Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Old 11-24-2009, 10:06
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Ez a "magyar" ember?

Napról napra egyre nagyobbakat csalódom az emberekben és időnként felteszem magamnak a kérdést: Tényleg ez volna az Ember?

Azon, hogy a legmegbízhatóbbnak tűnő, sőt sokszor legfontosabbnak hitt emberek csapják be, hagyják cserben a másikat már lassan meg se lepődök.
Az, hogy bármit képesek sokan "feláldozni" csak azért, hogy elérjék a céljukat, már szintén nem újdonság,

De amivel tegnap este a buszmegállóban találkoztam, az felháborított.
Adott 6 ember egy buszmegállóban. Odakeveredik egy macska, akinek hófehér bundájáról valamint nyájas viselkedéséből minden kiderül, csak az nem, hogy utcacica.
(Igen tudom, hogy én állatbuzi vagyok, de ez most teljesen mellékes...)
A macsek odament több a megállóban állóhoz (Hozzám szerencséjére nem, mert akkor most gyakorolhatná a jó szobacica szerepkört.), többekhez hozzádörgölőzött... akinek ez nem tetszett, az hátrébb lépett egyszerüen és a cica nem is ment utána, elég esze volt ahhoz, hogy értsen a gesztusból. És ez így rendben is van.
Majd oda akart menni egy fiatal sráchoz, aki egy láblendítéssel jelezte, hogy ő viszont ezt nem szeretné. Mondjuk azt, hogy még ez is érthető, bár ő is tehetett volna egy lépést hátra, ahogy elötte ketten is tették, de ami a következő pillanatban történt, az számomra felfoghatatlan.
Odament egy szintén fiatalabb, 20év körüli sráchoz, az pedig teljes erővel oldalba rúgta. Szerencsétlen állat repült két métert, rá az útpatkára, felpattant és 3 lábon elrohant.
Első felháborodásom, és indulataim legyűrve nem estem a delikvens torkának csak annyit kérdeztem: És ez mire volt jó?
Nagyon egyszerü választ kaptam rá: - Jólesett!

Felrémlett bennem sok sok régi kép, amint 6éves gyerekek élő ámde sebesült galambot gyújtottak meg egy kukában, vagy amikor a helyi tinik a kóbor macskák kínzásában élték ki magukat...

Tényleg ez az ember? Vagy ez csak a magyar mentalitás? Fogalmazódnak sorra bennem a kérdések. Ezt vajon egy embertársával is megtenné az ilyen? Vagy azzal csak azért nem, mert az visszacsap?
Tényleg ide halad a világ?
Mi lesz az ilyenekből késöbb?

Hogy minek indítok topikot? Magam sem tudom... vagy csak egyszerüen kíváncsi vagyok én élek-e álomvilágban, ahol a fentiek elitélendőek és másnak egész más a véleménye a dologról.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Angol nyelvteruleten a "." tizedest jelent :) Madzin Lezárt hibák 17 03-13-2007 18:18
"A"-ban tartozkodó klánon kivüli orik pea Segítség 11 02-11-2007 18:20
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 09:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu