Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 07-23-2007, 16:31
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Reaktor Zoli egyik hsz-ben arról írt hogy a 10k kör óta termelő orikat úgy kellene felkényszeríteni magasabb szintre, hogy gazdaságilag kellene ellehetetleníteni. Azaz több kiadással járjon egy ilyen orit fenntartani mint amennyi bevételt tud szerezni.
Erre alapozva lenne egy kérdésem (talán első sorban Atihoz):

az túl egyszerű megoldás lenne ha pl. X TOP30% kör felett egyszerűen leállna a bányák termelése, a könyvtárak tekiírása, nem lehetne egységet képezni, nem termelne a templom rúnát, és az emberek nem fizetnének adót?
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 07-23-2007, 16:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
az túl egyszerű megoldás lenne ha pl. X TOP30% kör felett egyszerűen leállna a bányák termelése, a könyvtárak tekiírása, nem lehetne egységet képezni, nem termelne a templom rúnát, és az emberek nem fizetnének adót?
Így a szintlépésre se tudsz felkészülni, és méginkább maradsz ott, ahol vagy. Ez teljesen felejtős.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #33  
Old 07-23-2007, 17:30
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Így a szintlépésre se tudsz felkészülni, és méginkább maradsz ott, ahol vagy. Ez teljesen felejtős.
Nem létezik hogy valaki pl. legyen X=5.000 azaz 6800 kör alatt nem tud felkészülni a szintlépésre. De ha nem hát nem.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #34  
Old 07-23-2007, 21:35
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Reaktor Zoli egyik hsz-ben arról írt hogy a 10k kör óta termelő orikat úgy kellene felkényszeríteni magasabb szintre, hogy gazdaságilag kellene ellehetetleníteni. Azaz több kiadással járjon egy ilyen orit fenntartani mint amennyi bevételt tud szerezni.
Erre alapozva lenne egy kérdésem (talán első sorban Atihoz):

az túl egyszerű megoldás lenne ha pl. X TOP30% kör felett egyszerűen leállna a bányák termelése, a könyvtárak tekiírása, nem lehetne egységet képezni, nem termelne a templom rúnát, és az emberek nem fizetnének adót?
Nekem úgy tetszene, hogy mondjuk 2000 top körtől 12000 top körig folyamatosan csökken az összes termelés. 7000 top körnél 50%, 12000 top körnél pedig 0%. Bár a 12000 top kör túl soknak tűnik.
__________________
Egér a sajton... (#3744)

Last edited by -Fegya-; 07-23-2007 at 21:37..
Reply With Quote
  #35  
Old 07-23-2007, 21:41
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amiket most írok sokaknak szemet szúrhat, de szólás szabadság van (elvileg)

Már rég életbe kellett volna léptetni ennek a topicnak az értelmét valamilyen megoldással. Én épp ma akartam írni, de láttam hoyg már van egy ilyen téma. Ami most van az egy tökéletes kiskapu a maximum heki felett, de leginlább a csopi tetején lévő oriknak. Mit érdekli őket az a kis gyújtogatás és 0 morál, mikor 1. már szinte elérhetetlen magasságban vannak, de sereget ide is lehet küldeni, szép sorjában.... Csak ugyebár nem mindenkinek tetszik ez, mármint hogy feljutni szeretnének egyesek. Amolyan védők vannak és szépen keresztbe tesznek a feljutóknak!
A legjobb módja ha nehezítve lesznek az 1800 vagy a 2000 top kör felett. Az én elképzelésembe Reaktorét is belevinném, ugyanis jókat írt:
1. "növekvő mértékű gyujtogatás"
2. "extrém alacsony, (25%) alatti morálnál a lázongó civilek kifosztják az államkasszát, minta fosztogatás lenne. (persze rúnát is gabonát is)." Körönként foszthatnának a civilek egy bizonyos %-ot. Szerintem ez is lehetne növekvő mértékű. pl 1%-ról indúlna és 20-24 körönként nőne. Tudom 100 nap az már 100%, de ha túl szigorú 90%-nál megállhatna hogy zsoldra legyen pénz :P De akkor is 100 nap az már 2400 kör szóval....
3. "gyujtsanak fel könyvtárakat is a lázadó civilek, és az otthon lévő tekercsek is eléghetnek részben a könyvtártüzek miatt." Ez is jó ötlet, szintén egy bizonyos %-a az otthon lévő tekiknek éghetne porig úgyszint mehetne növekvő mértékben.
4. kicsit off: egy elég extrém ötlet jutott az eszembe. mi lenne ha pl véletlenszerűen, nem csak a piacról visszaérkező túl magas árú árukat rabolnák el rablóbandák, hanem a a piacra érkezőket is, amik szintél túl magas áron lettek kirakva. Azért írtam hogy ne minden esetben, mert van aki tényleg véletlen rak ki vmit drágában pl egy 0-val többet nyom, de még lehet esélye visszavásárolni. De ez amúgy se szokott gyakran előfordúlni, mármint hogy sikerül visszavenni. Ezzel lecsökkennének a piacon milliárdok utalásai.


Fontosnak tartom hogy akik kiemelten sok kört töltöttek egy adott csoport topjában pl. már 5000 vagy ennél több kört top30-ban töltött el ne érje meg maradni, mert iszonyat helyzeti előnyben van. Nagyrészt uralják a piacot.
Így belegondolva lehet után így is kijátszható lesz, de most nem írom le hogyan, nem akarok ötleteket adni az ilyeneknek. majd eldől mi lesz, ha életbelépnek a változások.

Quote:
Így a szintlépésre se tudsz felkészülni, és méginkább maradsz ott, ahol vagy. Ez teljesen felejtős.
Szerintem is nem igaz hogy több ezer kör alatt ne tudna felkészülni valaki, amúgy meg az ilyeneknek tartalékuk is van ám, szóval nem csóróskodnak.
Reply With Quote
  #36  
Old 07-23-2007, 21:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by zulu master View Post
Már rég életbe kellett volna léptetni ennek a topicnak az értelmét valamilyen megoldással.
Ezt gondold át mégegyszer.

Igazából nem látom, hogy miért zavar, mint átlagos játékost, hogy a piac mindig tele van olcsó áruval, hogy nem csak saját termelésre kell hagyatkoznod, és ezáltal erősebb országot építhetsz ki, vagy hogy másnak, akivel valószínüleg az életben nem fogsz összefutni játékon belül, pénze lesz.

Ezt a kirohanást, hogy "úristen, már rég életbe kellett volna léptetni", teljesen hihetetlennek tartom. Ez most lehet bunkó kérdés lesz, de ugye nem játszol néhány hétnél régebb óta?

Ha régebb óta játszanál, akkor valószínüleg tapasztaltad volna már, hogy ezek az országok nagyban hozzájárulnak a TE országod fejlődéséhez.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #37  
Old 07-23-2007, 21:58
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

a kettes pont szerintem nem éppen jó ötlet, sőt kifejezetten rossz... ugyanis 25%-os morál lentebbi orikban is előfordulhat, hogy ha jól lerengetik őket, és ezzel csak az amúgy is szegényeket sújtanánk, akiknek nincs pénzük pénzt osztani, hogy ne legyen 0 a morál
a hármasban látok fantáziát, de az otthon égő tekiknek nincs sok értelme, hiszen pénzosztással vagy odafigyeléssel ki lehet játszani
a negyedik nem tetszik, mert nem szimpatikusak nekem a piaccal mahináló dolgok
Reply With Quote
  #38  
Old 07-23-2007, 22:13
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
Hát én 5/u-ba ülök fent a topban játszok is nem termelek
Laziga: ezt a hazugságnak tűnő dolgot látatlanban sem hittem el (és szerintem senki más), de azért meglestem az épületlistádat és bebizonyosodott számomra amit sokan eddig is sejtettek (esetleg tudtak), így a továbbiakban értelmetlen bárminemű kommunikáció veled, és megkérlek, hogy ne is írd be ide a hazugságaidat, mert senki nem kíváncsi rá.

köszönöm
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
  #39  
Old 07-23-2007, 22:14
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt gondold át mégegyszer.

Igazából nem látom, hogy miért zavar, mint átlagos játékost, hogy a piac mindig tele van olcsó áruval, hogy nem csak saját termelésre kell hagyatkoznod, és ezáltal erősebb országot építhetsz ki, vagy hogy másnak, akivel valószínüleg az életben nem fogsz összefutni játékon belül, pénze lesz.

Ezt a kirohanást, hogy "úristen, már rég életbe kellett volna léptetni", teljesen hihetetlennek tartom. Ez most lehet bunkó kérdés lesz, de ugye nem játszol néhány hétnél régebb óta?

Ha régebb óta játszanál, akkor valószínüleg tapasztaltad volna már, hogy ezek az országok nagyban hozzájárulnak a TE országod fejlődéséhez.
Először is az átlag játékos fogalma relatív. Nem az zavar hogy olcsó áru van a piacon nagy tévedésbe vagy. Miből gondolod hogy én így értettem? Engem az zavar, mikor szépen felvásárolják majd kirakják pl 40 ezerért az árut egy adott fajtából. Majd szépen megvásárolja más, akinek sok pénze van és máris át lett utalva a pénz. Sok ilyen történik a csoportok csúcsain.

"Már rég életbe kellett volna léptetni ennek a topicnak az értelmét valamilyen megoldással." ezt meg arra értem aki több ezer kört van a top30 1800 és 2000 köre fölött.

Kb 1 éve játszom.

Igen lehet hogy nagyban hozzájárulnak, de ha jobban belegondolunk azzal ők is nagy hasznot húznak. És nem mindig olcsók azok az áruk, de ez már üzlet. Attól hogy "ellátják" nyersanyaggal, egységekkel és tekikkel a csoportot, máris nézzük el hogy kiskaput használnak? Elsőként a jelelegi morálbűntetés gyengeségére értem.

Last edited by zulu master; 07-23-2007 at 22:49..
Reply With Quote
  #40  
Old 07-23-2007, 22:29
zulu master zulu master is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
a kettes pont szerintem nem éppen jó ötlet, sőt kifejezetten rossz... ugyanis 25%-os morál lentebbi orikban is előfordulhat, hogy ha jól lerengetik őket, és ezzel csak az amúgy is szegényeket sújtanánk, akiknek nincs pénzük pénzt osztani, hogy ne legyen 0 a morál
a hármasban látok fantáziát, de az otthon égő tekiknek nincs sok értelme, hiszen pénzosztással vagy odafigyeléssel ki lehet játszani
a negyedik nem tetszik, mert nem szimpatikusak nekem a piaccal mahináló dolgok
Az lehet, de a lentebbi orik nem nagyon szoktak túl menni az 1800 top30 körön ,, Persze ki lehet játszani a 3-ast is, na de nem mind1 hogy izgulni és odafigyelni kell-e vagy sem.....

a 4.ről meg annyi hogy elvileg csak szövetségen belül lehetne pénzt küldeni, de van ez a kiskapu.....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
szabisok gyengitése a topban! Rém Elvetett javaslatok 2 01-03-2007 22:34


All times are GMT +1. The time now is 15:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu