Thread: Foci
View Single Post
  #413  
Old 03-30-2011, 12:11
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
amúgy ami még fájt, hogy miért csak idegenben kell 2támadót berakni és nem itthon. illetve az hogy Miért nyomasztja ennyire a vállogatottat a hazai meccs??? itthon látványosan nagyobb volt a nyomás rajtuk, amit nem tudtak sokan kezelni
Utóbbi felvetésre én a médiát jelölném meg bűnösként. Hetekkel a meccs előtt már arról cikkeztek mindenütt, miként tudnánk megverni a hollandokat, a sok taktikázásnak és hatalmas elvárásoknak pedig a görcsös, biztosra törekedő játék és 0:4 lett a vége. A visszavágó előtt szerintem mindenki elfogadta, hogy a hollandok jobbak, és hogy nekünk nem őket kell legyőznünk egyelőre. Ennek lehetett az eredménye a felszabadultabb játék.

A két csatár kérdése pedig régi probléma. A közvélemény mindig is emellett a rendszer mellett volt, az aktuális kapitányok viszont nem igazán voltak hajlandóak bevállalni ezt a felállást. Egervári Sanyi bácsi talán rájött a pénteki meccs után, hogy jelentős terhet vehet le a védelemről, ha bevállal egy kicsit nyíltabb támadójátékot.

Rudolf tehetséges játékos, de egyértelműen nem ék poszton. Túl sokat mozgott vissza Budapesten is. Ugyanez volt vele a baj annak idején a DVSC valamelyik BL selejtezőjén. Akkor a következő meccsen ott is volt előtte talán egy Feczesin, vagy Oláh, Rudolf pedig rúgott két gólt. Ezúttal volt egy Priskin, akit én továbbra is csak az örök tehetség kategóriájába sorolok, a lényeg azonban, hogy helyet tudott teremteni Rudolfnak, aki Dzsudzsákkal és Gerával összejátszva helyenként már-már parádés támadójátékot hozott össze. A legfontosabb, hogy volt kihez passzolni és végre nem csak abból állt az előrejáték, hogy picsánrúgott labdák után futkosott az öreg Torghelle Sanyi. Továbbá az sem elhanyagolható tény, hogy Vadócz és Koman szerintem kifejezetten jól osztogatták a labdákat.

A kérdés innentől csak az, hogy mire lehet még képes ez a csapat egy Priskin-Szalai cserét követően. Szerintem van benne potenciál, ami akár a svédek legyőzését is jelentheti. Talán.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to BeeLord For This Useful Post: