Thread: Torlódás.
View Single Post
  #1  
Old 10-26-2015, 18:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Torlódás.

Igaz, hogy még kis létszámot érint, de érdemes lenne vele foglalkozni. Úgyis mire lenne belőle valami, az X hónap (év?).

A torlódás alatt arra gondolok, hogy egyre több az olyan szövetség, ahol egy vagy több tagnak is a csoport első helye kell a továbblépéshez. Mivel ez értelemszerűen csak 1 országnak adott, ezért jelenleg a szövetségek feltolják azt a tagot, akinek szüksége van rá, esetleg alá a többit és várják, hogy leketyegjen. Általában az első hely régi szabisok felett található, így nem mindig normális országfelépítéssel kell oda érni. Azok a szövetségek, ahol vannak olyan tagok általában türelemmel megvárják, míg az előttük lévő ellép.
Persze lehetne erre írni, üssék ki aki bement elsőnek és menjenek a helyére. De aki egy kicsit is átgondolja, azt tudja, nem elég bemenni elsőnek, azt 2 hétig meg is kell tartani állandó jelleggel. Így egyre több szövetség kényszerül várakozásra, csupán a topkör miatt. L-ben, ami egy 4-es szint ez jelenleg 3 szövetséget is érint(ene).

A topic célja, hogy kinek mi a véleménye erről? Kérem, hogy az "én is megcsináltam, csinálja meg más is" (egyébként én is megcsináltam többször is ) vagy "azért akarsz változást, mert téged is érint" (ami igaz is) hozzászólások illetve a felém érzett ellenszenvet mellőzzétek...

Nekem lenne pár ötletem egyébként:

1. Ne csak szövetségen belül menjen a topkör az első helyen + alatta, hanem ha idegen ország áll alattam vagy én alatta, akkor is. Szal, ha én 10 szemmel első vagyok, a második szintén 10-es, de nincs velem, neki is menjen a köre. Ez akkor lenne érvényben, ha 1. helyre szükséges ország állna elől és így tovább lefelé.

2. B-ben lehetne egy A-hoz hasonló könnyítés a leforduláshoz (fél szemért), viszont ehhez nem kellene a top1 köre, csak az összes többi feltétel.

3. Ez egy olyan Joker gomb lenne. Évente (opcionális) egyszer lehetne úgy is fellépni (lefordulni) egy csoportból, hogy nincs meg a topkör, de a többi feltétel megvan. Ez csak a top1 igényű (de bővíthető) országoknak lenne elérhető. Az évente (vagy akármennyi) időt mindig a lehetőség felhasználásától mérné a játék, nem naptári évről lenne szó. 8.760 kör egy év, szóval már ez sem lenne azért olyan gyakori elhasználás. Ez bármelyik csoportban elhasználható lenne, ahol szükséges a top1 hely a lépéshez.

4. A fellépések topkörének könnyítése (megbeszélés alapján) nem csak top1 igényű országoknak.


Nektek (főleg, akit érint) mi a véleményetek?
Köszönöm!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links