View Single Post
  #100  
Old 01-03-2014, 18:24
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Sziasztok!

Ez a "Piac nem raktár!" kifejezés sokszor elhangzott már ATI szájából.
De nem tett még ellene, szóval vagy úgy gondolja, jó ez mégis így vagy nem tudom...
Szóval, szerintem

Piacra kitett árúból a piacos levesz azonnali 5%-ot a mennyiségből.
Az árúk sohasem térnek haza, helyette 24 kör után 10 körönként 5%-ot csökken az ára és további 5 %-al csökken a mennyiség.
A pénzlimitek maximalizálása szintenként kellene, hogy legyen.

Ez nem azt jelenti, hogy ne lehessen tartalékkal nekivágni, nem a "hangyát" kell büntetni, mert szorgalmas vagy a tolvajt, mert ügyes. De, ha valaki tartalékot szeretne tartani biztonságban és infláció-mentesen, azért kelljen áldoznia valamiből, pl. a földjéből. Aki többet szeretne, annak kevesebb jut másra. Hogy ezt új épület bevezetésével érjük el, vagy egy réginek új funkciót adunk (pl. könyvtár, 20k tekit kezel, ami a %-hoz kell és 100k tekit raktároz biztonságban), mindegy.

Ezt a teki kopást fentiek miatt korlátoznám arra, amit a könyvtár kezel, nem raktároz. Ez a minimális darabszám esetleg növekedhetne, de épeszű mértékben, a hektár növekedésével, mondjuk 1000 hektárig. (esetleg 2x darab kell)

A tekikopást nem 19 körönként, hanem körönként, fixen 1 ezrelék. Úgyis növeljük a minimális mennyiséget, tehát nő a kopás mennyisége is, a területtel együtt.

Lopni csak abból lehet, amit a könyvtár kezel. Ha beütnek és esetleg elesik egy könyvtár, akkor ha fullon voltak a helyek, akkor következő körváltásnál elvesznek, vagy a Helytartó (új funkció) kirakja piacra kör végén, de addig lophatóvá válik a felesleg is. A teki helyek számát két részre osztva látnánk. Itt van lopható és nem lopható, amit a könyvtár kezel vagy raktároz. Hol mennyit vagy milyen arányban tartunk, az rajtunk múlik, illetve azon, hogy egy lopásnál szeretnénk-e, ha leesne a lakiteki százalékunk.

Az infláció védett teki is inflálódna egyszer mindenképp, mikor a piacra kitesszük.

Ezek nem kis változtatások, mit szóltok? De ha az egyikhez szeretnénk nyúlni, a másikhoz akkor muszáj.
Természetesen a fenti számok csak tájékoztató jellegűek, nem végeztem hatástanulmányt.

Jól átgondolt ellenérveket kérnék.
Reply With Quote