Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-31-2006, 23:03
Panyi Panyi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: B.A.Z. megye Tiszaújváros
Posts: 80
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question Térkapu

Sziasztok!

Régóta érdekelne, hogy a szövetségesemre más által nyitott térkaput, hogyan lehet felfedezni.
A térkapuk felfederítése varázslattal a saját kapuimat, és a rám nyitottakat játszva figyelhetem. A következő szöveg mindenkinek ismerős:
"A varázslat sikerült. A következõket tudtad meg:

Általad nyitott térkapuk:


Rád nyitott térkapuk:

Ezen kívül szövetségeseid felé folyamatosan nyitva vannak térkapuk, melyeket a rá nyitott térkapuval is igénybe lehet venni. "

Az utolsó félmondat felkeltette az érdeklődésemet...
Nekem első olvasatban, az utolsó mondat azt jelentette, hogy a szövetségesemre nyitott kapukat is láthatom, hogy ha nyitok rá egy térkaput. Gyorsan rájöttem, hogy ezt a rendszer nem hagyja, mivel szövetséges elleni támadóakciónak értékelné.
Azzal tisztában vagyok, hogy ezeket a kapukat használni tudom, már ha tudom, hogy ki nyitott a szövimre. Ha nem élőhalott, és van varázslói készültsége a szövimnek, akkor meg tudja nézni, és elmondhatja nekem. De ha ez nem lehetséges? Marad a nézzünk végig mindenkit módszer?
Sponsored Links
  #2  
Old 01-31-2006, 23:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Panyi
Sziasztok!

Régóta érdekelne, hogy a szövetségesemre más által nyitott térkaput, hogyan lehet felfedezni.
A térkapuk felfederítése varázslattal a saját kapuimat, és a rám nyitottakat játszva figyelhetem. A következő szöveg mindenkinek ismerős:
"A varázslat sikerült. A következõket tudtad meg:

Általad nyitott térkapuk:


Rád nyitott térkapuk:

Ezen kívül szövetségeseid felé folyamatosan nyitva vannak térkapuk, melyeket a rá nyitott térkapuval is igénybe lehet venni. "

Az utolsó félmondat felkeltette az érdeklődésemet...
Nekem első olvasatban, az utolsó mondat azt jelentette, hogy a szövetségesemre nyitott kapukat is láthatom, hogy ha nyitok rá egy térkaput. Gyorsan rájöttem, hogy ezt a rendszer nem hagyja, mivel szövetséges elleni támadóakciónak értékelné.
Azzal tisztában vagyok, hogy ezeket a kapukat használni tudom, már ha tudom, hogy ki nyitott a szövimre. Ha nem élőhalott, és van varázslói készültsége a szövimnek, akkor meg tudja nézni, és elmondhatja nekem. De ha ez nem lehetséges? Marad a nézzünk végig mindenkit módszer?
Ilyen információ közvetlenül (például varázslattal, vagy más közvetlen akcióval) nem deríthető ki. Egyéb stratégiai módszerekkel (amiket Te is emlíéettél) igen.
  #3  
Old 01-31-2006, 23:26
Panyi Panyi is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: B.A.Z. megye Tiszaújváros
Posts: 80
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile Ki mit tud

Quote:
Originally Posted by Ati
Ilyen információ közvetlenül (például varázslattal, vagy más közvetlen akcióval) nem deríthető ki. Egyéb stratégiai módszerekkel (amiket Te is emlíéettél) igen.
Akkor maradnak a taktikák... Reméltem, hogy van egyszerűbb. Akkor szedjük azokat össze...Ti milyeneket ismertek?
Ha a térkapu nyitást megelőzi gömbözés, akkor könnyebb, ha látszik a távolság, és, hogy fent vagy lentről, máris nem 400 szomszédot kell végignézni, hogy a tolvaj be tud-e menni. Térkapuval kapcsolatban milyen trükkök vannak?
Azt ismerem, hogy nyitok egy térkaput, nem használom, csak a bezáródása előtt, így ha addig nem fedezik fel, a lopás után már nem is fogják.
Egészen kellemes az is, hogy a szövetség tolija által megnyitott térkaput használja a szövetség többi tagja, és a toli elrejti őket a kíváncsi szemek elől...
Várom a további ötleteket
  #4  
Old 02-06-2006, 00:22
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hátha télleg nem akarod, hogy rájöjjenek, hogy te lopsz jól, teszed, hogyha a hírnév változásodat is megpróbálod megakadályozni. Mert ügyebár abból is kilehet deriteni ha lopkodsz
__________________
I like to fall on my face.
  #5  
Old 02-07-2006, 09:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Half
Hátha télleg nem akarod, hogy rájöjjenek, hogy te lopsz jól, teszed, hogyha a hírnév változásodat is megpróbálod megakadályozni. Mert ügyebár abból is kilehet deriteni ha lopkodsz
nemtom, en amig lopkodtam, mindig rogton a terkapu nyitasa utan csinaltam... hagy tudjak csak hogy kitol kell felni
__________________
Remedy
  #6  
Old 02-07-2006, 15:21
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Panyi
Várom a további ötleteket
Half már ugyan említette futólag, de leírom én is a hírnév figyelés módszert.
A legfontosabb, hogy minden körváltás után shift-el nyisd meg új ablakban a pontlistát, írd be oda, hogy 200-at láthass, majd hagyd ott...
Ha lopnak, akkor nyitsz még1 ablakot shift+bal gombbal, és máris lesz egy új pontlista, meg egy régi egymás mellett.. Végignézed, hogy a környékeden kinek változott a pontja, amiből már csak 1-2 potenciális tolvajkodó lehet...
Azokra meg megpróbálsz tolvajkodni, és máris megvan, hogy a szövidhez ki ment be...

A legjobb, ha csinálsz rá egy script-et (hulláknak főleg), ami minden körváltás után, illetve előtt csinál egy "x.körváltáselőtt/után.txt"-t, amiből kiderítheted, hogy ki lopott az adott időben...

Ekkor még csak ott sem kell lenned.. Csak annyit kell tudnod, hogy mikor lopták a szövidet (vagy a hullát), egymás mellé teszed annak a körnek az elején, illetve a végén kiscript-elt txt-jét, és máris láthatod a változást...

Okos emberek persze megcsinálhatják azt is, hogy írnak egy progikát, ami 2 txt-t megvizsgál, kiirja azokat az orikat, amiknek a körben változott a hírnevük, és máris megvan a lopkodó csákó (legalábbis a szűk köre)...
  #7  
Old 02-07-2006, 15:23
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az előző módszerem persze működik varázslásokra is...
Tehát pl ha hadi vagy, általában ártóznak keményen a varisok... Ezzel a módszerrel ki lehet elég szépen szűrni, hogy ki az, aki naponta 3-4 alkalommal jár hozzád rengetni
  #8  
Old 02-07-2006, 17:33
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Half már ugyan említette futólag, de leírom én is a hírnév figyelés módszert.
A legfontosabb, hogy minden körváltás után shift-el nyisd meg új ablakban a pontlistát, írd be oda, hogy 200-at láthass, majd hagyd ott...
Ha lopnak, akkor nyitsz még1 ablakot shift+bal gombbal, és máris lesz egy új pontlista, meg egy régi egymás mellett.. Végignézed, hogy a környékeden kinek változott a pontja, amiből már csak 1-2 potenciális tolvajkodó lehet...
Azokra meg megpróbálsz tolvajkodni, és máris megvan, hogy a szövidhez ki ment be...
A legjobb, ha csinálsz rá egy script-et (hulláknak főleg), ami minden körváltás után, illetve előtt csinál egy "x.körváltáselőtt/után.txt"-t, amiből kiderítheted, hogy ki lopott az adott időben...
Ekkor még csak ott sem kell lenned.. Csak annyit kell tudnod, hogy mikor lopták a szövidet (vagy a hullát), egymás mellé teszed annak a körnek az elején, illetve a végén kiscript-elt txt-jét, és máris láthatod a változást...
Okos emberek persze megcsinálhatják azt is, hogy írnak egy progikát, ami 2 txt-t megvizsgál, kiirja azokat az orikat, amiknek a körben változott a hírnevük, és máris megvan a lopkodó csákó (legalábbis a szűk köre)... :D
ezek amúgy tényleg jól használható módszerek.. csak annyit tennék hozzá h a szabályok nem nagyon engedik a scriptelést:)
  #9  
Old 02-07-2006, 19:56
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
ezek amúgy tényleg jól használható módszerek.. csak annyit tennék hozzá h a szabályok nem nagyon engedik a scriptelést
ez nem script ez egy lokalisan futo progi ami osszehasonlit ket txt filet :P
az lenne a script ha azt a txt filet progi hozna letre....
__________________
Remedy
  #10  
Old 02-07-2006, 20:06
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
A legjobb, ha csinálsz rá egy script-et (hulláknak főleg), ami minden körváltás után, illetve előtt csinál egy "x.körváltáselőtt/után.txt"-t, amiből kiderítheted, hogy ki lopott az adott időben...
Ekkor még csak ott sem kell lenned..
A módszer jó, de
  1. Sciptet nem szabad használni
  2. Hulla lopásakor nem változik a hírnév
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Poénos beszólások hódítóban:) Milán™ Általános beszélgetés Hódítós témákban 869 10-15-2009 23:26
térkapu Burning Általános beszélgetés Hódítós témákban 10 07-30-2007 16:46
Térkapu felderítés az egész szövetségre bodolur Elvetett javaslatok 6 04-17-2007 14:39
Térkapu időtartamának a szabályozása Hunor a sirály Elvetett javaslatok 0 01-05-2007 15:52
térkapu tsandor Segítség 17 12-03-2006 02:20


All times are GMT +1. The time now is 22:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu