View Single Post
  #3  
Old 02-03-2008, 13:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Varázsoltam valakire, de az én országomban jelent meg a varázslat eredménye.

Kérdés: Varázsoltam valakire, de az én országomban jelent meg a varázslat eredménye. Mikor javítjátok a hibát?

Válasz:
Ez nem hiba, ez így működik jól. Az "ember" fajú országok speciális varázslata a "Tükörvarázs", aminek az a lényege, hogy visszaveri azokat az ártó varázslatokat, amiket rá próbálnak feltenni.

Ezzel kapcsolatban részleteket a fajok súgóban találsz, de az egyszerűség kedvéért íme az ide vonatkozó rész:

"Speciális varázslat: Tükörvarázs -- A varázslat időtartama alatt minden ártó varázslatot visszatükröz, ha az ellenfél varázsereje kevesebb, mint az ő varázserejének ötszöröse. Ha azonban az ellenfél több, mint ötször akkora varázserővel rendelkezik, akkor a tükörvarázslat hatástalan, az ártó varázslat pedig sikerülni fog."

Ide tartozik még, hogy ha a Te országod is ember fajú, aktív a faji varázslatod, és az ellenfél országa az ártó varázslatodat visszatükrözi, a varázslat akkor is a Te országodban érvényesül, a Te Tükörvarázs varázslatod a saját, egyszer már az ellenfélről visszatükrözött varázslatodat nem fogja ismét visszatükrözni.

Ne feledd, hogy a "mágia felderítése" varázslat a faji varázslatokat nem mutatja ki, tehát ennek használatával még nem tudhatod biztosra, hogy "ember" fajú ellenfeleden nincs-e fent a faji varázslata.
__________________
Hódító * Queosia