Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-10-2008, 23:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Hüllők

Azért indítom ezt a topicot, mert nemrég pusztult el a zöld vizi agámám, és itt tudunk egymásnak tapasztalatokat adni, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő!
Mint tudjátok vagy nem tudjátok, a vizi agáma 1méteresre is megnő, ezért jó nagy terráriuma volt, igaz még a "jószág" kicsi voolt, alig fél éves, kb 25cm. A terráriuma másfél méter tele ágakkal, ahogy szereti, minden jó volt, talán túl jó, mert egyszer rosszul jött ki egy lépése, és lezuhant. Kb 1méterről. Rá egy hétre elpusztult! Tehát a tapasztalat, hogy vagy az állat növekedésének megfelelő méretű legyen a terráriumunk, vagy mindig úgy rendezzük be,h a baleset a lehető legkisbb legyen!
A topic ezért indult, hogy a hüllőtartásról, és az állatok minél hosszabb életben tartásáról legyen szó! Mert nincs is rosszabb, mint arra hazamenni a koliból,hogy a hüllőd terráriuma üresen áll, nincs benne, az, ami hosszú időn át egy légtérben élt veled!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-11-2008, 00:39
Nogixer Nogixer is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 237
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Azért indítom ezt a topicot, mert nemrég pusztult el a zöld vizi agámám, és itt tudunk egymásnak tapasztalatokat adni, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő!
Mint tudjátok vagy nem tudjátok, a vizi agáma 1méteresre is megnő, ezért jó nagy terráriuma volt, igaz még a "jószág" kicsi voolt, alig fél éves, kb 25cm. A terráriuma másfél méter tele ágakkal, ahogy szereti, minden jó volt, talán túl jó, mert egyszer rosszul jött ki egy lépése, és lezuhant. Kb 1méterről. Rá egy hétre elpusztult! Tehát a tapasztalat, hogy vagy az állat növekedésének megfelelő méretű legyen a terráriumunk, vagy mindig úgy rendezzük be,h a baleset a lehető legkisbb legyen!
A topic ezért indult, hogy a hüllőtartásról, és az állatok minél hosszabb életben tartásáról legyen szó! Mert nincs is rosszabb, mint arra hazamenni a koliból,hogy a hüllőd terráriuma üresen áll, nincs benne, az, ami hosszú időn át egy légtérben élt veled!
Tényleg sajnálatos az eset, de biztos hogy egy vizi agáma jól érzi magát a faágak között?
Őszinte leszek, gőzöm nincs milyen állat, csak a nevéből indultam ki
Nem bántás volt, csak nem lehetett kihagyni
Reply With Quote
  #3  
Old 01-11-2008, 00:55
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Vizi agáma (Physignathus cocincinus)
Szerző: Yoda


Trópusi esőerdőkben él (Kambodzsa, Vietnam, Burma, Kína, Thaiföld), vizes területeken, folyók, tavak mellett. Kedvenc időtöltése a víz fölé nyúló ágakon pihenés, ahonnan- vész esetén- vízbe tudja vetni magát, ahol remekül mozog.
A nagytermetű gyíkokhoz sorolható, mérete 70-100cm. Testük és farkuk oldalt összenyomott, testének mellső felét föltartva hordja. Hosszú lábai nemcsak hatalmas ugrásokra teszik képessé, hanem arra is, hogy bizonyos ideig kétlábra állva fusson. Kitűnő úszó. A hátoldal színe szűrkés-zöldesbarna s ezen szarubarna foltok ötlenek föl, amelyek itt-ott harántcsíkokká folynak össze. A farkon a harántsávok mindig egészen világosan láthatók. Igen élénk, óvatos, heves állat. Nappali állat, éjjelre visszavonul az alváshoz, ilyenkor nyugodtan simogatható, kivehető, nem tanúsít ellenállást. Simogatni nappal is lehet, jól tűri, ám vigyázzunk, karmai igen élesek, határozottan tudja velük nemtetszését kifejezni.
A hímek nagyobbak, erőteljesebbek, fejük szögletesebb. Tarajuk kifejezett, míg a nőstények farkán a fogazat szinte jelentéktelen. A hímek hátsó combja belső felszínén jól látható pórusok vannak, kloákájuknál, kétoldalt szembeötlő 1-1 dudor.
A nemi ismertető jegyek 18 hónapos korukra alakulnak ki teljesen, 100%-os biztonsággal 1 éves koruk után lehet nemüket megmondani.

ETETÉS: Elsősorban tücsök, gyászbogár-lárva, lisztukac, vándorsáska, viaszmoly-lárva. Alkalmanként adhatunk neki szopós/kifejlett egeret, de csak ritkán a magas proteintartalma miatt. Állítólag növényt, gyümölcsöt is eszik, de szerintem csak kínjában ha nincs más. Az enyém alapvetően csak élő, mozgó dolgokat fogyaszt. Vitaminozni, kalciumozni sose felejtsük el a táplálékot (Én Korvimin azt+reptile-t használok, állatpatikákban kapható)

A TERRÁRIUM hossza és szélessége legyen az állat hosszának kétszerese, magassága pedig a hüllő hosszával egyezzen meg. Egy kifejlett agáma pár számára ne legyen kisebb mint 150x80x150cm (de nagyobb- jobb ) ). Tetején legyen háló, a megfelelő szellőzés biztosítására. Legyen benne sok, megfelelő méretű (min. az állat testszélessége) ág, melyen többnyire hosszában üldögél. Fontos, hogy víz fölé nyúló ág is legyen. Igen fontos tartozék egy NAGY vizes medence. Igen sokat tartózkodik benne, ijedtében ebbe ugrik, szükségleteit itt végzi (mely szokása nagyban megkönnyíti a terrárium tisztántartását). A víz 2-4 fokkal legyen hűvösebb mint a terrárium hőfoka. Fontos a rendszeres vizes permetezés, párásítás (bár ezt tapasztalataim szerint egy nagyméreű medence, lehetőség szerint csobogóval, megoldja).

HőMÉRSÉKLET nappali 28-33 °C közötti, az éjszakai pedig 24-26 °C legyen, a páratartalom pedig 60-80%. Vedlésnél előfordul, különösen ha száraz a levegő, hogy nem vedlik rendesen, ilyenkor a lábujjakon maradt régi bőr megszárad és a lábujj/perc elhal, leesik. Ez nagy gondot nem okoz, de kerüljük el. Fontos az UV-B pótlás, ezt általában a kapható izzók nem tudják. Én Arcadia D3 comact reptile lamp-et használok, hetente pár órára. Megdöbbentő, hogy rendszeres használatával az állat mennyivel virgoncabb, egészségesebb.

SZAPORÍTÁS: Nincs saját tapasztalatom, de azt ajánlják, hogy egalább két éves, 60 cm testhosszal rendelkező párt válasszunk. A felkészülést 2 hónapos teleltetéssel kezdjük, ami annyit tesz, hogy a hőmérsékletet nappal 23 fokra, éjjel pedig 20 fokra állítjuk be, és lerövidítjük a nappalokat 10 órára. Ez idõ alatt hetente csak egyszer kapnak enni. A
nyugalmi időszak letelte után fokozatosan álljunk vissza a normál napközökre és hőmérsékletekre. Sikeres párzás esetén két hónap múlva mi is észrevesszük, amikor a nőstény 7-10 tojást rak a tőzeges homokba. A tojásokat érdemes azonnal átrakni a 29 fokra beállított keltőbe, de minimum ügyeljünk az állandó melegre. A kis agámák körülbelül 70nap elteltével fognak kibújni a tojásból. Tekintettel arra, hogy a nagyok simán tápláléknak tekintik a kisebbeket, tegyünk megfelelő óvintézkedéseket. (Tehát tojást, kisagámát ne tartsunk a nagyok közt)

Még nem hallottam erről a jószágról így kicsit utána néztem...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)

Last edited by Fefe013; 01-11-2008 at 01:17..
Reply With Quote
  #4  
Old 01-11-2008, 01:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Inkább nem idézem be, de ez mindent magában foglalt! Így mindenki tudja már mi is az az állat!
Reply With Quote
  #5  
Old 01-11-2008, 14:38
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Trópusi esőerdőkben él (Kambodzsa, Vietnam, Burma, Kína, Thaiföld), vizes területeken, folyók, tavak mellett. Kedvenc időtöltése a víz fölé nyúló ágakon pihenés, ahonnan- vész esetén- vízbe tudja vetni magát, ahol remekül mozog.
Volt víz a terráriumában? Mert ha nem, akkor szerintem itt keresd a problémát
Reply With Quote
  #6  
Old 01-11-2008, 15:15
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Volt víz a terráriumában? Mert ha nem, akkor szerintem itt keresd a problémát
Ez kedves volt mindenesetre...
Amúgy szerintem egy ekkora állatnak nem lehet megfelelő életteret biztosítani mesterségesen.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #7  
Old 01-11-2008, 15:28
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ez kedves volt mindenesetre...
Amúgy szerintem egy ekkora állatnak nem lehet megfelelő életteret biztosítani mesterségesen.
Az ilyen állatoknak már a szülei is ekkora helyen éltek.
szerintem tök jól elvannak, kapják a zabát, ellenségük nincs.

szóval én nem sajnálom őket.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #8  
Old 01-11-2008, 18:32
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ez kedves volt mindenesetre...
Amúgy szerintem egy ekkora állatnak nem lehet megfelelő életteret biztosítani mesterségesen.
Ez az állat állatkertben "született" és valószínüleg ő is ugyanúgy elpusztult volna, mint a "testvérei" kétharmada! Tehát, hogy hozzám került megmenekült (egy darabig). És ráadásul kapta a töcsköket lisztkukacokat zsákszámra, meleg volt, ahogy szereti, volt víz, ágak, minden! Nem volt rossz élete!
Reply With Quote
  #9  
Old 01-11-2008, 18:33
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Van valakinek hüllője? Ha igen mi? Én már régóta szerettem volna, most asszem egy darabig nem kell. De ha egyszer leszm az valszeg kaméleon vagy gekkó lesz, de semmiképpen sem befogott, hanem rabságban született példány!
Reply With Quote
  #10  
Old 01-11-2008, 18:41
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nyáron kint a kertbe gyíkok
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu