View Single Post
  #74  
Old 01-30-2010, 12:52
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Nem tudom jól értem e hogy ez egy valódi harcművészet lenne? Tehát teszem azt harcra alkalmas?
Mert nekem úgy tűnik, hogy találatbevitel nincs.
Az a baj vele, hogy egy bevitt rugás és már KO (mint azt lehet látni Attila videójában is), szóval nehéz ezt full kontaktban gyakorolni... ezért bevitt találatatok nélkül edzenek...

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Itt egy éles harc.
itt az egyik capoeirás csak a másik kick-boxos De nem rossz, tetszett a videó...

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Ahogy elnézegettem ezeket a capoeira videókat, hát szerintem ennek nem sok értelme van.

Az éles küzdelmek 80% arról szól, hogy leviszik a földre egy lökéssel, vagy egy ütéssel, és aztán a földön fekvőt püfölik.
ez már nem "igazi" capoeira, hanem kevert... (MMA - Mixed Martial Arts más néven Kevert Harcművészetek. Az MMA egy un. Full Contact küzdősport, mely igen széles skáláját engedélyezi a harcművészeteknek, ezáltal vegyítve a tradícionális, illetve "újabb" küzdősportokat.) Gondolom ezt általában egyedi szabályokkal rendezik, itt inkább valami jiu jitsu-s irányvonal ami dominál... (erre azért nem tenném a nyakam... )

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Szép meg jó mozdulatok vannak benne, de nem nagyon lehet használni őket egy éles harcban.
Ezzel egyet értek... A "mozgáskultúrájuk" nagyon tetszik, de nem igazán tudom elképzelni, hogy olyan hatékony lenne egy buszon pl, ahol elég kevés hely áll rendelkezésre.

Last edited by Dynosaur; 01-30-2010 at 12:54..
Reply With Quote