Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-26-2007, 18:28
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Question Országnevek szűrése

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy Ati és Goldy milyen szempont alapján szűri ki az általuk nemkívánatosnak tartott országneveket...itt persze nem az egyértelműen nem ide illőkről beszélek,példa nélkül is remélem,hogy mindenki érti,hanem mondjuk a híres emberekről elnevezetteket...
Utánajártam egy kicsit,a support azt írta,hogy ne közelmúltbeli személyiség legyen,de ez szerintem kicsit tág...(Aki 9 éve volt nem jó,de aki 10 éve az igen...) Nem mintha én pl.: Kosztolányi Dezső nevezetű országot szeretnék a távoljövőben,csak érdekelne a dolog...
Ha valaki már egyszer felvetette a témát akkor bocsi,de nem találtam..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
  #2  
Old 02-26-2007, 18:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy Ati és Goldy milyen szempont alapján szűri ki az általuk nemkívánatosnak tartott országneveket...itt persze nem az egyértelműen nem ide illőkről beszélek,példa nélkül is remélem,hogy mindenki érti,hanem mondjuk a híres emberekről elnevezetteket...
Utánajártam egy kicsit,a support azt írta,hogy ne közelmúltbeli személyiség legyen,de ez szerintem kicsit tág...(Aki 9 éve volt nem jó,de aki 10 éve az igen...) Nem mintha én pl.: Kosztolányi Dezső nevezetű országot szeretnék a távoljövőben,csak érdekelne a dolog...
Ha valaki már egyszer felvetette a témát akkor bocsi,de nem találtam..
Érdemes ezügyben elolvasni a regisztrációs szabályokat, idézem:

"Országnév választása
Országnév választásakor légy tekintettel a következőkre:

1, A választott név nem sértheti a Magyar Köztársaság alkotmányos rendjét, és nem ütközhet sem a Btk., sem a Ptk. rendelkezéseivel.

2, A választott név nem tartalmazhat olyan szavakat, kifejezéseket, melyeket egy átlagos 7 évestől visszahallva, egy szintén átlagos másik ember megbotránkozik.

3, A választott név nem tartalmazhat semmilyen olyan karaktereket, amiből rendszerfeltörési kísérletre lehet következtetni.

4, Országodnak NEVET válassz, ne sorszámot, vagy grafikát.

5, A választott név nem lehet közelmúltbeli politikus, közéleti szereplő, vagy máshonnan ismert ember neve.

6, A választott névnek névnek kell lennie. Nem grafikai elemeknek, nem sormintának. Használj betűket, és szóközt. Ha egy szót le szeretnél írni, azt írd le betűkkel, ne lerajzold. Ne használj sormintát, vagy egyéb díszítő elemet, se önmagában, se a név részeként, se a nevet megelőzve, követve vagy azt körülvéve.

7, A másokat félrevezető nevek (például a játékban használt titulusok vagy kifejezések, mások által a Hódítóban régóta használt nevek stb.) szintén nem megengedettek.

A fentiek minden nyelvre vonatkoznak, ne válassz azért német nevet, hogy olyasmit írhass, amit magyarul nem tehetnél.

A nem elfogadható nevekkel rendelkező országokat figyelmeztetés nélkül töröljük, akkor is, ha az ország esetlegesen VIP tag!"
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 02-26-2007, 18:40
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Érdemes ezügyben elolvasni a regisztrációs szabályokat, idézem:

"Országnév választása
Országnév választásakor légy tekintettel a következőkre:

1, A választott név nem sértheti a Magyar Köztársaság alkotmányos rendjét, és nem ütközhet sem a Btk., sem a Ptk. rendelkezéseivel.

2, A választott név nem tartalmazhat olyan szavakat, kifejezéseket, melyeket egy átlagos 7 évestől visszahallva, egy szintén átlagos másik ember megbotránkozik.

3, A választott név nem tartalmazhat semmilyen olyan karaktereket, amiből rendszerfeltörési kísérletre lehet következtetni.

4, Országodnak NEVET válassz, ne sorszámot, vagy grafikát.

5, A választott név nem lehet közelmúltbeli politikus, közéleti szereplő, vagy máshonnan ismert ember neve.

6, A választott névnek névnek kell lennie. Nem grafikai elemeknek, nem sormintának. Használj betűket, és szóközt. Ha egy szót le szeretnél írni, azt írd le betűkkel, ne lerajzold. Ne használj sormintát, vagy egyéb díszítő elemet, se önmagában, se a név részeként, se a nevet megelőzve, követve vagy azt körülvéve.

7, A másokat félrevezető nevek (például a játékban használt titulusok vagy kifejezések, mások által a Hódítóban régóta használt nevek stb.) szintén nem megengedettek.

A fentiek minden nyelvre vonatkoznak, ne válassz azért német nevet, hogy olyasmit írhass, amit magyarul nem tehetnél.

A nem elfogadható nevekkel rendelkező országokat figyelmeztetés nélkül töröljük, akkor is, ha az ország esetlegesen VIP tag!"

Ez eddig rendben van,én is olvastam...
Néhány hozzáfűznivalóm lenne csupán...
1:nem hiszem,hogy minden hódos kívülről fújja a Btk és a Ptk rendelkezéseit...
2:szerintem ez természetes...
3:bevallom ezt nem értem...
4:láttam már ilyen orinevet,de nem emelek szót,engem nem zavar...
5:mi a közelmúlt határa...? Illetve a supporttól olyan üzit kaptam,hogy nyugodtan lehet ismert ember,csak ne a közelmúltbeli,illetve az ide vonatkozó németajkú ember...
6:érthető
7:szintén érthető

Nos,remélem érted mire szeretnék kilyukadni...csak a határokat feszegetem,hogy mit lehet,s mit nem
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #4  
Old 02-26-2007, 18:41
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Jah és köszi a gyors reakciót...
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #5  
Old 02-26-2007, 18:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Általános szabály, nemcsak ide, hanem mindenhova: ha femlerül egy névvel kapcsolatban benned a kérdés, hogy az vajon lehet-e, vagy sem, akkor nem lehet.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 02-26-2007, 18:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Általános szabály, nemcsak ide, hanem mindenhova: ha femlerül egy névvel kapcsolatban benned a kérdés, hogy az vajon lehet-e, vagy sem, akkor nem lehet.
Köszi,akkor most okosodtam
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #7  
Old 02-26-2007, 18:56
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy Ati és Goldy milyen szempont alapján szűri ki az általuk nemkívánatosnak tartott országneveket...
A H-ban ehhez semmi közöm
  #8  
Old 02-26-2007, 19:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
A H-ban ehhez semmi közöm
dehogynem, egyes névtipusokat mindig Tőled kérdezek DDDDDDD
__________________
Hódító * Queosia
  #9  
Old 02-26-2007, 19:54
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha már van ilyen topik, akkor hadd kérdezzem meg: hogy lehet az, hogy pl az Iguadon nem elfogadható, a numerus clausus meg igen?
__________________
קפוד!
  #10  
Old 02-26-2007, 19:57
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Ha már van ilyen topik, akkor hadd kérdezzem meg: hogy lehet az, hogy pl az Iguadon nem elfogadható, a numerus clausus meg igen?
Ha jól emlékszem, akkor az ország indítója szerint ez egy zsidókat üldöző csoport (szervezet?) neve. Nem vagyok otthon a témában, ha jól az emlékeim, akkor ő maga írta ezt a fórumon, hogy direkt ezért ezt választotta magának.

(Ha rosszak az információim a nevet illetően, akkor bocsi, de mivel ezt ő maga "hirdette", hogy emiatt választotta, ezért igazából teljesen mindegy, hogy ezt jelenti-e, az illető szándékai egyértelmnűek voltak a névválasztást illetően.)

A fajgyűlölő neveknek nincs semmi keresnivalója a Hódítóban.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu