View Single Post
  #6  
Old 08-07-2007, 10:18
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Esküdni mernék, hogy a katonás javaslatot már olvastam.

Burning szeritnem úgy gondolja, hogy minden 19. körben kopjon, ha otthon van, ha a piacon.

A katonás dolog jól hangzik, de egy éppen éhező ori lehetőségei nagyon lecsökkennének általa.
Tekercskopás: a játékban tartalékokra van szükség az eredményességhez, ez nem változna, csak tekercs helyett katonában tartanák az emberek a pénzüket, vagy nyersiben.
értem, hogy úgy gondolja, hogy 19 körönte kopjon piacon is, de ha a 19. kör az a kör mikor viszik ki piacra, akkor is kopjon?
a katonás dolog nem tetszik nekem, mert ha valakinek csak 1 mrd tartaléka van (50k-s árnál ez is 20k kati) az is 4k gabonát igényel. ez még egy gnómnál is 51 tanya, rengeteg. azt amit az éhezéssel megspórolsz az mehetne + tanyának vagy rakinak a piacon lévő egységeknél, tehát egy élezett 1 mrd-s tarcsival rendelkező ori ugyanolyan erős lenne mint a tanyás kb (nem számoltam, tehát azért a kb, de ha valaki nem hiszi el számolok).
a tekercskopás meg abban az esetben, ha nem kopik a teki, mikor kiviszik kikerülhető lenne az általam elített példák alapján...ha viszont mikor viszik is kopna, akkor nem lehetne elkerülni a kopást csak egyfajta módon (nekem egy jut eszembe, ami elképzelhető)