Thread: Margita 40
View Single Post
  #1  
Old 02-10-2008, 18:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Margita 40

Indulás -6 fokban, érkezés +10-ben. Aranyos téli/tavaszi túra volt ez. Idén is az elsők között indultunk, és mivel a futók tömegrajtja csak 9-kor volt, ezért egy ideig békésen haladhattunk. :)

Ellátás volt bőven, az első ponton máris kaptunk egy csokit. A sportszelet jól bírja a hideget. ;) Egy másik ponton megint extra csokik voltak, onnan egy Snickers-t zsebeltem be -- szó szerint, hogy kicsit olvadjon, de hosszas melengetés után is túl fagyottnak bizonyult ahhoz, hogy az egészet megegyem. :) Ezekkel a csokikkal mindig megjárom. :) Utólag viszont ideális "jutalomfalatok", a jól végzett túra emlékére. :))))

A leírás szépen egyértelműen jelezte végig, hogy merre kell menni, néhány helyen a futóknak felállított plusz pontok is jelezték, hogy jó irányba haladunk.

Valahol a Margitát elhagyva ért minket utol a futó mezőny eleje, és innentől végig előzgettek.

Domonyvölgyben teljes piknik-hangulat fogadott, sátorral, teával, nápolyival, és ha valaki jobban meg akart pihenni, akkor egy hatalmas réttel. :)

A Kőkeresztnél már sajnos kifogytak a teából, mire odaértünk (ennyire azért nem mentünk lassan... :)), úgyhogy ott egy kis ásványvízzel töltöttük fel magunkat, és vágtunk neki az utolsó emelkedőnek.

A városba visszaérve, az Egyetemi erdőnél szőlőcukorral segítették az utolsó pár kilométert, onnan már nem volt sok hátra. Főleg így nem, hogy a tavalyi túrával ellentétben idén nem tévedtünk el, hanem végig a megadott úton mentünk. :)

A célban tea, kenyér, olkevél, 2 féle kitűző várt. :)

Bár a célban 7 kutyát számoltam össze, és biztos vagyok benne, hogy utánunk még jópáran választották a kutyás túrázást, eléggé lehangolt a végén a "Vidd már innen ezt a kutyát, már ne is haragudj!" megjegyzés az egyik rendezőtől. :-/

Képek, ahogy lenni szokott... :)


Máriabesnyői templom Székelykapuja:




Befagyott horgásztó. Egyik a sok közül:




Paci. Néz. :)




Jeltorony a Margita csúcsán:




Ez már a cél közelében, az egyetemi rész egyik sörözője előtt:




A megtett út térképe:




Ugyanez 3D-ben:




Szinttérkép:




Google Earth formátum letölthető innen.


Idei stat: 133,3 km + 41 km = 174,3 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links