Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-04-2008, 18:19
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default Hulla átalakulása Mivé is?

Sziasztok a Problémám az lenne ,hogy hulla vagyok és nem igazán tetszik. Maga a hadi nagyon bejön most az orim 60% barakk 25% ház 5% bank 10% kovács mühely!

Lassan 600 hekin vagyok és át akarok alakulni valami Hadivá!
Mi legyek és hogy csináljam
Ötletet kaptam Elf Hadi ra!
Ti mit választanátok?


Előre is köszi!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-04-2008, 19:19
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
Sziasztok a Problémám az lenne ,hogy hulla vagyok és nem igazán tetszik. Maga a hadi nagyon bejön most az orim 60% barakk 25% ház 5% bank 10% kovács mühely!

Lassan 600 hekin vagyok és át akarok alakulni valami Hadivá!
Mi legyek és hogy csináljam
Ötletet kaptam Elf Hadi ra!
Ti mit választanátok?


Előre is köszi!
Elfet csak sok pénzzel éri meg játszani hadiként szerintem.Egy Óriás tudós hadi tökéletes szerintem
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #3  
Old 10-04-2008, 19:24
Gyuresz's Avatar
Gyuresz Gyuresz is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 86%
Thumbs up :)

Üdv!

Elf hadi semmiképpen!
Az Elf -szerintem- nem a legjobb választás hadisnak, inkább varinak, vagy gazdálkodó, esetleg tudósnak használnám.
Hadis orinak én Óriást javallanék, de mindenek elött Orkot
Lépés elött mindenképpen gondoskodj az új faj szükségleteiről -élelem (tanya), toli (kocsmák), vari (templomok), mert ugye nem akarsz ezek nélkül maradni-
mert a köv. szinten nem tudsz azonnal piacolni...
Sok sikert a váltáshoz
Reply With Quote
  #4  
Old 10-04-2008, 19:35
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyuresz View Post
Üdv!

Elf hadi semmiképpen!
Az Elf -szerintem- nem a legjobb választás hadisnak, inkább varinak, vagy gazdálkodó, esetleg tudósnak használnám.
Hadis orinak én Óriást javallanék, de mindenek elött Orkot
Lépés elött mindenképpen gondoskodj az új faj szükségleteiről -élelem (tanya), toli (kocsmák), vari (templomok), mert ugye nem akarsz ezek nélkül maradni-
mert a köv. szinten nem tudsz azonnal piacolni...
Sok sikert a váltáshoz
Orkot kezdőnek nem ajánlom semmiképp.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #5  
Old 10-05-2008, 18:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyuresz View Post
Üdv!

[...]
Az Elf -szerintem- nem a legjobb választás hadisnak, inkább varinak, vagy gazdálkodó, esetleg tudósnak használnám.
[...]
Csak én nem értem ezt a mondatot?
A "hadis" azt jelenti, hogy csatákkal vívott háborúkra bállított ország. A varis, gazdálkodó, tudós, meg személyiségek.
Hol az összefüggés? (Ha meg az a "varis" szó nem szemet, hanem beállítottságot jelent, akkor meg aztán egészen elképesztő. Mondjuk ki: gömbölde. Mert az elf, mint varis ország másra nem jó. Átütik, átlopják, ő pedig csak nézelődni tud, amióta kiherélték.)

Egyébként ha sok a pénzed, nagyon is jó az elf hadi, mert senki nem gondol arra, hogy az most jól be fog verni. Sőt, érdemes egy kis leprát is magadon tartani. Nincs jobb, mint amikor beversz valakit elffel, hazakísárnek, de te elengeded a sereged, bvásárolsz íjászokat, lepattan rólad, és még leprás is lesz.
Ehhez viszont sok pénz, és sok gépnél töltött idő kell.
Orkot ne vigyél, ha kezdő vagy, ki fognak csontozni. (Pl körönként lelopják a tekidet meg a kajádat. Idegesíteni fog, hidd el.)
Legyél gnóm, vagy óriás. Gnómként kereskedőt, óriásként tudóst ajánlok mint személyiség. Így mindkettőbe elég 1% (esetleg 1 db) kocsma.
Vagy legyél törpe. Azzal tudsz magadnak termelni, és még midnig lehetsz jó hadis, mivel 56% lakitekivel elég sok egység fér a barakkjaidba, tornyaidba.
Csak akkor vigyázz a tekercsedre, mert mindenki abból fog élni, aki alattad van 5 körre.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #6  
Old 10-06-2008, 08:52
Belseeboob Belseeboob is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Csak én nem értem ezt a mondatot?
A "hadis" azt jelenti, hogy csatákkal vívott háborúkra bállított ország. A varis, gazdálkodó, tudós, meg személyiségek.
Hol az összefüggés? (Ha meg az a "varis" szó nem szemet, hanem beállítottságot jelent, akkor meg aztán egészen elképesztő. Mondjuk ki: gömbölde. Mert az elf, mint varis ország másra nem jó. Átütik, átlopják, ő pedig csak nézelődni tud, amióta kiherélték.)

Egyébként ha sok a pénzed, nagyon is jó az elf hadi, mert senki nem gondol arra, hogy az most jól be fog verni. Sőt, érdemes egy kis leprát is magadon tartani. Nincs jobb, mint amikor beversz valakit elffel, hazakísárnek, de te elengeded a sereged, bvásárolsz íjászokat, lepattan rólad, és még leprás is lesz.
Ehhez viszont sok pénz, és sok gépnél töltött idő kell.
Orkot ne vigyél, ha kezdő vagy, ki fognak csontozni. (Pl körönként lelopják a tekidet meg a kajádat. Idegesíteni fog, hidd el.)
Legyél gnóm, vagy óriás. Gnómként kereskedőt, óriásként tudóst ajánlok mint személyiség. Így mindkettőbe elég 1% (esetleg 1 db) kocsma.
Vagy legyél törpe. Azzal tudsz magadnak termelni, és még midnig lehetsz jó hadis, mivel 56% lakitekivel elég sok egység fér a barakkjaidba, tornyaidba.
Csak akkor vigyázz a tekercsedre, mert mindenki abból fog élni, aki alattad van 5 körre.
En meg mindig az elf mellet vagyok leképzek par varit aki felpakolja a spec varázslatomat és nem látjak az átalakulásomat okok van nemely extrem orias vari aki belát de azert az ritka!
Es ezert mert nem látnak szerintem kicsi az esely a tamadásra tudom persze Toli az kell valamenyi mert a tekikek lenyulják de sok lovas es utos kis lathatatlan orit lehet csinélni!
Reply With Quote
  #7  
Old 10-06-2008, 09:06
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
En meg mindig az elf mellet vagyok leképzek par varit aki felpakolja a spec varázslatomat és nem látjak az átalakulásomat okok van nemely extrem orias vari aki belát de azert az ritka!
Ha fenn van a fajivari, nincs olyan óriás aki látna bármit is.
Persze van, amit ki lehet számolni 2 gömbből, de ahhoz meg már nagyon kell érteni a játékhoz.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Stev For This Useful Post:
  #8  
Old 10-06-2008, 12:13
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez annyira nem egyszerű folyamat.
Bármi is legyél utána, alaposan számolgass. Nem tom van-e jó országtervező programod, ha nincs, akkor keresd fel pl ezt: Bimmbimm országtervezője, és tervezd meg a következő ország felépítését.

...

Sok sikert hozzá.
Csak annyit teszek hozza h vannak dolgok ami nem egeszen pontos (pl fegyver termelese torpenek) de tenleg ugyes progi!
Reply With Quote
  #9  
Old 10-06-2008, 20:58
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Belseeboob View Post
Es ezert mert nem látnak szerintem kicsi az esely a tamadásra tudom persze Toli az kell valamenyi mert a tekikek lenyulják de sok lovas es utos kis lathatatlan orit lehet csinélni!
Ha erre akarod az elfet használni, lehet, hogy visszatérsz majd ide, és a topik címe ez lesz: elf átlakulása mivé is?
Szerintem ha hadizni akarsz, akkor óriás legyél. Sokkal könnyebb átalakulni rá hullából, mint a többi hadis fajra.
Ugyanis csak 1kocsma elég, templom mint a többinek, és mintegy kósza gondolat jutott az eszembe, hogy ha full mezőgazdasági tekerccsel lépsz át, és 0 lakáshelyzetivel, akkor kevesebb tanya is elég az első 24kör kihúzására.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #10  
Old 10-07-2008, 08:59
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Imhotep View Post
Szinte mindent max. tekivel számol, azért van több hely barakkokban, kocsmákban, templomokban házakban.
az ugy ok h max tekivel szamol de a orpenek van gond a fegyver termelesnel
nem 9/kor mint ahogy kellene legyen hanem 6/kor... ez csak amit eszrevettem elso hasznalatnal...
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hulla tuning Druida Megvalósult javaslatok 1328 05-20-2010 20:30
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 20:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu