Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-27-2008, 15:50
macskajaj macskajaj is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default Drágakő ára

Tendenciális jelenség, vagy csak én fogtam most ki, hogy a drágakő ára 5/X-ben kisebb-nagyobb ugrabugrálással a két héttel ezelőtti árának 60-62 százalékánál mozog? Most kezdtem, jó stratégiának tűnt gyűjtögetni, most meg bukta van belőle. Kivárjak, vagy tovább megy lefelé - mit gondoltok? Egyáltalán mitől függ az árfolyama?
Sponsored Links
  #2  
Old 08-27-2008, 15:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by macskajaj View Post
Egyáltalán mitől függ az árfolyama?
Idézet a súgóból:

"Az árfolyam percenként változó érték, melyet a Császár határoz meg annak alapján, hogy az elõzõ idõszakban mennyi drágakövet sikerült felvásárolnia. A drágakövek ára 1-tõl 2000 aranyig mozoghat darabonként, és minél többet adtak el az elõzõ idõszakban a Császárnak, annál kevesebb aranyat fog érte adni a következõben. "
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 08-27-2008, 15:58
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by macskajaj View Post
Tendenciális jelenség, vagy csak én fogtam most ki, hogy a drágakő ára 5/X-ben kisebb-nagyobb ugrabugrálással a két héttel ezelőtti árának 60-62 százalékánál mozog? Most kezdtem, jó stratégiának tűnt gyűjtögetni, most meg bukta van belőle. Kivárjak, vagy tovább megy lefelé - mit gondoltok? Egyáltalán mitől függ az árfolyama?
Attól függ, hogy mennyit adtak el mostanában...


És hát sosem lehe tudni, hogy megéri-e tartogatni és visszamegy-e...
Valószínüleg visszafog, hacsak valaki nem azzal szórakozik, hogy sokat összegyűjtött és azt most nagy részletekben eladja, ezzel lent tartva az árat...


Ati megelőzött...
  #4  
Old 08-27-2008, 16:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És hát sosem lehe tudni, hogy megéri-e tartogatni és visszamegy-e...
Valószínüleg visszafog, hacsak valaki nem azzal szórakozik, hogy sokat összegyűjtött és azt most nagy részletekben eladja, ezzel lent tartva az árat...
Nagylétszámú csoportban alapvetően nem jellemző, hogy magas lenne az ár. A nyári uborkaszezon miatt elképzelhető, hogy egy kicsit feljebb ment, de hosszútávon nem hiszem, hogy sokkal magasabb lesz a mostaninál, sőt.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 08-27-2008, 16:10
macskajaj macskajaj is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Értem. Tehát ha most odaadom a császárnak amim van, még lejjebb fog menni az ára, és talán nem bukok rajta többet. Ha csepegtetve adom el, a fene tudja mi lesz... Akár nyerhetek is rajta jövő nyáron
Mintha a tőzsdén lennék.
  #6  
Old 08-27-2008, 16:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by macskajaj View Post
Értem. Tehát ha most odaadom a császárnak amim van, még lejjebb fog menni az ára, és talán nem bukok rajta többet. Ha csepegtetve adom el, a fene tudja mi lesz... Akár nyerhetek is rajta jövő nyáron
Mintha a tőzsdén lennék.
Nem biztos, hogy nyáron. De azt határozottan meg lehet figyelni, hogy a való élet eseményeihez igazodik a drágakő ára. Különböző ünnepek alkalmával is emelkedhet, vagy amikor sokan elmennek egy hosszú hétvégére stb.

A tőzsdei hasonlat pedig tökéletes, valóban olyan, mint a tőzsde.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 08-27-2008, 16:26
macskajaj macskajaj is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Akkor úgy döntöttem, jövő hét elejéig tartogatom. Szeptember 1. majdnem nemzeti ünnep, sok-sok gyermek alig várja már hogy suliba mehessen, és ne kelljen a gép elött ülnie
Ergo emelkednie kell az árfolyamnak...
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Drágakő eladásakor a teljes bevétel kiirása Kutyuleee Megvalósult javaslatok 25 01-17-2008 05:23
A drágakő kérdése cater Általános beszélgetés Hódítós témákban 34 09-02-2007 14:48
Drágakő ára! Rém Általános beszélgetés Hódítós témákban 50 03-21-2007 16:08
Drágakő, vagy Mithril? Avagy kinek melyik teccene jobban, mint név? Senki Elvetett javaslatok 2 04-29-2006 01:45
Drágakő wand Megvalósult javaslatok 195 04-14-2006 14:58


All times are GMT +1. The time now is 07:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu