Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-16-2006, 09:43
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Szövisegítség földszerzésnél.

A több sereggel alulról szinte lehetetlen című topicban volt egy javaslata Solarisnak, de hiába várom, nem nagyon akarja megtenni élőben Úgyhogy, bár nem akarom ellopni az ötletét, de felvetem én a témát.

A szövetségek szétszakadása kapcsán merült fel, hogy földszerzésnél a csatában részt vevő országok egyformán részesedjenek a zsákmányból a jelenlegi alacsony % helyett. Így a jól szervezett szövi továbbra is az marad, a hadisok ütése miatt a tolis meg a varis nem marad le, esetleg épp egy ellenség előtt.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-16-2006, 10:16
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A több sereggel alulról szinte lehetetlen című topicban volt egy javaslata Solarisnak, de hiába várom, nem nagyon akarja megtenni élőben Úgyhogy, bár nem akarom ellopni az ötletét, de felvetem én a témát.

A szövetségek szétszakadása kapcsán merült fel, hogy földszerzésnél a csatában részt vevő országok egyformán részesedjenek a zsákmányból a jelenlegi alacsony % helyett. Így a jól szervezett szövi továbbra is az marad, a hadisok ütése miatt a tolis meg a varis nem marad le, esetleg épp egy ellenség előtt.
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Reply With Quote
  #3  
Old 12-16-2006, 10:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Felőlem ezt is meg lehetne oldani, de beérném annyival is ha egyformán részesülnének. Ha tolist vagy varist levernek, visszafedezi, de legalább normál körülmények közt nem szakad le a többiektől
Reply With Quote
  #4  
Old 12-23-2006, 11:44
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Szerintem lehessen elosztani, ha már a fedezés így meg lett durvítva... Aki nem hadis vagy termelő - pl egy varis - se pénz se sereg, nehezen tud földhöz jutni, támadni meg szinte sehogy, ha csak nem megbeszélten...
Reply With Quote
  #5  
Old 12-23-2006, 12:55
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Szerintem lehessen elosztani, ha már a fedezés így meg lett durvítva... Aki nem hadis vagy termelő - pl egy varis - se pénz se sereg, nehezen tud földhöz jutni, támadni meg szinte sehogy, ha csak nem megbeszélten...
erre csak annyit, hogy csak az A-ban van bármi jelentösége a felfedezés nehezitésének. A csoportok jelentös részében az also 4 szinten a varist, tolist nemigazán érinti az, hogy nehezebb felfedezni.
fent pedig amugy se kap részesedést csak a klántámadásbol, de az más tészta.
az also szinteken egyetlen dologban jelentene változást, ha változtatnánk a részesedésen, mégpedig, hogy több lenne az elf tolis, mert megoldodna minden problémájuk, ami most a 10% elérésekor jelentkezik
Reply With Quote
  #6  
Old 12-25-2006, 14:26
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
az also szinteken egyetlen dologban jelentene változást, ha változtatnánk a részesedésen, mégpedig, hogy több lenne az elf tolis, mert megoldodna minden problémájuk, ami most a 10% elérésekor jelentkezik
Ez meglehetősen erős kijelentés sztem.
Az emberek túlnyomó részének nem jelent problémát h "csak" a csoport 10%-ig tud felfedezni mivel a 10% már bőven elég a forduláshoz. Azoknak akiknek meg annyi személyiségük van h kevés a top 10% a forduláshoz, azok a változtatás nélkül is megoldják h fentebb kerüljenek. Nekik már kell akkora rutinnal rendelkezniük h ez ne jelentsen problémát.
Reply With Quote
  #7  
Old 12-31-2006, 11:07
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Én inkább azt javasolnám hogy a támadó sereg létszámától függetlenül lehessen segítséget küldeni a szöviknek (ezt még finomítani kell) így a tolis/varis vállalja a krónikába kikerülést, bosszút stb. viszont megkapja szépen a földet is. Így rá lenne kényszerítve valami minimális támadó sereg tartására is gyengébb célpontokat könnyebben beütne és az is nehezebben derül ki hogy a hadis ori fele serege elment így segítettünk a nem hadis orikon is, a szabályokon alig változtattunk, és a hadis orik felesleges kockázatvállalását is csökkentettük.
Reply With Quote
  #8  
Old 05-30-2007, 10:07
sifu sifu is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 34
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
én ezt tartom a legjobb ötletnek
így kiegyenlíthetnénk a távolságokat ha kell!!!
Reply With Quote
  #9  
Old 08-06-2007, 15:07
kuku kuku is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
nagyon nem tudok hozzá füzni de olvastam én is az ötletett és elfogadhatónak tartom de ennyi erővel akár játékosabbá is lehtne tenni méghozzá úgy hogy a támadó ország oszthatná ki a %-kokat hogy melyik szövitag hány %ba részesüljön a zsákmányból természetesen ezt még a támadás előt keljen beállítani. Ha nem piszkálja az ember akkor maradjon alapon ami lehetne az egyenlő rész.
Ez nem lenne rossz, de akkor meg kellenne szabni a maximumot, mert azért nem foglalhat egy valaki mindenki helyett 40%-nál ne kapjon már egy ország többet...
Reply With Quote
  #10  
Old 08-07-2007, 10:54
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kuku View Post
Ez nem lenne rossz, de akkor meg kellenne szabni a maximumot, mert azért nem foglalhat egy valaki mindenki helyett 40%-nál ne kapjon már egy ország többet...
sztem azért nem írta mert úgy gondolta, hogy ez természetes
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu