusan bűvölt folytóhurkával fedezni a kardrohamot indító diplomatát és a fejvadász ne bűvészkedjen varázslóbottal meg mindenféle medzsik könyvekkel. A karik ismerjék meg egymás stílusát és képességeit, szokjanak össze csapatba.)
A fentebb idézettek nálam is "játszanak". Ilyen jellegű összemesélést én is tervezek, és preferálom a részletes előtörténetet (nem kell 200 oldalas regényt írni, de lehetőleg ne egy fél oldallal legyen elintézve a dolog).
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu