View Single Post
  #17  
Old 05-10-2009, 17:57
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nah, most összefoglalnám az érveimet ezzel az erős dologgal kapcsolatban:

1.: Keveset tudunk tanulni. Tehát, hogyha 4 tanulásból el tudjuk érni, hogy 9 segítőnk legyen, ami 9 * 25 erő plusz (=225), akkor minek tanulni, ugyan annyi erő növeléshez 22-szer?? (igen, huszonkettő!!!!!...ha jól tudom hogy hogy növekedik )
A 22 tanulás az több százezer (igen, több 100K) tp...Ez akkor, hogyha SEMMI mást nem tanulunk!!! Szerintem ez rengeteg! Soha az életben nem tanulnék ennyit erőre! Sőt, nem is lennék képes csak takarítókbol ennyit összeszedni, mert mivel mást nem tanultam, ezért kénytelen vagyok azt ölni, vagy kutyát!
Ellenben a négy tanulás az nem sok tp, a 22-höz képest! Na ne vicceljünk már, ez az egy érv már simán azt sugallja, hogy semmiképp se tanulj erőt

2.: Munkás így is úy is kell. Kell bányászathoz, kell katona, elit, matróz és kalózképzéshez, tehát később a harcoknál és a hajózásnál elengedhetetlen lesz. A hajózásés teherbírásuk miatt kereskedelemhez is elengedhetetlen, favágáshoz is kellenek, és csak úgy ha vannak, az is jó! Tehát munkások (és az ezekből csinált egységek) MINDENKÉPP kellenek a karaktereknek, teljesen függetlenül attól, hogy az milyen beállítottságú! Ha kellenek munkások, és tudsz csinálni, akkor e mellé (ha az első pontban leírt érvek nem lennének), biztos, hogy nem éri meg még erőt is növelni, mert nincs rá tanulási pont!


És akkor most jön az, hogy de mennyi idő toborozni 9 segítőt...
Sok, tényleg sok, ezt tudjuk mindannyian!
DE!
Ha jól csinálod, akkor előre gondolkodsz. Nem kell sokat, csak egy picit. Csinálsz 9 munkást. Hogy közben ne menjen fölöslegesen az idő, akkor még építs is mellé. 2 munkást megcsinálsz, ami 20 perc, és máris elbírsz 5 fát és követ. Veszel a piacon, mész építkezni. Felhúzol pár épületet, és közben toborzol, és láss csodát, egy csomót haladsz előre. (Igen, mindig szükség lesz az építésre, ezt ne tagadjátok, mert ezeknél lényegesen nagyobb városok is lesznek, akár az alap város többszörös terület is, amit 50 játékos normálisan napok alatt sem épít be!!!) Úgy durván további 1,5 óra alatt megvan a további 7 segítőd, de hogy még rakjunk rá, azt mondom, hogy 2 óra alatt megvan a 9 segítőd, építéssel együtt!

Nos, ezután mehetsz is kereskedni. Addig kereskedsz, amíg jól esik, hisz van 9 segítőd, bírsz egy csomó terhet! Összeszedsz egy jó nagy adag pénzt, akár még csinálhatsz a segítőkkel egyéb dolgokat, majd vagy továbbképzed őket, és állomásoztatod a klán egyik barakkjában, vagy elmész velük harcolni, és szerzel egy jó nagy adag tp-t!

Ha meg valaki nem gondolkodik, akkor így járt. De ha nem gondolkodik, akkor nem is fogadja meg a tanácsokat, tehát nem is ezt az utat járja be, hanem össze-vissza tanul...Tehát tárgytalan


Szerintem a kilenc segítő sokkal jobban megéri, mint az erő növelése! Mindegy, honnan nézzük!

Csabi, Ati, várom a cáfolatokat
The Following 2 Users Say Thank You to Dus For This Useful Post: