Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-14-2008, 16:49
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default Üzenetek, avagy mi az ami belefér és mi az ami már nem.

A hódítóban a diplomáciai oldal szövetség keresésére van, de szövetséget nem lehet keresni alapvető információk nélkül...ezekre rá kell kérdezni. Ha én megkérdezem viszont valakitől a faját, szemcsijét, aktívságát, szándékait stb. és az ország válaszol rá információt ad ki magáról. érdekelne, hogy ez azért nincs szankcionálva, mert valójában is tehát nem jelentgetik fel egymást leendő szövik, vagy ez belefér.
Esetleg mennyire fér bele két ellenkező szövetségben lévő ori eszmecseréje illetve a szándékok közlése? Szabályos-e ez, ha nem akkor ez már jksz?
Ezenkívül érdekelne még, hogy ha külföldi verzióban én is tudok magyarul (azaz a feladó vagy címzett) és a másik fél is (azaz a címzett vagy feladó) és esetleg a support is (nem tudom mondjuk ennek mennyi köze van a dologhoz, hogy ők tudnak-e) akkor lehet-e ok bármilyen büntetésre ha nem a játék "rendeltetésszerű" nyelvét használom/használjuk.

Ebben a topicban elsősorban üzenetekről (fórumon, diplomáciában, zöldben) van szó...ha másról szeretnétek feltenni kérdést szóljatok, nyitok topicot, de nyithattok ti is

Last edited by Burning; 01-14-2008 at 16:52..
Sponsored Links
  #2  
Old 01-14-2008, 17:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Szövetségkeresési célból információkat kiadni nem szabályellenes. Sőt, még a diplomáciai hirdetésbe is beírható. Természetesen minél több információt ad ki magáról valaki, annál nagyobb kockázatot vállal ezzel.

Fórumon a hasonló beírások nem szabályosak, mivel előnyt adnak a fórumot éppen olvasóknak azokkal szemben, akik a fórumot éppen nem olvassák.

Más országról információt kiadni, annak beleegyezése nélkül, olyan országnak, aki nem szövetségesed, még magánüzenetben is szabályellenes.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 01-14-2008, 17:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
Ezenkívül érdekelne még, hogy ha külföldi verzióban én is tudok magyarul (azaz a feladó vagy címzett) és a másik fél is (azaz a címzett vagy feladó) és esetleg a support is (nem tudom mondjuk ennek mennyi köze van a dologhoz, hogy ők tudnak-e) akkor lehet-e ok bármilyen büntetésre ha nem a játék "rendeltetésszerű" nyelvét használom/használjuk.
Ez a fórum a Hódító és a Queosia fóruma, ezért más nyelvekről nem nyilatkozom, az adott nyelvű játék szabályzata az irányadó.

Queosiával kapcsolatban idézem a regisztrációs szabályokst és a súgót:

"Our policy about the language used in private messages:
  • If a non-Hungarian speaker receives a message in Hungarian and reports it, we warn the sender to use English. If he does it more than once, longer bans are given.
  • The same goes for all other languages, other than English, I just used Hungarian as an example, since we have the most of those at this point.
  • If a Hungarian-speaker receives a Hungarian message, we expect him to understand it, that language being his mother tongue.
  • Reported messages in languages we do not understand are automatically considered not acceptable, and a warning, later longer bans are given."
A fórumon pedig:

"The official language of the forum is English. Do not use any other languages!"
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 01-14-2008, 17:12
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ööö...akkor az, hogy
- hé mikor léptek szintet
- nem tudom
miért érdemel anarchot?
1. lehetne akár szövetségkeresés is, mert lehet úgy egyeztünk meg valamikor, hogy szintlépés után bevesszük
2. ha mondtam volna valamit is, én beleegyeztem és szövetségemnek se lett volna ellene kifogása
3. ha nem is egyeztek volna bele a szövik is mindegy, mert hát nem mondtam semmit
ez nem fórumon történt hanem zöldben...az ezt megelőző események a két ori között: segítséget adtam az ország beveréséhez, talán 1-2 üzenetet váltottunk (nem emlékszem pontosan sem hogy mennyi volt tényleg sem a tárgyukra, de biztos nem állt bennük jksz-el kapcsolatos) és egy mnt megkötése, így merek arra következtetni, hogy csak a fenn említett "párbeszéd" lehet az ok, ami értelmezésem szerint nemhogy nem jksz, de még csak nem is szabályellenes okvetlenül
  #5  
Old 01-14-2008, 17:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
ööö...akkor az, hogy
- hé mikor léptek szintet
- nem tudom
miért érdemel anarchot?
Ezért biztosan nem volt anarch.
__________________
Hódító * Queosia
  #6  
Old 01-14-2008, 17:17
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Tudok e kérdezni olyat üzenetben, ami szabályellenes ?

hiszen a kérdés csak kérdés, nem kötelező rá válaszolni, hozzunk néhány példát:

- elárulod a fajod?

- mikor lépsz szintet?

- van kinn gabonád a piacon?

- teszel ki gabonát a piacra?

- tennél ki gabonát a piacra 50 aranyért?


Persze nem az egyértelmű esetekre gondolok mint:
- megtámadnád nekem xy-t?

ez biztos jkszre való buzdítás, szabálytalan
gondolom
  #7  
Old 01-14-2008, 17:17
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezért biztosan nem volt anarch.
akkor nagyon nagyon szívesen megkérlek, nézd meg a két ország eseményeit
lehet volt jksz, csak én nem emlékszem ennyire?
ha kell elküldöm a két ori sorszámát, nevét priviben
hozzáteszem fellebbeztem...sajna nem vagyok vip, de ha ez dönti el talán még be is vipelek, mert azt mondták felülvizsgálták és szükségszerűnek tartották. okot a mai napig nem tudok, így tapogatózom a sötétben, hogy mi lehetett az ok. te azt mondod nem ez az üzenet. akkor az mnt vagy mi?
  #8  
Old 01-14-2008, 17:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
hozzáteszem fellebbeztem...sajna nem vagyok vip, de ha ez dönti el talán még be is vipelek, mert azt mondták felülvizsgálták és szükségszerűnek tartották. okot a mai napig nem tudok, így tapogatózom a sötétben, hogy mi lehetett az ok. te azt mondod nem ez az üzenet. akkor az mnt vagy mi?
1, Az áthelyezésről információkat nem őrzünk meg nem VIP ország esetében, így utólagos felülvizsgálatra ilyen esetben nincsen lehetőség.

2, Felülvizsgálaton kívül konkrét okot még VIP ország esetén sem közlünk, lásd súgó (regisztrációs szabályokban külön is kiemelve) vonatkozó részei.
__________________
Hódító * Queosia
  #9  
Old 01-14-2008, 17:25
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1, Az áthelyezésről információkat nem őrzünk meg nem VIP ország esetében, így utólagos felülvizsgálatra ilyen esetben nincsen lehetőség.

2, Felülvizsgálaton kívül konkrét okot még VIP ország esetén sem közlünk, lásd súgó (regisztrációs szabályokban külön is kiemelve) vonatkozó részei.
értem
tehát kitettek valamiért, és mivel abban a pillanatban nem voltam vip, akkor senkit nem érdekel, hogy utólag kiderül, hogy hopp lehet elnéztünk valamit
hozzáteszem akkor is felülvizsgálták, és szabálytalannak találták most se lenne más és a VIP tagság sem változtat rajta. csak kérdem én, ha ezek az események voltak a két ország között:
- segítség küldése szövinek az ori beütéséhez
- az ori beszabizik
- üzenetváltás (lehet ilyen nem is volt)
- mnt
- seregek ütközése, és vissza lettünk fordítva
- ez a párbeszéd
- anarch

akkor csakis, de csakis az üzenet lehet, ami szerinted nem szabályellenes...na ilyenkor mi van akkor?
  #10  
Old 01-14-2008, 17:25
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
akkor nagyon nagyon szívesen megkérlek, nézd meg a két ország eseményeit
lehet volt jksz, csak én nem emlékszem ennyire?
ha kell elküldöm a két ori sorszámát, nevét priviben
hozzáteszem fellebbeztem...sajna nem vagyok vip, de ha ez dönti el talán még be is vipelek, mert azt mondták felülvizsgálták és szükségszerűnek tartották. okot a mai napig nem tudok, így tapogatózom a sötétben, hogy mi lehetett az ok. te azt mondod nem ez az üzenet. akkor az mnt vagy mi?
még nem is kellett, hogy megjelenjenek az OFFolok, saját témádat offolod szét a saját eseteddel, aminek köze sincs a téma kérdéséhez.

azt hittem a topic arról szól, mi fér bele és mi nem egy üzenetbe, nem az áthelyezésed kivizsgálásáról...

mi lenne ha mindenki összevissza írna egy kérdezgetős topicban?
( semmi, ugyanaz ami van minden topicba általában )
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladott, átvett orik visszalopása, avagy a 30 nap Non Omnis Moriar Megvalósult javaslatok 66 03-27-2008 20:01
Üzenetek Iron Elvetett javaslatok 22 02-23-2008 15:04
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Erőd avagy támadók játszhatóvá tétele Valezius Elvetett javaslatok 0 07-29-2007 14:59
Üzenetek és szövetségesek OnkieJoe Elvetett javaslatok 12 06-04-2006 22:48


All times are GMT +1. The time now is 21:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu