View Single Post
  #22  
Old 01-15-2014, 21:02
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
..
Azért, mert titokban egy csomó embernek szóltam, hogy te termelj piacra, te is termelj piacra, te vásárold néha fel, és tedd ki drágábban, te pedig bonts le minden bányát, és mindent a piacról szerezz be?

Tegye fel a kezét, akit ilyesmivel megkerestem.

..
Akkor most már nem kell titokban tartani?

Nojó témához hozzászólva, szerintem elég összetett a kérdés, hogy ki számít jó játékosnak.. Röviden talán az, aki a saját maga számára kitűzött célokat teljesíteni tudja..

Hosszabban.. Kérdés, hogy mi a játék célja? A szemek gyűjtése, vagy klánnal első hely elérése, vagy egyéniben a legnagyobb ország összehozása?

Azt írod, hogy az a jó játékos, aki, ha változás van alkalmazkodni tud hozzá.. viszont jelen pillanatban a fix éplistához ragaszkodó játékos is lehet hatékony >> jó játékos(?)..
szerintem fent áll az a probléma, hogy a játék szinte teljesen ellaposodott.. (nem egy olyan szövi van, aki nem harcol a másikkal évek óta és mivel egyre kevesebb a játékos egyre kevesebb a harc is) Tehát, egy radikális változás azért is lehet negatív, mert néhányan úgy gondolják már nem éri meg azt az időt belefektetni a játékba míg az új szabályokat megtanulom/alkalmazkodom hozzájuk, vagy ha számukra nem kedvező irányba változik a játék, már nincs olyan erős kötődés, hogy ne tudnák abbahagyni..

A párbajsorozat szerintem sok szempontból nem ad teljes képet, már csak azért sem mert nagyon kevesen vettek részt rajtuk.. de pl párbajon sokkal kisebb a tartalék jelentősége, meg piac sincs.. többnyire szövi sincs..(mondjuk én nem vagyok nagy párbajos, kb össz a 2009-es sorozaton játszottam, sem előtte, sem utána)

De azért nézzük szerintem ki a jó játékos.. a jó játékos aktív, ismeri a játékot, van hosszabb távon elképzelése arról mit akar, és tudja ezt hogyan fogja megvalósítani, nem csak mnt-vel és kezdők/mfek beverésével tud haladni, ha jobb szövi ellen kell játszani helyt tud állni(nem feltétlen kell nyerni, viszont nem egyoldalúan veszít..), alkalmazkodik a helyzetekhez, és motivált..
__________________
same old song..
Reply With Quote