View Single Post
  #667  
Old 10-07-2013, 19:52
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nekem nagyon tetszik a Pool által írt ötlet, miszerint seregfelméréssel azt is megnézhessük, hogy milyen féle-fajta támadásra van kint. És én ide raknám be azt is, hogy hány tábornok megy a sereggel. És ezt nem csak a feleshez lehetne, hanem a tolvajakció általános bővítése.

A 0%-ig lopható készültség is elég szuper ötlet, ha elég jó tolvajokban, akkor 100% készültségből már elég sok kárt lehet okozni. Ezt el tudnám képzelni a feles spec. képességének.

És hozzátenném, fontosnak tartanám, hogy a tolvajok tudják fárasztani a varázslókat, ha egyszer fordítva is működik (nem készültséglopás, sima fárasztás, hasonló erősségben, mint fordítva). És ez ellen a szieszta ne védjen. Ez a 0%-ig lopással elég jó kombó.

És ezen felül valamilyen bankátlopás.


Szerintem ez így már talán elég lenne. Igen, a szövinek meg kell védenie. Én ezért nem is nagyon erősíteném simán sem tolvajilag, sem hadilag, mert az nem színesíti a játékot. Ha viszont több kárt tud valamivel okozni, illetve sokkal több információt szolgáltat, mint eddig, az elég sok előny egy szövetég részére. Illetve az is elég erős, ha átlopja a bankokat. Pl. ha esetleg a feles ellen nem 90%-os szorzót adna a bank, hanem egyszerűen teljesen védeni a bank által kezelt pénzt (750K/bank), és azon felül nem számítana. Bár ez lehet, hogy kicsit túlzás. De ezzel azért csúnyán meg lehet kopasztani bárkit, amiből legalább visszaüt, visszafedez, visszavásárol a feles, ha bántják.

Amúgy azt is megfontolandónak gondolom, hogy a bank ne védje a pénzt, ha nincs elég ember. Amelyik bank nem működik, ne védjen pénzt. Persze meg lehet magyarázni, hogy az épület áll ember nélkül, és el van zárva a pénz, de ez szerintem erőltetett. És akkor külön bankátlopás sem szükséges, megoldható máshogy.

Na. Rég írtam a fórumra, de a fél-elfet szeretem.

Last edited by Dus; 10-07-2013 at 21:43..
Reply With Quote