Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-30-2010, 08:41
Worr Worr is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default Böngészési kérdések

Sziasztok!

Akadt egy olyan pont a szabálykönyvben, mellyel kapcsolatban néhány kérdés merült bennem, így ennek kapcsán két egymással összefüggő és fontos kérdésben szeretném a Ti tanácsotokat/állásfoglalásotokat - illetve segítségeteket kérni.

A kérdésem tehát: A játékot asztali számítógépről és mobiltelefonról egyaránt használnám amit a szabály vonatkozó pontja megenged (Idézet a FAQ vonatkozó részéből: „Tisztában vagyok a több ország irányítására vonatkozó szabályokkal. Én nem is irányítok több országot, csak egy országom van, de annak ügyeit több helyről intézem. Napközben munkahelyről, este otthonról, néha wapról is. Lehet ebből gond? Ha egy országot több helyről irányítasz, az nem baj, ezt nyugodtan megteheted.”) azonban egy kérdés mégis felmerült bennem.
A szabályok között ugyanis szerepel egy olyan rész is, miszerint a játék rendszere által küldött cookie fileok bármilyen módosítása, beleértve a törlést is, tilos.
A cookie-k módosítására vonatkozó résszel semmi gondom nincs, azonban egy munkahelyi gép esetében (de akár nyugodtan vonatkozhatna ez a kérdés otthoni gépekre is…) hogyan tudom azt megoldani, hogy a cookie-k – vagy az országom - ne kerüljenek törlésre? Hiszen tudjuk, hogy valamennyi a gépeket karbantartó program (akár vírus, akár spyware elleni védőprogramok, de a szimpla operációs rendszert karbantartó programok is) mind a különböző internetes „hulladékok és maradványok” kitakarításával kezdik munkájukat, és sajnos ezek közé tartoznak normál esetben a cookie-k is, manapság viszont ezen programok használata nélkül igencsak sebezhető bármely számítógépes rendszer.
Magyarán ha ez mégis megtörténik, akkor a játék szabályai megsértésre kerülnek és a jövőben várható lesz ennek retorziójaként a kizárás és ezt csak úgy lehet elkerülni, ha soha a játék kezdetétől fogva semmilyen formában nem engedélyezünk semmiféle hasonló, a rendszert megtisztító folyamatot? – tehát ezzel párhuzamosan a munkahelyi és Internet kávézóban történő játék is rögtön kizárhatóvá válik, hiszen ezeken a helyeken ezt nem tudjuk elérni?

Ezen kívül még egy kérdésem lenne, szintén ehhez a témához kapcsolódóan!
A mobil telefonon keresztül történő elérés kapcsán: én Pannonon keresztül csatlakozom fel a wapra – ez önmagában gondolom semmi gondot nem jelenthet – de a böngésző amit használok (Opera Mini 4.2) egy érdekes technológiát használ: a beírt címet nem közvetlenül nyitja meg, hanem az adatforgalom minimalizálása miatt a saját szerverükön keresztül. Tehát elsőként ott „letömörítik” kicsit a betölteni kívánt oldalt, majd én már közvetlenül ezt a „kicsinyített” változatot töltöm be, ezzel csökkentve az adatforgalmat – és gyorsítva a betöltést. Ezzel nincs is baj, de ebben az esetben az adatok nem közvetlenül a pannonos ip címről, hanem kvázi az opera proxyján keresztül csordogálnak felétek. Ez jelenthet gondot? Olvastam egy régebbi fórum topicban, hogy más is az Operát használja, de azért szeretnék biztosra menni. Használjam a hódító megnyitására inkább a gyárilag beépített Nokia böngészőt, amely semmi ilyesfélét nem csinál tudtommal – viszont azzal nem tudom miért, de csak wapos felületen keresztül hajlandó megnyitni a játékot, vagy nyugodtan használhatom az Operát is?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Sziasztok,
Worr
Sponsored Links
  #2  
Old 03-30-2010, 09:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Szia!

Cookie-k törlésével kapcsolatban: a különböző karbantartó programok meghatározott "követő" cookie-kat szoktak törölni, amik különböző hirdetési hálózatokhoz tartoznak például, amik azt követik, hogy mely oldalakon jársz. A más oldalakhoz tartozókat általában békén hagyják, hiszen ezek törlésével kifejezetten kényelmetlen helyzeteket teremtenének (beállítások törlése, belépések törlése stb.). Az összes cookie törlése munkahelyi gép esetében sem hiszem, hogy bármikor szükséges volna.

Opera mini esetében figyelembe kell venni, hogy közös gépnek számítasz minden más olyan játékossal, aki opera minit használ, így "hibapontokat" gyűjthetsz velül közös akció esetén, és hosszútávon ez problémákhoz vehethet. Ez az elmélet. A gyakorlatban nem tudok olyan esetről, amikor ebből probléma lett volna.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 03-30-2010, 12:02
Worr Worr is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Szia Ati!

Köszi szépen a gyors választ!
Akkor az asztali böngészés kapcsán amikor otthoni használatról van szó két változat közül fogok választani: ha esetleg valamelyik program mégis a sima cookie-kat is kiszedné, akkor annál manuálisan beállítom, hogy a hódítóhoz tartozók ez alól kivételt jelentsenek, vagy a másik kicsit elsőre bonyolultabb megoldás, ha egy külön, kicsi és gyors operációs rendszert fogok használni csak a hódítózás céljaira - a normál mellett
Ennyit megér! Maximum nem hagyományos módon teszem fel, hanem virtuális oprendszerként.

A mobilos elérés kapcsán pedig: igen, ez az a probléma, amitől én is féltem... Elég sokan használják ma már -tudtommal - az Opera mobil rendszereit, így ebből adódhatnak esetleg gondok a jövőben, így inkább maradok a 6120 classic beépített böngészőjénél. Csupán azt az egy dolgot nem tudom, hogy ez miért nem tudja normál webes felületként is megnyitni a Hódítót, csak és kizárólag wapos felületként?
Ilyenkor az állhat a háttérben, hogy a beépített böngésző úgy került megalkotásra a Nokia által, hogy ha egy adott oldalnál érzékeli hogy van wapos változata is, akkor takarékossági okokból azt nyitja meg és nem a netest? És persze a felhasználó ebbe nem is szólhat bele?

Ui: próbáltam rákeresni, de a történelem menüpontban erre vonatkozó adatot nem találtam, esetleg Ati meg tudnád nézni nekem, hogy mikor született meg a Hódító első wapos változata? Arra emlékszem csak, hogy mintha az első időszakban még külön kellett volna kérni az abban való részvételt. Köszi szépen!
  #4  
Old 03-30-2010, 12:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Worr View Post
ha egy külön, kicsi és gyors operációs rendszert fogok használni csak a hódítózás céljaira - a normál mellett
Ennyit megér! Maximum nem hagyományos módon teszem fel, hanem virtuális oprendszerként.
Ezt már egy picit eltúlzottnak tartom, ennyire azért nem hiszem, hogy beleszólnak azok a törölgető programok. Néha én is lefuttatok egyet-egyet, azok csak specifikusan bizonyos cookie-kat törölnek. Persze shány program, annyiféle szokás, nem kizárt, hogy van, ami mindent töröl.

Quote:
Originally Posted by Worr View Post
A mobilos elérés kapcsán pedig: igen, ez az a probléma, amitől én is féltem... Elég sokan használják ma már -tudtommal - az Opera mobil rendszereit, így ebből adódhatnak esetleg gondok a jövőben, így inkább maradok a 6120 classic beépített böngészőjénél. Csupán azt az egy dolgot nem tudom, hogy ez miért nem tudja normál webes felületként is megnyitni a Hódítót, csak és kizárólag wapos felületként?
Ilyenkor az állhat a háttérben, hogy a beépített böngésző úgy került megalkotásra a Nokia által, hogy ha egy adott oldalnál érzékeli hogy van wapos változata is, akkor takarékossági okokból azt nyitja meg és nem a netest? És persze a felhasználó ebbe nem is szólhat bele?
Nekem is Nokiám van, a saját böngészőjét használom, és webes felületként nyitja meg. Ráadásul nem is mai darab a telefon, N80-as. Sőt, én rá se tudom venni, hogy wapos felületet nyisson meg. A szolgáltatómnál nincs is már wap-előfizetés, csak teljes net.

Quote:
Originally Posted by Worr View Post
Ui: próbáltam rákeresni, de a történelem menüpontban erre vonatkozó adatot nem találtam, esetleg Ati meg tudnád nézni nekem, hogy mikor született meg a Hódító első wapos változata? Arra emlékszem csak, hogy mintha az első időszakban még külön kellett volna kérni az abban való részvételt. Köszi szépen!
Pontos dátumot nem tudok mondani, 2004-ben már volt, ez az egy biztos pont van.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 04-01-2010, 11:50
Worr Worr is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem is Nokiám van, a saját böngészőjét használom, és webes felületként nyitja meg. Ráadásul nem is mai darab a telefon, N80-as. Sőt, én rá se tudom venni, hogy wapos felületet nyisson meg. A szolgáltatómnál nincs is már wap-előfizetés, csak teljes net.
Háát, akkor már végképp nem tudom, miért lehet ez nálam? Megpróbálom esetleg a jövőben ezt megtudakolni egy Nokiás oldalon és ha kapok rá választ, akkor azt ide is bemásolom ebbe a topicba! - hiszen ez talán mást is érint még rajtam kívül
Amúgy én is szeretem a gyári böngészőt ezt az egy apróságot leszámítva. Használhatóságban egyedül az Opera veszi fel vele a versenyt- szerintem, a többi amit próbáltam vagy nehézkesebb, vagy rosszabbul tördeli az oldalakat stb.
Persze az N900-ra optimalizált Firefox valószínűleg nagyon jó lehet, de az a telefon jelenleg csak álom számomra...
Még egy köszi minden segítséget!

Ui: a 2004-es dátumot is köszi, de rég volt már ^^
  #6  
Old 04-01-2010, 12:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Ha a Hódító érzékeli, hogy wapos böngészőt használsz, akkor wap oldalt fog adni. Nem tudom miért lehet ez a különbség a Nokiák között is, hogy valamelyik ezt nem mondja magáról, valamelyik pedig igen. Túl sok beállítási lehetősége nincs.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Találós Kérdések :) Hex Egyéb 268 02-26-2009 20:22
Mágikus kérdések gyuri0 Segítség 8 01-04-2009 23:56
Kérdések az 1/A-ról empty Segítség 18 09-15-2008 10:56
Fajvaris apró kérdések Zé bácsi Segítség 2 07-13-2008 14:58
Ork kérdések doscar Segítség 85 05-27-2006 16:51


All times are GMT +1. The time now is 07:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu