View Single Post
  #14  
Old 07-21-2006, 11:22
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand

pont ezaz, mondjuk ugyannyi vari helyünk, van csak nekem nincs bent varim, te rámraksz 36 kör vihart + százat 10k varival. én veszek 10k varit és 2 körre tudom felrakini a növekedést+ a napsütést.

a te 10k varid miért tud az én mezőgazdasági területeimre 36k-ig ható szárazat feltenni, miközben a saját 10k-m 10ed annyir ideig hatót sem tud a saját területemre feltenni??

egyébként ez a érvelés ott is sántit, hogy pl te 10k varival az én 1000 tanyámra fel tudsz tenni 36 kör szárazat, de én mondjuk 50k varival törpeként a 20 raktáramra nem tudok feltenni 5kör raktárkulcsot sem
Ez az érvelés nem is lenne rossz, ha csak magában nézném a dolgokat, de ha a hód teljes részéhez mérten nézzük, akkor gondold végig újra! Ugyanis ha tényleg ennyire a területhez mérten néznénk mindent, akkor az egész alapot meg kéne reformálni, belértve a hadi részt és a tolikat is, mivel ha ez nem történik meg, akkor a magasabb hekin erősen haldoklásra ítélt tolis és varis felállás mégrosszabb lesz a seregessel szemben, hisz egy sereges orinak a terület arányában nő a katonai ereje és nem csökken, sőt ha nem tart bent védelmet, akkor is egyre nő a védő ereje. Tehát vagy változtatni kell a varik erejének számolásán (egy a normálban relatíve extrém példa, de 10e hekis óriás 30% templommal magára 11 körre 93% eséllyel teszi fel a varikat, egy törpe esetében ugyenez esélytelen még 6 körre is) és akkor lehet függővé tenni attól is, hogy magadra fel tudnád e tenni, vagy hagyni kell az egészet úgy, ahogy van, mert felborul ez a kicsi egyensúly is ami van (hisz minek tartsak varit, ha az ellenfél úgysem tud rám varizni, csak azért, mert ugyanakkora a területünk és ez a terület már nem 1000 heki, hanem mondjuk 2-3e heki, vagy fölötte), mivel a hadi orik már most is varin és tolin spórolnak.

Én még mindig azt tartanám igazságosnak, hogy az ellen varik készülilevitele csökkenjen...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote