Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 06-29-2007, 10:58
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quintar-nak:
-Rendben! De lehet, hogy a rázogatásból csak pár kissé sietősebb mozdulat lesz, ha például az a sárga ruhás alak itt kezdd el kóborogni.
Láthatja rajtam, hogy nem tölt el örömmel a tudat, hogy egy fedél alatt vagyok egy ojanféle fickóval.
Sponsored Links
  #2  
Old 07-01-2007, 17:07
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Grennek:
-Ne aggódj a sárga ruhás miatt. Mivel itt szál meg a fogadóban az azt jelenti, hogy nincs pártfogója a városban, vagy nem akkar feltünést kelteni. Akármelyik is legyen, biztosan nem akar majd feltűnést. Mivel sokan látták érkezését, sem nyílt, sem egyébb módon nem fog ellenünkre cselekedni, hacsak nem adunk rá okot. Tudod, errefelé sok hozzá, vagy hozzám hasonló van. Én igazából miattad aggódom, Törp uram - kacsintok reá.
- Mindjárt megmagyarázom mielőtt felrobbanál -mosolyogva.
- Gondolom tapasztaltad hogy társadalmunk elég hierarhikus felépítettségű. Itt mindenkinek meg van a maga helye, s nem nagyon van feljutás a rétegek között.
Te ebben a rendszerben a legalján helyeszkedsz el. Itt csak feletted állók vannak. Az én elképzeléseim kissé másabbak veled kapcsolatban, de ez most nem számít. Szóval, neked folyamatosan a földet kellene bámulnod, de legalábis nem nézhetnél senkinek a szemébe. Tűrnöd kellene az ellened irányuló gúnyos megjegyzéseket, vicceket. De mivel úgy tudom hogy konok, büszke népből származik, aki nem tűrheti ilyesmit, és hát a lentiek, no meg én is ilyenek vagyunk, úgyérzem nem marad meg sokáig eme békés viszony. Nos, ezért aggodóm kicsit.
Na, mennem kell, jó örködést - kacsintok rá bátorítólag, mosolyogva.

Last edited by Chris; 07-01-2007 at 19:15..
  #3  
Old 07-02-2007, 10:43
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quintar-nak:
-Tudom. Valamennyire volt módom már látni ezt a fajta hozzáállást és ezért is próbálok minél kevesebb feltünést kelteni. De ha - az arcom komorrá és feszültté válik - ha nem azért lennék itt amiért, akkor ezeknek a démonverte helyeknek a közelébe se jönnék, esetleg csak kivont fegyverrel, véres rendet vágva azok közt akik nem ismerik fel Tooma hatalmát s nem látják be, hogy jobb egy törpét békén hagyni mint kötekedni, vagy semmibe venni családja, s népe ősiségét. Kyrek, gorvikiak egyik város rosszabb mint a másik. az egyik ármánykodik, a másik nyíltan elvágja a torkod és hozza a rokonságát is. Legszívesebben csákánnyal nézném meg mi forr a fejükben.
Kissé felengedek:
-Van akikre ez kevésbbé vonatkozik. Nem ismerlek téged és te sem engem. De első találkozásunkkor kérdés, ellenkezés és megvetés nélkül meggyógyítottál ezért nem tekintelek ellenségemnek amíg okot nem adsz rá. Ez felettébb kevés kyr származásúra igaz, úgyhogy akár "bóknak" is veheted. - elvigyorodok - Szép álmokat, de ha nekiálltok alvajárni a folyosón akkor azthiszem megkötözlek titeket.
Ha mást nem akar mondani akkor nekiállok és a múltkori módon (félúton bekészített ék, ajtórés, fegyver a kézben) nekiállok őrködni.
  #4  
Old 07-03-2007, 13:56
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 2. havának 1-15.

Alysium, Quintar: kisse elcsigázva ébredtek az álomból. Marad még időtök rendesen pihenni reggelig, ami valamennyit segít, de így sem vagytok a legkipihentebbek másnap.

Az éjszaka bonyodalmak nélkül telik el. A sárgaruhás fickóval sem este, sem a következő nap nem futtok össze. A szokásos készülődés után folytatjátok az utatokat.
Öt nap múlva éritek el Giuste Navida városát (Quintar: erről a városról is ugyan azt tudod elmondani, amit Anaffiről), majd két nap múlva Til Smeddeth-et, három nap múlva Ompurt, majd négynap múlva Horent (Quintar: erről a helyról tudod, hogy hajdan az abasziszi Nyktalos tartomány része volt, de már négyszáz éve megszabadult a hűbéri függéstől; ura ma közvetlenül a nagykirálynak fizeti az éves adót. A grófságot és a grófság központját szintén Horennek nevezik. A népes kereskedőváros a Fahéjút áruinak átrakodásából él, továbbá messze földön híres ékszerészeiről és kőfaragóiról, akik a közeli bányában kitermelt jádét dolgozzák föl. A grófság lakói az aszisz nyelvet beszélik, és Pyarron hitét vallják. Horen egy kettősgrófság része, melynek másik fele Horen, ami leginkább a termőföldjéről ismert). Horen kivételével, minden városban csak megszálltok éjszakára, majd reggel tovább indultok. A karavánnal, ahol a gorvikiak is utaznak időnként kerülgetitek egymást, de komolyabb konfliktus nem alakul ki köztetek.

Gren: Stancil útközben többször panaszkodik neked, hogy nem bánná, ha végre egy helyen lakhatna, és nem kellene folyton félnie valmaitől.

Terveztek valami különösebbet az út során?
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 07-04-2007 at 06:44..
  #5  
Old 07-03-2007, 14:00
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 2. havának 16. napja, a Zöldlunír órája, Horen

A Horen, rendezett, és élettől nyüzsgő város, még naplemente után is nagy a forgalom az utcákon. Takaros kőből épült házak, és széles utak, utcák jellemzik. Amelyikőtök járt már Abasziszban, az határozott hasonlóságot vél felfedezni az ottani tengerparti városok és e között.
A nagyúr utasítása szerint Horenben maradtok egy egész napot pihenni, csak azután indultok tovább
Egy nem túl hivalkodó, de láthatóan jobb módú utazóknak fentartott fogadóban szálltok meg. Berendezkedtek, és beosztjátok az őrködés sorrendjét. Az éjszaka nyugalmasan telik.


P.sz. 3737, Kyel 2. havának 17. napja, a Mithrill órája, Horen

Farkas: hosszadalmas kérdezősködés, és keresgélés után megtalálod a fogadót, amiben a nagyúrék megszálltak. Ebéd előtt értek oda Vyliaval.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #6  
Old 07-03-2007, 15:02
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Útközben Alysiumot okítom. Az Antissra csak a városban töltött estéken lépünk. Ha nem okítok, csendes utitárs vagyok. Nem kezdeményezek beszélgetést, de a kérdésekre - ha kurtán is - válaszolok.

Anaffit elhagyva, a következő északán megkeresem a Nagyurat, s sajátnyelvünköm mondom:
-Bocsáss meg nagyuram amiért zavarlak. Meg szeretném kérdezni Tőled, Nagyuram, mi is terved, csak hogy felkészülhessek az elkövetkezendő útra.
Közben kezem a tisztelet és bocsánatkérés jeleit rajzolja.

Mást nem tervezek az útra.

Saját nyelvemen válaszolok:
- Elmegyünk a nyughatatlanok harcmezejére és megkeressük a gyűrűt, hogy bosszúnk beteljesülhessen.

Last edited by aúú; 07-04-2007 at 06:14..
  #7  
Old 07-03-2007, 21:01
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az úton (főleg ha a karaván közelében vagyunk) eléggé feszült vagyok, de ahogy távolodunk lassan kezdek kissé lehiggadni.
Felügyelem az állatokat (főleg a pónim) és igyekszem mindig több napi élelemtartalékokat felhalmozni ha lehetőségünk van rá. Horenben ha van egy kis "szabadidőm" akkor kritikus szemmel nézem a jádefaragványokat és a szakállamba morgolódva megjegyzem, hogy "ahhoz képest, hogy emberek készítették lassan valami formát is kezdenek adni a kőnek" A legfinomabban megmunkált kövek sem kapnak tőlem túl sok dícséretet, de ha módomban áll szerzek két, ökölnyi nyers jádekövet megmunkálatlanul, meg kis kőreszelő készletet mellé. Azt se bánom, hogy ha nem tiszta, tömör jáde, sőt keresem az olyant amiben parányi máskő zárványok vannak, s emiatt az emberek nem tekintik őket annyira értékesnek.
Mikor nem őrködöm általában gyakorlok és elég sokat imádkozom.
Napokig nézegetem-forgatom lovaglás közben és pihenve is a köveket láthatóan erősen próbálom "érezni" őket. Néha magamban morgolódok érthetetlen törpe szavakat magam elé.
A pihenő napon módodban áll jade követ venni, és nézelődni is.

Kinek van még valami terve a Horenben töltött egy napra?

Last edited by Chris; 07-04-2007 at 06:47..
  #8  
Old 07-04-2007, 19:17
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Bemasírozok, mintha csak reggel mentem volna el. Üdvözlöm azt, akit látok, de első utam a Nagyúrhoz vezet.

Last edited by Chris; 07-04-2007 at 22:25..
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu