Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-01-2006, 10:15
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Termelők felfele haladása a módosítások után?

Szevasztok, tudom, nem voltam ott nagyon amikor kitárgyaltuk a felfedezés módosítást, az én saram. De most, hogy életbeléptek az ötleteitek, a gyakorlat már azért bevillantott egy problémát a dologban. Főleg az A-t érinti, ott is csak azt a szűk réteget közvetlenül, amit a termelő törpéknek hívnak, de emiatt közvetve mindenkit érint:
Ügye minden termelő feladhatja a termelését, építhet barackot és bepofozhat egy üres hadist aki ütni ment... amikor meg termel, akkor ő kapja az áldást. de egy törpe ezt hogy csinálja meg akkor, ha elveszti a bányáit ezzel? ha meg minél kevesebbet tart, akkor elérjük azt a szintet, hogyha azt akarja hogy ne verjék le, vagy komolyabb ütőerőt képviseljen, akkor szinte nincs bányája, ha meg eleget tart a klánjának, akkor meg szinte esélytelen hogy kimehessen legalább üres hadira, mert ezzel még vagy 4-20 sereget kockáztat, a szomszédságának vérmességétől függően, mert az üres ország nagy csábító erővel bír. Egyelőre én borúlátó vagyok, és azt sejtem, hogy az A-ból lelép majd szép sorban a legtöbb termelő, vagy feladja a termelést, és lehetetlenül eldrágul a csoport. Létrehoztam ezt a topicot arra, hogy kitaláljunk valami bányás termelést megkönyítő felfedezést vagy bármi egyéb konstrukciót, illetve hogy elébe menjek a problémának, ha egyáltalán kialakul az amitől félek. Véleményeket, ötleteket várok, és semmiképp lehurrogást, hogy fikázom a fedezés drágítást és nem akarok ütni.


(Hogy tiszta legyen a helyzet: lehetlen áron tudok csak fedezni A-ban, de szerencsére nem sok bányám van mert kováccsal termelek, illetve akár hadira is átépülhetek. rég volt már a sok hadi miatt az, amikor én napi félmillió fegyvernél többet termeltem. Én a lelécelést vagy a termelés feladását fontolgatom.. valamelyik biztos. Alba is ezt fontolgatja, és Ő is termelt... a magam nevébe kijelentem, hogy nem számít a nehezítés, elfogadom és alkalmazkodok, ahogy a legjobb nekem, nem tamagocsizni akarok, tehát a személyes részét lehet elfelejteni.)
Sponsored Links
  #2  
Old 12-01-2006, 10:19
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Első javaslatnak azon gondolkodtam, hogy lehetne a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, vagy a bányák felfedezését kellene olcsóvá tenni, esetleg csak az A-ban, ha már az ilyen furcsa csoport a többihez képest.

legértelmesebbnek a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, mert valami exponenciális görbével meg lehetne oldani, hogy akinek sok van az vissza tudjon menni magasra, aki meg azért tartana, hogy fedezhessen, az is elad egy csomó nyersanyagot, így legalább nyersi is kerül a piacra...

de persze a lehetőségek tárháza végtelen.
  #3  
Old 12-01-2006, 10:28
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én is a termelő törpik létszámát növelem,és nagyon nem jó ez igy nekünk.És ha nem lesz valami változás akkor marad az a megoldás hogy szintlépés,és mire vissza térek A-ba addigra más fajjal kell hogy játszak
__________________
A végtelenhez mérve nem is létezünk.
A csillagévek óráin egy perc az életünk.
Az ember önmagában semmit sem ér,ha nincs barátunk-Elvisz a szél!!!
  #4  
Old 12-03-2006, 12:06
FJORD FJORD is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 174
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hornet View Post
Én is a termelő törpik létszámát növelem,és nagyon nem jó ez igy nekünk.És ha nem lesz valami változás akkor marad az a megoldás hogy szintlépés,és mire vissza térek A-ba addigra más fajjal kell hogy játszak
Végül is ezért lett így csinálva nem, hogy ne ragadjatok ott évekig?
  #5  
Old 12-03-2006, 12:08
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by FJORD View Post
Végül is ezért lett így csinálva nem, hogy ne ragadjatok ott évekig?
Csak a termelők ne ragadjanak ott? Ez csak nekik hátrány (na jó, az elfeknek is az lehet...)
  #6  
Old 12-03-2006, 12:12
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Csak a termelők ne ragadjanak ott? Ez csak nekik hátrány (na jó, az elfeknek is az lehet...)
Aki elfet játszik, és azzal akar a topba menni, az már az elején beletörődött, hogy a csoport 10%-ig tud fedezni. Én is. Így személy szerint( a saját orimra értve) nagyon nem zavar a fedezés megdrágítása, azt a 10%-ot még fel lehet fedezni viszonylag kényelmesen. Ráadásul az elfeket talán kevésbé fenyegeti a folyamatos beverés veszélye mint a törpét.

A törpék problémája viszont jogos, és szerintem Deni nagyon jól elkapta a lényeget. Emelkedjen a katonaigény, de a fedezési arány maradjon folyamatosan 0%, ez egyszerű, könnyen érthető, ráadásul be lehet venni a fajok súgóba mint a törpik faji előnye.
  #7  
Old 12-03-2006, 12:10
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by FJORD View Post
Végül is ezért lett így csinálva nem, hogy ne ragadjatok ott évekig?
Azért a cél az nem volt, hogy a termelőket ellehetetlenítsük.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #8  
Old 12-07-2006, 21:47
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Unhappy

naaaaa? meghalunk?
  #9  
Old 12-07-2006, 23:41
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem van egy ötletem, csak kicsit nehéz leprogramozni, de azért elmondom.

Szóval az alapgondolat az lenne, hogy ha lebontod a bányáidat, akkor azokat vissza tudnád húzni. De csak x ideig.

Ezt úgy képzelném el, hogy körönként a "talon bányák" x%-a (számoljunk mondjuk 5%-al) elveszne, de kezdetnek 10%-a.

Tehát egy idő után már csak nagyon kevés bányát tudnál visszahúzni (természetesen az összes fajnál is meglenne ez az opció)

A szitu a következő:

Van 300 kőbányád.
Mondjuk támadni akarsz, vagy téged támadnak, és bontanod kell, és bányát bontasz.
100-at elbontasz belőle. Az ezt követő pillanatban már csak 90-et tudnál egyből visszaépíteni (hiszen leadtad a kezdeti 10%-ot). Aztán körönként 5%-ot elbuknál a "talonbányáidból".
tehát
2. körben már csak 86-ot tudnál felhúzni,
3. körben már csak 81-et tudnál felhúzni,
4. körben már csak 77-et tudnál felhúzni,
5. körben már csak 73-at tudnál felhúzni,
6. körben már csak 70-et tudnál felhúzni,
és így tovább...

Persze lehet módosítani a számokat...

Közben beépítheted a területeket persze, mondjuk baracknak, televeszed lovassal, majd támadsz, és fél nappal később visszabontod a barackokat, vagy bármi más épületet, hogy üres hekihez juss, és tudnál építeni kb 50 kőbányát újra.

Tehát lenne egy kis szám az épületeknél, hogy talonbánya, vagy mittomén, ami igazából csak attól függene, hogy mennyi bányát bontottál le.

Vagy mondjuk az eddigi bányákat nevezhetnénk szűz bányának, a már legalább 1x lebontottakat pedig kimerülőfélben lévő bányának.
A szűz bánya körönként nem csökken, a kimerülőfélben lévő bánya viszont igen.

Szóval értitek...

Hmm... így visszaolvasva elég elképzelhetetlen, hogy "átmegy Atin", de azért lehet valakit meginspirál
  #10  
Old 12-01-2006, 10:30
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Első javaslatnak azon gondolkodtam, hogy lehetne a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, vagy a bányák felfedezését kellene olcsóvá tenni, esetleg csak az A-ban, ha már az ilyen furcsa csoport a többihez képest.

legértelmesebbnek a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, mert valami exponenciális görbével meg lehetne oldani, hogy akinek sok van az vissza tudjon menni magasra, aki meg azért tartana, hogy fedezhessen, az is elad egy csomó nyersanyagot, így legalább nyersi is kerül a piacra...

de persze a lehetőségek tárháza végtelen.

Ezt azért nem tartom olyan szuper ötletnek ,mert ha támadnak akkor általában bányát bont a törpi.Na már most ha igy van mindenkinél akkor a "kevés"bánya miatt drága maradna ugyan úgy a fedezés.

Aztán lehet hogy rosszul látom
__________________
A végtelenhez mérve nem is létezünk.
A csillagévek óráin egy perc az életünk.
Az ember önmagában semmit sem ér,ha nincs barátunk-Elvisz a szél!!!
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu