Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #881  
Old 06-23-2007, 13:35
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A legutóbb igen nagy felhördülést kiváltó áthelyezések oka az volt, hogy megtehették volna hogy hárítják, de nem érte meg, és nem védték--> tehát JKSZ (mindenki köteles maximálisan védekezni)

tévedésben vagy ... az a jksz ha megbeszélt ütés, ha direkt nullára kipakol és válogatás nélkül bárki ütheti, az nem jksz
Sponsored Links
  #882  
Old 06-23-2007, 13:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
tévedésben vagy ... az a jksz ha megbeszélt ütés, ha direkt nullára kipakol és válogatás nélkül bárki ütheti, az nem jksz
De ha van távol és látja, hogy jön, és tudná védeni, akkor Ati szavaiból az jön le, hogy akkor már az. :-/

Tanulság: nem szabad távolozni

Lyra szerintem éppen az gerjeszti a JKSZ-t, hogy le kell üttetned magad. nem mindenki akar 2hetet várni, hogy leüssék, nekem annyi időbe telt
Bár nem érzem akkora problémának ami 200hekin történik
__________________
A szenvedélyem
  #883  
Old 06-23-2007, 13:42
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by #Lopakodó# View Post
Sokan említették fentebb,hogy a 199 hekire kerülés is jksz-s megbeszélt ütések sok esetben:-)
Ennek kiküszöbölésére esetleg modosítani lehetne,hogy a 0% os kopás ne 199hekin legyen hanem 200 hekin az alap kapott hektáron...
Vélemény?:-)


0-199 hektár: 0%
200-399 hektár: 1%
Most
0-200 hektár: 0%
201-399 hektár: 1%
Jövőben esetleg:-)
Lehet mazoista vagyok, de én inkább javasolnám h kopjon a teki 200 alatt is
Ezzel gondolom nem leszek népszerű, de számomra ez élethűbb.
__________________
LotR
  #884  
Old 06-23-2007, 13:52
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Taktika része, ha pl. valaki alulról 5 körről szivat varival, mert igen gyakran előfordul ilyen valljuk be, hogy amíg mellette vagy, megmozdulni sem mer, mikor meg eltávolodsz egyből felbátorodik ..... van olyan, hogy jobban megéri leüttetni magad mellé, mint bebontani. Szeretném megkérdezni, hogy ez pl. hol jksz?

Ati azt mondta hogy ezek a dolgok sem jelenthetők ki kategórikusan jksz-nek, hanem egyénileg kell elbírálni őket.

Nyílván ha neked az a célod, hogy lejjebb kerülj a pontlistában, és ha ezt úgy éred el, hogy kipakolsz és mindenki számára válogatás nélkül üthetővé teszed magadat, nem fogsz anarchiába kerülni érte.
  #885  
Old 06-23-2007, 13:57
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sajnos probléma...
Mégpedig mert jelenleg jkSz gerjesztő hatású az ábra...
MEg lehet oldani anélkül ez igaz, időbe telik igaz, de hányan buknak el mikor 2 hét után se verik le őkat, hányan írogatnak h nem kérsz-e földet a kezdőbb oriknak?
Véleményem szerint elég sokan.
ÉS a szabályoknak nem az a lényege hogy tiltsanak de közbe, minden a csalásra ösztönözzön, a "nagykapu" használatára.

Meg a másik dolog, nem értem mért lennék én távol után mindenképp köteles megtenni mindent , hogy kivédjek egy ütést?
Ha én úgy itélem meg, h 1 lehet nem tudom védeni, vagy túl drága nekem ezt védeni, mert utána se hagy békén, vagy nincs időm erre, vagy szimplán belátom jobb ha most leüt rólam földet, mert nem jól van kiépítve az orim és csak nyüglődnék abban a kornyezetben???
Szal ha nem védem ki akkor az már elég ahoz hogy jkSZ miatt átrakjanak?
Azért azt kétlem. ide még kell sok dolog, közös szövi múlt + hasonlóak..

Reni nincs igazad , amikor azt mondod nem látsz benne akkra csalási lehetőséget vagy csak épp csukva van a szemed.
Szerintem nagyon sokan a régi játékosok közül elkövették már azt a tévedést, hogy esetleg megbeszélt ütésként jutottak 199 hekire,
mert mindenki azzal nyugtathatja magát, hisz nem ártottunk senkinek, mindenki jól járt.. stb...

De a csalás még csalás marad, amely lehet később tovább burjánzik és a játékos nem tudja hol a határ, és ezt az ártatlan csalásnak köszönhetően indul el a lejtőn..
__________________
LotR
  #886  
Old 06-23-2007, 13:58
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyébként megérne egy próbát, regelni ötödik szinten egy orit, beépíteni mindent, full nullára kipakolni, semmi pénzt benn tartani ... nem tudom elhinni, hogy ilyen körülmények között kell 2 hét mire végre leföldel valaki.

Esetleg ellehet kezdeni körbevarizni a környéket 10 varival, ha mindenkinél bebuksz inkább előbb, mint utóbb felfigyelnek rád és megkívánnak
  #887  
Old 06-23-2007, 14:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Egyébként megérne egy próbát, regelni ötödik szinten egy orit, beépíteni mindent, full nullára kipakolni, semmi pénzt benn tartani ... nem tudom elhinni, hogy ilyen körülmények között kell 2 hét mire végre leföldel valaki.

Esetleg ellehet kezdeni körbevarizni a környéket 10 varival, ha mindenkinél bebuksz inkább előbb, mint utóbb felfigyelnek rád és megkívánnak
ennél hatásosabb ha végig ártozol egykét kemény hadist

Amúgy meg sztem az ütés beengedés helyzet függő... nem úgyanazt jelenti a top tetején vagy lentebb.sűrű mezönyben lehet taktika része de távol a "civilizációtól" már meggondolandó mennyire éri meg hagyni leütni magad a fedezési határ felett...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 06-23-2007 at 14:04..
  #888  
Old 06-23-2007, 14:04
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ennél hatásosabb ha végig ártozol egykét kemény hadist
Az azért nem jó, mert begurigázik és berombol annyi sereggel amenyni tábornoka van, és kezdhetsz újra építkezni, hogy ne legyél alacsonyan a pontlistában ... ezekkel nem jó kekeckedni
  #889  
Old 06-23-2007, 14:12
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Egyébként megérne egy próbát, regelni ötödik szinten egy orit, beépíteni mindent, full nullára kipakolni, semmi pénzt benn tartani ... nem tudom elhinni, hogy ilyen körülmények között kell 2 hét mire végre leföldel valaki.

Esetleg ellehet kezdeni körbevarizni a környéket 10 varival, ha mindenkinél bebuksz inkább előbb, mint utóbb felfigyelnek rád és megkívánnak
Miért kell ezt tól lihegni? 20 toli azt lefele mindenkit bepróbálsz... Tuti egy förldelni fog. Nuku jksz meg egyebek. Taktika. Aki meg ledumálja és bedől, az meg hadd hulljon. Sztem. A tévedés jogát most nem tartom fenn...
  #890  
Old 06-23-2007, 14:15
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra View Post
Miért kell ezt tól lihegni? 20 toli azt lefele mindenkit bepróbálsz... Tuti egy förldelni fog. Nuku jksz meg egyebek. Taktika. Aki meg ledumálja és bedől, az meg hadd hulljon. Sztem. A tévedés jogát most nem tartom fenn...
Én is így gondolom .... regeltem is egy orit ötödik szinten és kipróbálom, hány napra rá földelnek, le hogy kijöttem a védelem alól.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu