Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 07-11-2007, 09:05
Pomi Pomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Budapest
Posts: 58
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post

Hát nem tudom, ha jól van megcsinálva a szabály, akkor minimális kiskapuk vannak. Synkel aggályaira volt már felvetés is.
összeszedném azokat az ötleteket amik nekem is teccettek (esetleg sajátok):

-Feltétele legyen a Hadüzenet, és sikeres katonai támadó akció! (sztem mindenkép kell a katonai akció, 1. a topos leutalások ellen, 2. mert hadisarcot valóságban is háborúk után fizettek, 3 ezzel a tolik könnyen visszaélhetnének a távolságuk miatt.)
Hadüzenetet csak vippesek küldhetnek. Számomra ez így már nem korrekt.

Sikeres támadói akció...ha valakinek így akarnék utalni, akkor kiküldöm másra a seregem és bejöhet fosztira akinek utalnék, nem okoz így bennem kárt. Jön 2-3 alkalommal és kész az agresszió látszata.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 07-11-2007, 09:22
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Dragon ez a Te hozzáállásod.
Tiszteletben tartjuk, de ne sújkold, hogy csak ez a helyes.
Más más helyzetben inkább beismeri a vereséget, és elkerülné a hatalmas károkat.
Én is beismerem ha megvernek. De ez nem jár azzal hogy fizessek is.

De rendben ehhez a témához se szólok hozzá többet mert itt csak a pirosakat gyüjtőm a véleményem miatt További jó megbeszélést
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #63  
Old 07-11-2007, 09:48
Lezúziusz Lezúziusz is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nem baj Drag nekem már van elég, mindet a fő istentől kaptam.:D

A témához kapcsolódóan: Nem érdekel igazán, hogy lesz vagy sem, én tuti nem fizetnék, inkább elharcolom. Másrészt itt mindenki csak szövikről beszél. Mi lesz a magányosokkal? Úgy nézem velük nem foglalkoztok, pedig asszem ezt is bekéne kalkulálni, és ne gyertek nekem a lépjen szövibe című süket dumával. Egyébként meg ez is csak újabb vissza élésekre ad lehetőséget, bonyolítja a szabályokat, és akkora előnyhöz juttatjátok a tanya free orikat, hogy az valami félelmetes, pedig így is éppen elég nagy az előnyük. Tudom miről beszélek többnyire én is az vagyok.
Reply With Quote
  #64  
Old 07-11-2007, 09:48
#Lopakodó#
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Talán jó volna egy sok esélyes szavazást hozzá tenni a témához:-)
Én ott szólnék hozzá:-)
Reply With Quote
  #65  
Old 07-11-2007, 14:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A másik ellenérv:
Kapok pár ütést, felajánlom a sarcot. Ha nem fogadja el, az azt jelenti, hogy csak a károkozás kedvéért akar ütni, ezzel kimeríti a más játékos ellehetetlenítésének tényállását. Szerintem. Azaz mehet anarchba.

Ha viszont elfogadja, jön a következő probléma. Van egy csomó pénzem, mert tekit írtunk szövistül sokáig, és visszük fel a cuccot A-ba. Persze szintenként megújráztatjuk, hadd szaporodjon, ha már megdolgoztunk érte. G-ben már elég tisztességes vagyont őrzünk, nyilván nem akarjuk kockáztatni egy drága háborúban. Azaz már az elején felajánljuk a sarcot, ők pedig dönthetnek:
1. Beérik 100 millával pl
2. Kockáztatják az anarchot, mert azok után, hogy elismertük a győzelmüket szántszándékkal további kárt okoznak nekünk.

Mi pedig őrizzük tovább a több milla tekit, közben aprópénzért megvesszük a nyugalmunkat...
Reply With Quote
  #66  
Old 07-11-2007, 17:43
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
Zsáni akkor azt hiszem meg is érdemled. Ez egy stratégiai játék nem pedig hogyan ütessük szét magunkat .... De azért lehet hogy mások esetleg más kiutakat is találnak mint te .... nem könnyebb kiutak de talán nem annyira megalázó
az a baj Dragi, hogy nem vagy tisztában a stratégia fogalmával.
szerinted a stratégiai játék annyit takar, hogy gondolkodás nélkül nekimegyünk mindenkinek, aki minket támad. Az én értelmezésemben nem ezt jelenti. például stratégia az is, ha nyugalmas játékot játszol.
És szerintem semmi megalázó nincs abban, ha fizetsz az egyik szövinek, vagy mf-nek, míg elintézed a már kirobbant háborút, és miután levertétek őket (kétség nem fér hozzá, hogy esetetekben így lesz), akkor megtámadod a sarcolót, és a többszörösét veszed vissza....(itt jelezném, hogy az mnt-vel nem egészen értek együtt a sarcoláskor, mármint ne legyen kötelező)
szerintem igenis megoldható, és mindjárt dicsőséges, nem is megalázó...
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #67  
Old 07-11-2007, 17:46
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
az a baj Dragi, hogy nem vagy tisztában a stratégia fogalmával.
szerinted a stratégiai játék annyit takar, hogy gondolkodás nélkül nekimegyünk mindenkinek, aki minket támad. Az én értelmezésemben nem ezt jelenti. például stratégia az is, ha nyugalmas játékot játszol.
És szerintem semmi megalázó nincs abban, ha fizetsz az egyik szövinek, vagy mf-nek, míg elintézed a már kirobbant háborút, és miután levertétek őket (kétség nem fér hozzá, hogy esetetekben így lesz), akkor megtámadod a sarcolót, és a többszörösét veszed vissza....(itt jelezném, hogy az mnt-vel nem egészen értek együtt a sarcoláskor, mármint ne legyen kötelező)
szerintem igenis megoldható, és mindjárt dicsőséges, nem is megalázó...
hmmm ezt a lehetőséget is leírtam csak úgy hogy esetleg megkérni az egyik szövit hogy amíg a másik szövivel háborúztok addig ne támadjanak általában vannak annyira fairek hogy ezt be is tartják

De többet már tényleg nem szólok a témához
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #68  
Old 07-11-2007, 17:47
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Valamint a véleményem az, hogy mivel nem kötelező opció, tehát, ha te nem akarsz fizetni, elmész szabira, vagy fellépsz, vagy ahogy gondolod, így nem kéne azokat az orikat, illetve a tulajukat megfosztani az esélytől, aki érez magában annyit, hogy képes másoktól kicsikarni bizonyos összeget.
Nem értem miben fáj ez nektek, de természetesen jók az ellenvélemények, viszont én szivesebben hallanám az olyan ellenérveket, hogy miért nem lenne jó, azon kívül, hogy megalázó. (akinek nem inge, ne vegye magára, volt már pár ellenérv..)
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #69  
Old 07-11-2007, 17:48
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
hmmm ezt a lehetőséget is leírtam csak úgy hogy esetleg megkérni az egyik szövit hogy amíg a másik szövivel háborúztok addig ne támadjanak általában vannak annyira fairek hogy ezt be is tartják

De többet már tényleg nem szólok a témához
nem kell elmenned, én szivesen beszélgetek veled a dologról

természetesen ott van, mint lehetőség, örülök neki, ha te ilyen fair játékosokkal találkozol, én jártam már másképp, nem is egyszer és akkor inkább azt mondtam volna, itt van x összeg, hagyjál...
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
  #70  
Old 07-11-2007, 17:51
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
nem kell elmenned, én szivesen beszélgetek veled a dologról

természetesen ott van, mint lehetőség, örülök neki, ha te ilyen fair játékosokkal találkozol, én jártam már másképp, nem is egyszer és akkor inkább azt mondtam volna, itt van x összeg, hagyjál...
De azt be kell látnod vannak olyan helyzetek mikor felajánlassz x összeget és a képedbe röhögnek .... mert megtehetik

egyébként sztem msn-en folytassuk tovább mert így nem fog haladni a megbeszélés
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 02:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu