Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-16-2006, 12:08
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csakazorias! (igy egybe)

Szerintem a gnom hiaba tud atalakulni, hiaba tobb a hadugyi tekije, nezzetek meg Oriasnak is +15% hadiero, es maris ott van mint a gnom. A gnomnak az erosebb tornyai szerintem elhanyagolhatoak, viszont faji varija szerintem merfoldekkel jobb az oriasnak mint a gnomnak. Gnommal amennyi tolvajt kell tartanod magasabb szinteken, annyival tobb varit tart az orias, es maris artozni tudja a gnomot (ez hadisra vonatkozik) Max. 5. szintre jo a gnom, mint hadisnak, de rengeteget kell lenni, es ha haboru van, akkor elkepzelheto, hogy elhullik az orszag eleg hamar...(es akkor hiaba van sereg...)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-16-2006, 16:50
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa
Csakazorias! (igy egybe)

Szerintem a gnom hiaba tud atalakulni, hiaba tobb a hadugyi tekije, nezzetek meg Oriasnak is +15% hadiero, es maris ott van mint a gnom. A gnomnak az erosebb tornyai szerintem elhanyagolhatoak, viszont faji varija szerintem merfoldekkel jobb az oriasnak mint a gnomnak. Gnommal amennyi tolvajt kell tartanod magasabb szinteken, annyival tobb varit tart az orias, es maris artozni tudja a gnomot (ez hadisra vonatkozik) Max. 5. szintre jo a gnom, mint hadisnak, de rengeteget kell lenni, es ha haboru van, akkor elkepzelheto, hogy elhullik az orszag eleg hamar...(es akkor hiaba van sereg...)
Azért nem egészen így van. Én mindkettővel játszottam, és fantasy világokban szimpatikusabb az óriás, ezért nem vagyok elfogult a gnómmal szemben. A gnóm +50%-os hadi tekercse, és az óriás +30%-os tekercse, és +15% támadóereje együtt kb. ugyanolyan erőssé tesz a gnóm és az óriás hadi egységeket(1.3*1.15=1.495). A gnóm előnye viszont a 10%-al több lakás tekercsben van, és ezt még az óriások kissebb tanyaigénye, és a gnómok nagyobb könyvtárigénye sem ellensúlyozza teljesen. Persze ez csak egy kevéske előny, de az tornyok is adnak egy kevéske előnyt védekezésben. Az óriás előnye ezzel szemben a varázslatuk, viszont tőlük azért valamennyi tekit el lehet vinni, nem annyira éri meg, de tőlem azért voltak akik vitték, mikor óriás voltam, és a károm nem volt olyan kicsi, még ha csak 20%-a is másénak. Viszont az is igaz, hogy ha valaki nem kerül bele nagyobb konfliktusba, akkor az ellene irányuló tolvajakciók mindig a haszonszerzésre irányulnak, ami lehet teki vagy raktár lopás(esetleg pénz, de én kereskedő szoktam lenni, így azt nem viszik tolival). A gnómnál az elsőt nem lehet, a második meg elkerülhető a raktár gyakori ürítésével. Emiatt tapasztaltam, hogy gnómmal sokkal ritkábban loptak tőlem, mint óriással. Konfliktusban meg hiába van az óriásnak több varija(a hadisról beszélek), azért nem biztos, hogy befér a mágikus pajzson keresztül, de ha mégis, a tolvajakciókkal szemben nem teljesen védtelen(50%), és ha túlélő, akkor az emberei elleni akciók ellen még védettebb, és a gyújtogatás az épületek elleni.

Nem folytatom tovább, szerintem hadisként mindkettő megállja a helyét, megvannak az előnyeik/hátrányaik, viszont varisnak csak az óriás. Tolisnak meg egyik sem.
Reply With Quote
  #23  
Old 02-17-2006, 17:26
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Korrekt volt ez az elemzes, koszonom
Reply With Quote
  #24  
Old 02-22-2006, 15:18
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hat, szerintem kar szamolgatni, a hadis gnom szinte eletkeptelen, kiveve nagyon sok tolival. adott egy felelf,ember- par napig gyilkolja a varikat, ezutan mar kb a 3 hadis orias is tudja rengetni a negyedik eddig is tudta...

vedelemre szorul.... mfkent szerintem egy normalisabb szovi seperc alatt szetszedi, tekercs ide, tekercs oda.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #25  
Old 02-22-2006, 15:57
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A túlélő személyiség mióta véd gyújtogatás ellen? Szerintem nem véd, hisz:
"Minden, az emberei ellen irányuló tolvaj és mágikus akció 30%-kal kisebb hatásfokú. Ide tartozik a varázslók meggyilkolása, a katonák meggyilkolása, a tolvajok mérgezése, az emberrablás és a tűzgolyó."

Tehát az emberek ellen irányuló akciók, és biza a gyújtogatás az épületek elllen van, tehát gyújtogatás ellen nem érhet semmit.

A gnóm meg ott jó hadisnak,hogy kevesebb őrtorony kell neki,hogy elérje az 1.3* védelemet és mellé rak egy rahedli lovast, azt aki beleköt az kaphat
Amúgy persze lehet rengetni meg minden, de azért megint a 4vs1 szitu van, hogy mindenki rengeti, kell neki tartani egy adag vazsit, egy adag tolvajt és sok-sok hadsereget. De amúgy valóban kissé nehezebb vele jáccani.
Reply With Quote
  #26  
Old 02-22-2006, 15:58
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

gyújtogatás ellen nem véd a túlélő
Reply With Quote
  #27  
Old 02-22-2006, 15:59
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Akkor jól gondoltam mert DRHB irta, hogy véd.)
Reply With Quote
  #28  
Old 02-22-2006, 16:04
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Akkor jól gondoltam mert DRHB irta, hogy véd.)
"azellennemvéd." de az emberlopás ellen azért véd.. :)

és a hadis gnómnak-- hát, nemtom, én már próbáltam egészen kevés tolival is, és komolyabb bajok nem voltak, bár tény, hogy az nem is volt valami aktív ori..
Reply With Quote
  #29  
Old 02-23-2006, 09:59
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Akkor jól gondoltam mert DRHB irta, hogy véd.)
Ezt írtam:
"...és ha túlélő, akkor az emberei elleni akciók ellen még védettebb, és a gyújtogatás az épületek elleni."

Ezzel pont hogy tagadtam, hogy a gyújtogatás ellen védene, ha jobban elolvasod. Talán az 'és' helyett azt kellett volna írnom, hogy 'de'. Bizony, az ellen nem véd
Reply With Quote
  #30  
Old 02-23-2006, 15:00
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Azt most megmondom neked, hogy editelni könnyű utólag, és biza az eredeti szöveged úgy szólt,hogy véd a tűlélő a gyújtogatás ellen Szal nem ér itten átverni .)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok Gaben Stratégia & Tippek 379 06-06-2016 21:15
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
Rengetés erőssége Gnóm vs Óriás Kubbi Segítség 15 12-07-2007 18:08
Óriás vs Gnóm vs Ember vs Élőhalott Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 101 09-13-2007 13:36
Hadira alkalmas fajok Netelek Segítség 169 04-09-2007 20:59


All times are GMT +1. The time now is 12:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu