Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-30-2008, 16:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,251
Activity: 27%
Longevity: 100%
Default

Azt gondolom, hogy elég idő volt szavazni, egy iránymutató eredmény mindenképp született.

Közel 40%-a a szavazatoknak érkezett arra, hogy a mostani fórumrendszert ki kellene egészíteni kezdők által automatikusan elérhető fórumokkal, és úgy ez a rendszer tökéletes lenne.

20% szavazatot kapott az a lehetőség, hogy nem kell semmit változtatni, jó ez így, ahogy most van.

Közel 15% szavazat érkezett arra, hogy ezt is meg lehet szokni.

Csupán a szavazatok alig több mint 25%-a mondta, hogy a régi fórumrendszer kellene vissza. Figyelembevéve, hogy a fórumkérdésben érintett emberek száma az össz-játékosszámhoz képest igen csekély, a változtatás viszont rengeteg pozitívummal jár, ez az arány alátámasztja, hogy a fórumrendszer megváltoztatása mindenképp jó irányba viszi a játékot.

Ennek fényében a mostani (új) fórumrendszer marad a játékban, természetesen néhány változtatással, amik időközben felmerültek, illetve a régi rendszerben jól használhatóak voltak, és ide is át kellene őket venni.

A leglényegesebb változás nyilván az, hogy legyenek olyan fórumok, ahova minden kezdő be tud kerülni. Ez azt fogja jelenteni, hogy lesznek "nyilvános" fórumok, és lesznek "nem nyilvános" fórumok. Ez utóbbi lesz minden olyan fórum, ami úgy működik, ahogy most működnek a fórumok. Nyilvános fórum esetén a kezdők automatikusan tagjaivá válnak az érintett fórumoknak. Ezek 2 csoportra lesznek osztva: nem anarchista és anarchista fórumok, itt az eltérést nem részletezem, egyértelmű.

A publikus fórumok a mostani fórumok közül kerülhetnek ki. Akik úgy érzik, hogy olyan fórumot hoztak létre, ahol sokan vannak, és egy szigorúbb feltételrendszerhez tudják tartani a fórumot, azok kérhetik a publikus fórum címet. Maximum 4-5 ilyen fórum lesz. Akik publikus fórumot szeretnének, azoknak a többi fórumnál szigorúbb feltételeket kell tartaniuk: az ilyen fórumokon kötöttebb kultúrális elvárások lesznek, és a tagokat rendszer-szinten is szankcionálhatjuk a fórumos magatartásuk miatt (vagyis nemcsak fórumról, de játékból kizárást is kaphatnak, ahogyan régen). Hogy mely fórumok kaphatnak nyilvános státuszt, azt befolyásolja az adott fórum tulajdonosa és moderátorai, valamint az ő Hódítós pályafutásuk is.

A nyilvános fórumok, azon túl, hogy nem kell meghívót küldeniük, hasonlóan fognak működni, mint a mostani fórumok: vagyis a tagok kiléphetnek (és vissza oda többet nem), valamint a moderátorok is kitehetnek onnan tagokat, akikről úgy ítélik meg, hogy nem valók az adott közösségbe (ezért is lényeges, hogy több publikus fórum legyen). A meghívásos rendszer továbbra is működni fog ezeknél a fórumoknál is, ha valaki már létező országot látna szívesen a fórumon, akkor neki meghívó küldhető.

A nyilvános fórummá alakításkor a fórumnak lehetősége lesz nevet változtatni, ha az valamiért most megtévesztő, vagy jobban illene rá egy másik név.

A meglevő fórumok gazdái kezdjenek gondolkozni azon, hogy szeretnék-e nyilvánossá tenni a fórumukat, és ha igen, akkor miért. Gyanítom, hogy 4-5 fórumnál több jelentkező lesz a nyilvános státuszra, úgyhogy erősen szelektálni kell majd. A "miért?" kérdésre adott válasz sok esetben döntő lehet olyan helyzetekben, amikor a fórumgazda vagy a moderátorok személye, illetve a fórum eddigi élete nem kizáró ok.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 06-30-2008, 17:36
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Már korábban jeleztem, hogy az Anarchista Központot ilyen, nyílt fórumnak szántam, szánom.

A nevet megváltoztatni nem kell, illetve nem szeretném, a neve nem megtévesztő senki számára.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #3  
Old 06-30-2008, 20:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Remek, lesz 4-5nyílt fórum, azt mégse olvasom, hogy ezen a fórumon kívül lehet bárhol is fórumokat hirdetni, pedig jó lenne.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #4  
Old 06-30-2008, 20:43
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Miért ne?
Eddig még senkinek nem harapták le a fejét, mert mondjuk az anarch központban kért a kibeszélgetőre is meghívást...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #5  
Old 06-30-2008, 21:24
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,663
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Hol lehet jelezni a nyilvánosítási kérelmet?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #6  
Old 06-30-2008, 21:30
Arden Arden is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 487
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ati, hol lehet megnézni az anarchos vérdíjas és védett orik listáját? mert jópáran hiányolják erőteljesen a dolgot...
__________________



Reply With Quote
  #7  
Old 07-01-2008, 00:09
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Miért ne?
Eddig még senkinek nem harapták le a fejét, mert mondjuk az anarch központban kért a kibeszélgetőre is meghívást...
Ahhoz jó lenne tudnia, hogy milyen fórumok vannak egyáltalán, hogy ki tudja választani a neki kellő 3-4fórumot
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #8  
Old 07-01-2008, 02:23
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ahhoz jó lenne tudnia, hogy milyen fórumok vannak egyáltalán, hogy ki tudja választani a neki kellő 3-4fórumot
ha meglesznek a nyilvános forumok nyilván megkérdezik ott hogy milyen forumok vannak még
ezzel nem hinnem hogy probléma lenne
bar gyanitom hogy a nem nyilvanos forumok pangani fognak es a nyilvanosak kielégitik a forumoznivágyok igényeit
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #9  
Old 07-01-2008, 07:12
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Remélem időben megtudjuk hol, mi módon lehet egy fórumra kérni hogy nyilvános legyen. De itt jelezném, hogy a 'Kibeszélgető' fórum is azt szeretné, ha minél pezsgőbb élet lenne ott, tehát örülnék ha nyilvános lenne A modik sztem tudják majd felelősséggel biztosítani mindeztD Nyugodtan jelentkezhetnek normálosok is, nincs szelektálás ilyen tekintetben SEM. Számukra is biztos hogy van sok új dolog, ami miatt érdemes anarchos fórumot IS választani. Ha másért nem, ki tudja mikor kerülnek oda

Más:Szavazni ugyan nem tudtam, nem kaptam sztem sehova kérdőívet (ki tudja miért), de az említett kiegészítésekkel mindenki akarata teljesülhet, és jobb lesz az új fórumrendszer mint a régi.
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #10  
Old 07-01-2008, 17:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,251
Activity: 27%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Már korábban jeleztem, hogy az Anarchista Központot ilyen, nyílt fórumnak szántam, szánom.
Ez a fórum egyike azoknak, ahol a moderátorok személye nem teszi lehetővé a publikus státusszá változtatást.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Bezárt fórumok -Fegya- Megvalósult javaslatok 11 02-28-2007 21:24


All times are GMT +1. The time now is 16:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu