View Single Post
  #57  
Old 03-19-2014, 21:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig ott tartunk, hogy:
  • 72 óránál előbbi szabadságról visszajövetel 12 órás játékban maradást eredményezzen, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez mindenhol.
  • 1/A-ban ha 12 órán belül nem jön valaki vissza, akkor legközelebb csak a 72 óra letelte után tudjon visszatérni. Csak 1/A-ban!
  • Szövetségi támadás után 12 óráig ne lehessen szabadságra menni, de ezen belül az utolsó akciótól számítva továbbra is 3 óra a szabirameneteli idő. Ez értelemszerűen csak az 1/A-ban.
  • Szövetségbe belépés és szövetségből kilépés 3 körös várakozási időszakkal történjen a mostani 1 kör helyett. Ez is értelemszerűen csak az 1/A-ban.
Ha már erre tévedtem leírom én mit gondolok erről..
Szerintem szűnjön meg a topban töltött körökből adódó 1%os kilépés lehetősége, mivel nem vált be, jelentősen megoldaná a szétdobálás problémáját.. legalábbis kétszer meggondolnák az emberek, és a nagyok sem kerülnének behozhatatlan előnybe..
Az a gond, ha a szétdobálás magában megszűnik extrém, csak barakkos országokkal is üthetnek, akinek van pénzük, akár milliós mennyiségű egységet fokozva, ami lehetetlenné teheti az érdemi reagálást a védekező szempontjából .. pláne, ha a feltörekvő klán épp beáll picit termelni..
Ha egy 20%-kal kisebb klán fokoz egy nagyobbra, akkor akár a terület felét is le kéne bontani, hogy ne alulról verje be őket a támadó.. Persze ez extrém eset, de nem elképzelhetetlen.. abszolút előnybe kerülnek a nagyobb hekin lévők a kicsikkel szemben.. igazából csak elég egy biztos sereggel ütni és max egy sereget beengedni, onnantól már biztos a pozitív mérleg.. bár lenne mögötte tervezés elég komolyan, de nagyon egyoldalúvá válna a játék..
Persze még mindig lehet operálni ha a klán bevesz 3-4 betonelfet, csak az nem fog jót tenni a játéknak, plusz, ha ez bekerül rövidtávon visszafordíthatatlan előnyt fog jelenteni néhány klánnak, ha kihasználják mielőtt a többség felkészülhetne
Tehát, ahogy 2-3 éve írtam, ha szétdobást módosítjuk, módosítsuk a fokozást is.. Marad a nagyok előnye továbbra is, és még így is hatalmas, de ha nem a szétdobás szűnik meg, hanem az 1%, akkor nem fognak mindenre kimozdulni.. mert így egyedüli kockázat az, ha az ellenfél lefordul, ami ha egy 5-10 fős klán akkor valószínű hogy legalább a leadott földet fedezi az ütés..
De ott van még másik lehetőségnek, ha a támadóknál van egy közel 50/50es elf 100as katmorállal és kb 0 lakossal.. csak, ha kell, akkor fokoz be és máris iszonyat védelmet jelent viszont a pontokat minimálisan növeli pláne, ha még épületei is épp akkor jönnek be, amikor kell..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to none For This Useful Post: