Thread: Google játék
View Single Post
  #1  
Old 03-02-2008, 13:16
Darkmaster Darkmaster is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default Google játék

Sziasztok!
Végignéztem a fórumot, de nem találtam ilyen topikot, ha mégis van, nyilván elnyerem a méltó büntetésemet érte.
Egy játékra invitállak bennetek, túl sok minden nem kell hozzá, csak egy böngésző, és egy bármilyen képszerkesztő, Windowsosoknál a Paint kiválóan megfelel a célnak.
A játék lényege: a rejtvény feladója felmegy a Google képkereső oldalára, kitalál egy keresőszót, majd a négy első képtalálatot itt közzéteszi, olyan méretben, mint ahogy a kereső oldalon megjelenik, a többieknek pedig meg kell találni, mi volt a keresőszó. Aki először megtalálja, az adja a következő feladványt. Mivel a Google oldalán rögtön leellenőrizhető, hogy helyes-e a megfejtés, nem kell a rejtvény feladójának a hozzájárulására várni, hanem rögtön jöhet a következő.
Ha 24 óra elteltével sem jön megfejtés, akkor a feladó közzéteszi a 5-6. találatot is.
Mivel nem mindenki ugyanahhoz a google szerverhez csatlakozik, ezért a képek sorrendje kismértékben változhat, de ha az első tíz találatban szerepel a feladvány 4 képe, örülhetsz, mert megtaláltad a keresőszót.
Arra kérek mindenkit, hogy az ékezetes feladványokat idézőjelek között kerestesse, tehát íly módon: "árvíztűrő tükörfúrógép", hiszen csak így garantálható, hogy arra kapunk találatot, amire szeretnénk. Hogy ez érthető legyen, próbáljátok ki a lóvé-t idézőjelekkel, és anélkül kerestetni.
Én a feladványoknak való képet a következő módon szoktam elkészíteni, Firefox böngészővel:
Miután ott van előttem a találati oldal, elindítom a Paintet, jobb egérrel rákattintok az első képtalálatra, a helyi menüből kiválasztom a Kép mentése pontot, majd a Paintben a Szerkesztés, Beillesztés. Ezt megismétlem a következő három képpel, majd elmentem jpg formátumban, bármilyen néven, kerülve persze az ékezetet, és minden, megoldásra utaló fájlnevet.
Utána felmegyek az összedobott kis feltöltő oldalamra, amit itt találtok: http://heyjoe.hu/google/feltolt.php, és kitallózom, majd feltöltöm. Feltöltés után megjelenik a kép, és ott a kód is, amivel be lehet illeszteni a fórumba.
Na, akkor jöjjön az első feladvány, ha valakinek pedig kérdése van, menet közben megbeszéljük.
Kezdésnek egy könnyű:
Reply With Quote
Sponsored Links